5715 2wd hidrolik yağı

Merhaba 2003 model 5715 2wd aldım 2 ay oldu şanzıman ve hidrolik yağı kritik seviyede hidrolik ve direksiyon kesik çalışıyor ben yağ seviyesinden olduğunu düşünüyorum bu sıkıntıyı yaşayan oldumu birde jd hy-gard yağını bulamıyorum nerden temin ederiz veya üzerini ne ile tmamlayabiliriz kaç lt aldığınıda bilmiyorum yardım lütfen

422 numara koy orjinal yağ aramaya kalkıp kazık yeme hepsi aynı . Sadece markalı bir 422 yağ kullan yeterli oda tenekesi 450 500 arası yağ çubuğundan bak azar azar koy kontrol et seviye ye gelince dur.

• Beğen
Tepkiler: Osman86
Merhaba 2003 model 5715 2wd aldım 2 ay oldu şanzıman ve hidrolik yağı kritik seviyede hidrolik ve direksiyon kesik çalışıyor ben yağ seviyesinden olduğunu düşünüyorum bu sıkıntıyı yaşayan oldumu birde jd hy-gard yağını bulamıyorum nerden temin ederiz veya üzerini ne ile tmamlayabiliriz kaç lt aldığınıda bilmiyorum yardım lütfen
2005 model almayı düşünüyoruz 5715 2wd kaç beygir acaba o traktörler internette bir bilgi bulamadım

2005 model almayı düşünüyoruz 5715 2wd kaç beygir acaba o traktörler internette bir bilgi bulamadım
Şanzıman yağ kapasitesi 40 lt'dir.
89 hp , 317 n.m. tork , %22 tork yedeği.
1400 rpm max tork , 2400 rpm max güç ,
1600-2400 rpm aktif kullanılabilir motor devirleri.
Stabil çalışmalı motor özelliği, Mercedes (Steyr) motor karakteristiğine yakın, max tork 1600 rpm değil, 1400 rpm tercih edilmiş, 1800 rpm devirle pullukta optimum yakıt tüketimi verebilir.
Kuyruk mili gücü 57 kw.
9*3 şanzıman , vites olarak yetersizdir.
Kuyruk mili tam güç kullanımında NH TD85 e göre yakıt bir tık fazladır.
Toprak işlemede Same Explorer 80 modele göre yakıt fazladır.
Bu fazla dediğimiz ise bir günlük kullanımda bir depo yakıtta sürücüye göre 5-10 lt/gün seviyelerinde olabilir.
Vites sayısının azlığı yakıt tüketimini etkilemektedir.

Son düzenleme:
Ayrıca sorunu çözdüm tüm yagı bosalttım fıltreyı temızledım artı birde tel filtre vardı cok fena tıkalıydı partıkuller vardı onuda ıyıce temızledım yagı koydum uzerıne de mobil 422 10lt yag tamamladım su an harıka
John deere için Shell spirax s4 txm hidrolik yağı kullanabilirsin. 422 olmuyor diye biliyorum. Daha da kaliteli olsun dersen s6 txm var ki bu yağ hy -gard dan bile daha iyidir.