6 METRE !.. Hidrolik Kollara Takılan Asılı Tip Mibzer ???

Ynt: 6 METRE !.. Hidrolik Kollara Takılan Asılı Tip Mibzer ???

O motora bizde, forumdan bi arkadaşda yöneldi vazgeçtik.. bi usta sorunlu dedi öylece kaldı.. haberin olsun!

Yımaz dün Çorumdan geçerken.. İLK defa 7211/yeni kasa 7441/6441 ve 8441 ' i yakından inceledim..

Ülkemizde en çok zetor olan yerlenden biri Çorum.. anlata anlata bitiremediler.. bazılarına inanmakta zorlandım.. hatta merak edene sorana telefonunuzu veririm bak ona göre dedim..

asıl olarak 6441 ' i yakından inceleyince 62 bg ile o bize göre imkansız hareketleri işleri (95 bg tümoya çektirmiyo kendini paylaştım videoyu) nasıl yapabildiğini kendimce çözdüm..

Burası biraz uzun ama önemli.. bu anlaşıldımı senin 'bu nasıl mühendislik' de anlaşılıyo.. şöyleki zetorda bence 'ters mantık' var.. forumda zekhes vardı oda 'son komünist' diyodu zetora.. yani tam eşitlikçi, hepsi bir :)

Zetor 70/120 bg arasında kendi üretimi AYNI kabinini kullanıyo.. yalnız bunu malzemeden çalmak, fiyat düşürmek için 70 ' liğin kabini 120 ' liğe de koymak şeklinde değil! tam tersine 120 ' lik kabini 70 ' liğe kadar koymak şeklinde yapıyo.. bu yaşıma kadar hacim genişlik olarak ne daha genişini gördüm, nede göreni gördüm..

İşin daha incesi garibi.. bunu sadece kabinde değil TÜM ana parçalarda yapıyo.. tek kalem/tek kalite/tek fabrikadan traktör üretiyo.. aynı ebat/aynı tonaj/aynı kalıp.. böylece;

*başka tüm firmalarda duyabileceğin şu modeli iyi ama şu modele yaklaşma sözü zetorda geçersiz kalıyo.. hepsi aynı hepsi tek kalite.. fasonu/şu ülke üretimi/tutulmayan modeli diye bişey yok! hepsi motor gibi motor hepsi zetor..

*ayrıca 62 bg bi zetor kamera şakası gibi işlere imza atabiliyo.. mesela 6441 üzine 8441 yaz kimse anlamaz zaten %99 aynılar..

*bunun ispatı şu.. zetorda 60-100 bg arası her 10 ' ar dilimde ülke girişi SADECE 1200 avro civarı cüzi bi fark var demişlerdi.. çünkü pompa/lastik ebatları hariç zaten aynı motorlar..

yani hiçbir şey tesadüf değil.. yılların emeği var her başarıda..

Biraz uzun oldu ama benimde kafamda 1 yıldır çözmekte zorlandığım bi konu aydınlandı.. 6441 ' i yakından görmen yeterli zaten o videolara inanmak için.. bide ön burun ağırlıklar dışında hemen onların arkasında orjinal fabrikasyon gizlenmiş onarın bi yarısı kadar daha ağırlık var eğilip baktım.. yani arka kollar çok güçlü ama burunda ağır.. böylece o mibzeri duymuyo.. 2 tepeleme gübre römorkunu çekebiliyo.. tabi bunda TÜM parçaları kendinin üretmesinin asıl olayın orjinallik olduğunu da unutmadan ekleyelim..

aklım bu kadarına eriyo.. her türlü eleştiri/katkıya açığız :)

Allah nasip etse elimde imkan olsa direk Çeklere gider neyder eder o motoru ülkeye sokarım.. vesselam.

UÖZKAN.77 link=topic=72948.msg852222#msg852222 date=1393218581' Alıntı:
O motora bizde, forumdan bi arkadaşda yöneldi vazgeçtik.. bi usta sorunlu dedi öylece kaldı.. haberin olsun!

Yımaz dün Çorumdan geçerken.. İLK defa 7211/yeni kasa 7441/6441 ve 8441 ' i yakından inceledim..

Ülkemizde en çok zetor olan yerlenden biri Çorum.. anlata anlata bitiremediler.. bazılarına inanmakta zorlandım.. hatta merak edene sorana telefonunuzu veririm bak ona göre dedim..

asıl olarak 6441 ' i yakından inceleyince 62 bg ile o bize göre imkansız hareketleri işleri (95 bg tümoya çektirmiyo kendini paylaştım videoyu) nasıl yapabildiğini kendimce çözdüm..

