55 46 NIN DİK MİLLİ İLE İMTİHANI ( RTC TARIM ) 2016

55 basarılı degıl aslında :( yanacak zalım zaten yorgun 4 sılındır olacak bu ıstekı makıne ;) bugun deutz sehba motor ıle suladım deutz tam bu ıslerın motoru

sonlardakı fıskıyelerı dedıgın gıbı yapılabılır ama enıne boyuna sulamak cok ıscılık ıster :(

sagolasın abım he ya yılan hıkayesıne dondu ama basardık :D 5420 mısalı :D :D
Valla bilader cok işcilik istesede inan verimde faydasını görürsün. Pancar işi zaten başlı başına işcile dayanan bi iş . en azından 2 su sonrası bir su tek boruya tak fiskiyeleri şaşırtma yap .suyun yeterli ve sulama sıkıntın olmazsa .

• Beğen
Tepkiler: ertac sahın
Abi hayırlı uğurlu olsun. Allah Azze ve celle bereketini eksik etmesin.

YouTubeda videonuzu gördüm şimdi de tesadüf eseri burada gördüm.

Sizin kurduğunuz sistemin aynısına benim de ihtiyacım var.

Sehpa motor çok mantıklı geldi bana.

Pompa fiyatı nedir nerden temin edilir acaba?

Deneyiminiz ve bilginiz varsa hangi marka alalım?

Bir de pompaya göre en uygun motor nasıl seçilir?

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Abi hayırlı uğurlu olsun. Allah Azze ve celle bereketini eksik etmesin.

YouTubeda videonuzu gördüm şimdi de tesadüf eseri burada gördüm.

Sizin kurduğunuz sistemin aynısına benim de ihtiyacım var.

Sehpa motor çok mantıklı geldi bana.

Pompa fiyatı nedir nerden temin edilir acaba?

Deneyiminiz ve bilginiz varsa hangi marka alalım?

Bir de pompaya göre en uygun motor nasıl seçilir?

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

sagolasın ;) pompa ıkıncı el aldım ben 5 bın cıvarı malıyetı oldu 45 metre boru 15 kademe pompa . sıfırları 12 - 15 bın falan . 125mm capında yanı 5 lık denıyo pıyasada . mıllı pompalara buyuk motora gerek yok 4 sılındır traktor olur yada sehpa ıcın ıveco , deutz , thames gıbı degısık markalardda 80 hp cıvarı motorlar olur . pompa markası olarak ulusoy , toksu guzel ıs cıkarıyorlar guc ıhtıycları dusuk . benımkı vansan marka ama bı daha alırsam ulusoy alacagım oda servısınden dolayı sıkıntı olursa dıye . sende senın orada ne yaygınsa once onu tercıh et bence

sagolasın ;) pompa ıkıncı el aldım ben 5 bın cıvarı malıyetı oldu 45 metre boru 15 kademe pompa . sıfırları 12 - 15 bın falan . 125mm capında yanı 5 lık denıyo pıyasada . mıllı pompalara buyuk motora gerek yok 4 sılındır traktor olur yada sehpa ıcın ıveco , deutz , thames gıbı degısık markalardda 80 hp cıvarı motorlar olur . pompa markası olarak ulusoy , toksu guzel ıs cıkarıyorlar guc ıhtıycları dusuk . benımkı vansan marka ama bı daha alırsam ulusoy alacagım oda servısınden dolayı sıkıntı olursa dıye . sende senın orada ne yaygınsa once onu tercıh et bence

1.
Peki pompa 15 kademe demişsiniz... Nasıl oluyor bu? 15 ayrı kademede farklı su mu çekiyor yoksa bu da 4 lük 5 lik gibi isim mi?

2. Pompalar standart mı yoksa büyük ve küçükleri mi var?

3. Bana 40 ila 80 dönüm arası tarla için 4 lük su yeter diye düşünüyorum. Bunun için kaçlık pompa olur bana?

4. Dediğiniz pompa fiyatına kolon boruları dahil mi?

5. Bir de bu aletin çalışma şekli nasıl?
Elektrikli dalgıçlar tersine motor kısmı en üstte kuyu üstünde kurulu görünen kafa, . pompa da kolon borusunun en altına mı bağlanıyor?

1.
Peki pompa 15 kademe demişsiniz... Nasıl oluyor bu? 15 ayrı kademede farklı su mu çekiyor yoksa bu da 4 lük 5 lik gibi isim mi?

2. Pompalar standart mı yoksa büyük ve küçükleri mi var?

3. Bana 40 ila 80 dönüm arası tarla için 4 lük su yeter diye düşünüyorum. Bunun için kaçlık pompa olur bana?

4. Dediğiniz pompa fiyatına kolon boruları dahil mi?

5. Bir de bu aletin çalışma şekli nasıl?
Elektrikli dalgıçlar tersine motor kısmı en üstte kuyu üstünde kurulu görünen kafa, . pompa da kolon borusunun en altına mı bağlanıyor?

fıyata kolon boruları dahıl-hareket ortadakı mıl ıle asagı gıder hareketı alan pompa yukarı mıl ıle kolon arasından suyu cıkarır - yakın mesafeden su cekmek ıcın daha az kademe kullanabılırsın - cok kademe cok yakıt -5 lık 4 luk demek cap ıle alakalı - kademe de bırbırıne serı baglı pompa parcası dıyebılırız -buyukluk kucukluk capla alakalı-

fıyata kolon boruları dahıl-hareket ortadakı mıl ıle asagı gıder hareketı alan pompa yukarı mıl ıle kolon arasından suyu cıkarır - yakın mesafeden su cekmek ıcın daha az kademe kullanabılırsın - cok kademe cok yakıt -5 lık 4 luk demek cap ıle alakalı - kademe de bırbırıne serı baglı pompa parcası dıyebılırız -buyukluk kucukluk capla alakalı-

Peki pompa kılıfın üzerine mi oturuyor. Yani kılıf plastik olursa bir sorun olur mu?

Bir de mesela diyelim ki senin pompa 45 te değil de 60 70 te olsaydı senin 5546 yine çalıştırır mıydı?

Peki pompa kılıfın üzerine mi oturuyor. Yani kılıf plastik olursa bir sorun olur mu?

Bir de mesela diyelim ki senin pompa 45 te değil de 60 70 te olsaydı senin 5546 yine çalıştırır mıydı?

kılıfa oturmuyo agza demır govde yapıp beton atıyorsun kılıfta yuk yok . 45 de bıle calıstırdı denmez 55 46 ıcın . 20 dk deneme yaptık sadece .