Burası biraz uzun ama önemli.. bu anlaşıldımı senin 'bu nasıl mühendislik' de anlaşılıyo.. şöyleki zetorda bence 'ters mantık' var.. forumda zekhes vardı oda 'son komünist' diyodu zetora.. yani tam eşitlikçi, hepsi bir :)

Zetor 70/120 bg arasında kendi üretimi AYNI kabinini kullanıyo.. yalnız bunu malzemeden çalmak, fiyat düşürmek için 70 ' liğin kabini 120 ' liğe de koymak şeklinde değil! tam tersine 120 ' lik kabini 70 ' liğe kadar koymak şeklinde yapıyo.. bu yaşıma kadar hacim genişlik olarak ne daha genişini gördüm, nede göreni gördüm..

İşin daha incesi garibi.. bunu sadece kabinde değil TÜM ana parçalarda yapıyo.. tek kalem/tek kalite/tek fabrikadan traktör üretiyo.. aynı ebat/aynı tonaj/aynı kalıp.. böylece;

*başka tüm firmalarda duyabileceğin şu modeli iyi ama şu modele yaklaşma sözü zetorda geçersiz kalıyo.. hepsi aynı hepsi tek kalite.. fasonu/şu ülke üretimi/tutulmayan modeli diye bişey yok! hepsi motor gibi motor hepsi zetor..

*ayrıca 62 bg bi zetor kamera şakası gibi işlere imza atabiliyo.. mesela 6441 üzine 8441 yaz kimse anlamaz zaten %99 aynılar..

*bunun ispatı şu.. zetorda 60-100 bg arası her 10 ' ar dilimde ülke girişi SADECE 1200 avro civarı cüzi bi fark var demişlerdi.. çünkü pompa/lastik ebatları hariç zaten aynı motorlar..

yani hiçbir şey tesadüf değil.. yılların emeği var her başarıda..

Biraz uzun oldu ama benimde kafamda 1 yıldır çözmekte zorlandığım bi konu aydınlandı.. 6441 ' i yakından görmen yeterli zaten o videolara inanmak için.. bide ön burun ağırlıklar dışında hemen onların arkasında orjinal fabrikasyon gizlenmiş onarın bi yarısı kadar daha ağırlık var eğilip baktım.. yani arka kollar çok güçlü ama burunda ağır.. böylece o mibzeri duymuyo.. 2 tepeleme gübre römorkunu çekebiliyo.. tabi bunda TÜM parçaları kendinin üretmesinin asıl olayın orjinallik olduğunu da unutmadan ekleyelim..

aklım bu kadarına eriyo.. her türlü eleştiri/katkıya açığız :)

Allah nasip etse elimde imkan olsa direk Çeklere gider neyder eder o motoru ülkeye sokarım.. vesselam.

Benim işte kabul ettiğim bir mantık vardır: bir işi zevkle yapan mutlaka başarıya ulaşır.

Şu distribütörlük işine sen girsen nasıl olur?

Yılmaz dünyanın EN kolay işi.. arkasında sağlam bi firma/parça/servis olan Zetoru satmaktır derim :) motora denemek için binen bi daha inmez doğru evine gider zaten.. iddayı çok sevmem ama bu konu böyle..

bide satınca için vicdanın rahat olur.. çekmeyen/hararet yapan zetor daha icat edilmedi..

çok kısa sürede mesela Akşehirde 200, Çorumda 130 gibi rakamları HİÇ bilinmediği/duyulmadığı halde yakalamış zetor.. arkası gelmeyince kalmış..

bakalım ya nasip.. bayiliğe de razıyız ama..

UÖZKAN.77 link=topic=72948.msg852352#msg852352 date=1393256100' Alıntı:
Yılmaz dünyanın EN kolay işi.. arkasında sağlam bi firma/parça/servis olan Zetoru satmaktır derim :) motora denemek için binen bi daha inmez doğru evine gider zaten.. iddayı çok sevmem ama bu konu böyle..

bide satınca için vicdanın rahat olur.. çekmeyen/hararet yapan zetor daha icat edilmedi..

çok kısa sürede mesela Akşehirde 200, Çorumda 130 gibi rakamları HİÇ bilinmediği/duyulmadığı halde yakalamış zetor.. arkası gelmeyince kalmış..

bakalım ya nasip.. bayiliğe de razıyız ama..

Bayilik değil, hem ikinci el, hem de sıfır üzerinde çalışan, servislerinden bayilerine müşteri odaklı çalışan, kapsamlı bir yapı olacak.

Bugün Fendt için, Kutlucan neyse, aynısı, hatta daha fazlası.

Ben olacağına inanırım. Aslında büyük oynamak lazım. Gerekirse ortak, gerekirse küçükten başlayarak bir şekilde olur yani.

Bir de şu an Akdeniz Traktör var galiba, o durum nasıl olur bilmiyorum.

ibrahim_11 link=topic=72948.msg852380#msg852380 date=1393258314' Alıntı:
bu bizim köy yoluna sığmazki tarlaya nasıl götürcez bunu :(

Bunlar genelde çevresindeki arazisini ekip biçen büyük çiftliklerin. Pek yol iz görmüyorlar. Ha yola çıkacağım dedin, onun çözümü yok mu?

Şu: (bu mibzer Türkiye üretim) dikey taşıma yatay kullanım:

du9a2y5u.jpg

UÖZKAN.77 link=topic=72948.msg852392#msg852392 date=1393258886' Alıntı:
bunu tarlada bırakcan en iyisi... 6 metre..

yolver geliyo... :)

Zetor 16145

Yukarıdaki 4 ' erlik iki tane birşeltirme, 8 metre.

Tam isabet benimde aklımda Kutlucan örneği var.. :)

Zetor Türkiye şuan için tam bi muamma.. yaklaşık son 2 yıldır 1 tane bile Zetor girmedi ülkeye..

Sağlam bi firma getirse bizim yörede birebir markajla, gerçek tarla denemeleriyle hiç zorlanmadan satılır.. kendim 1 yıldır test ediyom.. özellikle nerde hangi vitesle gidiyo ne yakıyo vs.

Şimdiye kadar kötü diyene rastlamadım zaten.. sadece '2. el/servis/parça gibi sorular var' yoksa motora tek laf yok..

sebazios link=topic=72948.msg848740#msg848740 date=1392667411' Alıntı:
Açıkçası benim de ağzım açık kaldı.

Tam dolu 3 metre mibzer 1700 kg geliyor.

6 metre en az 3400 kg. O traktörün kendisi de 3400 kg!

Tek seferde kaldırdı.

Mühendisliğe hayran kalmamak elde değil.

Aslında beni şaşırtan kaldırmasından çok ön kaldırmadan, hiç ıkınıp sıkılmadan zınk diye kaldırması. Nasıl bir dengesi var traktörün aklım almıyor.
NŞA bu dedğin fiziğe aykırı :( toplam ağılıgı 3400 kg olan bir parça ekstradan 3400 kilogram asılır ise o diğer parça ile dengede durur (yanı tartar) önünü değil traktörü komple tartar ...
Mantıklı olan açıklama ise o traktör 8441 yani 85-90 hp lik bir traktör ve hakkıdır o ekim makınası :)

çok ayrıntısını bilemem elimle tartmadım... ama zetorun hep daha fazlasını yapacağına/yaptığına gözümle şahidim.. tecrübeyle sabit.. yakından inceleyince zaten dizayn/sal/kalıp inandırıcı gelecektir..

bugün yeni kasa 7441 (72 bg).. 5/14 profil pulluğu zınk diye kaldırdı, indirdi, 420 cm gübre hazineli pancar çabayı aynı şekilde.. diğer bi mibzer aynı şekilde.. yer Çorum/Alaca.. 5/14 pulluk o yörede 100 bg civarına takılıyo..

yarın daha ayrıntlı foto atacam inşallah..

https://www.facebook.com/ALTOMRUK?ref=stream&hc_location=timeline

UÖZKAN.77 link=topic=72948.msg858829#msg858829 date=1394048632' Alıntı:
çok ayrıntısını bilemem elimle tartmadım... ama zetorun hep daha fazlasını yapacağına/yaptığına gözümle şahidim.. tecrübeyle sabit.. yakından inceleyince zaten dizayn/sal/kalıp inandırıcı gelecektir..

bugün yeni kasa 7441 (72 bg).. 5/14 profil pulluğu zınk diye kaldırdı, indirdi, 420 cm gübre hazineli pancar çabayı aynı şekilde.. diğer bi mibzer aynı şekilde.. yer Çorum/Alaca.. 5/14 pulluk o yörede 100 bg civarına takılıyo..

yarın foto atacam inşallah..
Estağfurullah markaya lafım yok sadece video atan yanlış yazmış olabilir 1.48 durdurup bakarsanız 8441 oldugunu anlayacaksınız 85 veya 90 beygir onuda bütün 85-90 hplik traktörler kaldırabilir özellık erkuntlar hidrolik kaldırma kapasitesi çok yuksek ben jd ve nh kullnıcısıyım marka fanatiği değilimdir iyi akşamlar saygılar efendım :)

video 6441 (62 hp) ama dediğim gibi Zetorun üretim mantığı piyasaya çok ters.. yani 6441 ile 8441 ' i yanyana koy %99 ' u aynı.. üzerinde etiket olmasın anlayamazsın..

hatta yeni seride 70-100 bg arası %99 aynı.. aynı işi 1 düşük vitesle yapıyo, aynı ekipmanı çekiyo..

nerdeyse 70-120 bile %90 aynı.. tüm teknik veriler orjinal sitesinde var..

gözümle de gördüm, epey inceledim..

hatta bugün yeni kasa 7441 ile eski kasa 8441 ' i yanyana koyduk.. yeni kasa 10 bg küçük olduğu halde daha sallı kalıplı aynı ekipmenlerı da takıyo zaten..

fırsatınız olursa yakından alıcı gözle bi inceleyin derim :)