70 66S mi yoksa 285S mi iyi ?

Ynt: 70 66S mi yoksa 285S mi iyi ?

farkımız fıatcı olmamız..
neyi uzatıryorsunzkı zaten yeterince yorum yplmış hepsini okursanız hangisi daha çok önerilmiş görün keşke anket yapsaydınz..

ne derseniz deyin zaten çoğunuz traktörün ve mfnin m sin den tsin den anladığınız yok bikere 70 hplik traktöre 80 hplik traktörün şanzımanı olursa otraktör hantalın babası olur bu bir iki 285 pratiktir her halukarda 70 66 dan iyidir üç 70 66 nın arakası ağır motoru çabuk kocar 70 hp 285 in bazı modelleri 76 bazıları 80 hp ve arkası hafif moyoru zorlayıp arakayı dağıtmaz badanaj çeker pehlivan gücüyle çıkar tarlada da her türlü çekişte olsun hızda olsun 70 66ya tur biner

bu arada bizim burada 70-66 kırk bin liraya alıcı bulmuş. traktörün yaşını bilmiyorum ama nereden baksan 8-10 yaşlarında vardır.bu fiyatlara bu yaştaki traktörleri almak akıllıca bi iş mii değil mi ayrı bi tartışma konusu ancak bu traktörler tutuyor. üzerine biraz daha eklense sıfır traktörler alına bilir. ama yeni traktörlerde aranan bulunamıyorsa orasını bilemem.

valla ne fiatın üstüne bindim nede mf nin ama yorumlara bakılacak olursa fiat daha avantajlı geldi.motoru sadece tarla sürmek için almıyoruz nede olsa.Örnek vereyim bizim buralarda tarlalar hep motorlarla sulanır şayet motor alacak olsam ve bu motorlar arasından seçim yapacak olsam fiatı seçerim çünkü tarlaları birkaç günde sürer bitirirsin ama sulama işleri sürümden çok daha uzun sürüyor.Bizim buralar için kuyruk mili bence daha önemli.Bu traktörleri bulunduğumuz yere göre değerlendirmeliyiz ikisininde farklı avantaj ve dezavantajları var.

Kuyruk mili ve kaldırma kapasitesi hariç fiat 70-66s tek çeker ile her türlü kapışmaya varım. Yazın tohumluk hazırlatırken buğday meydanında 70-66s tek çeker vardı. Babamın arkadaşıymış. Getir çekiştirelim dedim hiç yanaşmadı. Orası başka birde nadasa girelim ?

fiatların kusurları: patinajı çok severler, sıkıya geldimi yağ eksiltirler, iki remork yükle rampada kala bilirler, mf ler öylenin sıcağında çalışırken onlar kontak kapatırlar, patinajından dolayı lastikleri çabuk bitirirler, motoru çabuk rektefeye gider, hidrolik direksiyonu çok iyi değildir dolayısıylada manevrası kötüdür, gürültülü çalışırlar, mazotu su gibi içerler, kolayca hararetlenirler bu kadar şeyin içinde de bi pulluğu iyidir o yüzden siz mf alın mf de bunların tersi var.ne yapalım fiat tutkusu bütün bunlara rağmen üstün geliyor.ikinci elini falan karşılaştırmaya gerek yok onu her kes zaten biliyor.ne yapalım bütün bunlara ramen 70-56 ' yı 285 ' e değişemiyoruz.

Dqn link=topic=20798.msg596783#msg596783 date=1337602032' Alıntı:
Kuyruk mili ve kaldırma kapasitesi hariç fiat 70-66s tek çeker ile her türlü kapışmaya varım. Yazın tohumluk hazırlatırken buğday meydanında 70-66s tek çeker vardı. Babamın arkadaşıymış. Getir çekiştirelim dedim hiç yanaşmadı. Orası başka birde nadasa girelim ?
senin motor neki

bende 2001 gri şase 70 66 var tek çeker nadasta kesinlikle mf yanına yanaşamadı 1. si 285 e buralarda ( sizin oraları bilemem) 4 lü 11 li pulluk takamassın gitmez motor eşinir yorulur . genelde 3. 12 . 3. 11 li pulluklar takıllır . 70 56 ve 66 lara ise 4 11 li pulluk daha uygundur. nadasta bırak 285 i 3.075 le bile kapşırım zaten 285 ile yarıstım ve peşime gelemedi. çizelldede aynı şek,lde geçtim ama kazağında 11 lide neredeyse aynı gidiyorduk tırmıkta ise 285 beni geçti bişey diyemedim . sonra 15 yon pançar yüklü remorklarla yola çıktık 285 tabiki yolda biraz üstün hakkkını yemem ama bayıra sardığında ( uzun bi bayırda ) motor takviyeye düşüyor benm 70 66 ise 1 le 20 ton yükü bile çıkarıyor ama düze geldin mi beni yolda eziyor sahibi kendi söylüyo nadasta fiatı geçemem ama yolda gelsin kapışalım diyor . ve aynı zamnda 285 vs motorların hareret durumu biraz kötü çabuk hareretlerniyor ben 4 saat su bastıktan sonra adamın biri geldi 97 model 85 le ve oda su basmaya başladı 285 hareret yaptı benm motorda tık yok 3 saat daha çalıstım ve yine tık yok yani bu tarafı kötü 285 in ve motor ömrü kısa . yakıta gelirsen 285 yolda daha az yakarken benimkide nadasta daha az yakıyor iki motorda altındır hiç bir motorun hakkını yemem . ama bana kalırsa fiattan şaşma derim masseyde güzel ama tarlada kalmak hiç istemiyotsan fiat al derim massseyde alabilirsin oda güzel motor ama fiat ayrı be baba :)

kemal05 link=topic=20798.msg778225#msg778225 date=1380133375' Alıntı:
bende 2001 gri şase 70 66 var tek çeker nadasta kesinlikle mf yanına yanaşamadı 1. si 285 e buralarda ( sizin oraları bilemem) 4 lü 11 li pulluk takamassın gitmez motor eşinir yorulur . genelde 3. 12 . 3. 11 li pulluklar takıllır . 70 56 ve 66 lara ise 4 11 li pulluk daha uygundur. nadasta bırak 285 i 3.075 le bile kapşırım zaten 285 ile yarıstım ve peşime gelemedi. çizelldede aynı şek,lde geçtim ama kazağında 11 lide neredeyse aynı gidiyorduk tırmıkta ise 285 beni geçti bişey diyemedim . sonra 15 yon pançar yüklü remorklarla yola çıktık 285 tabiki yolda biraz üstün hakkkını yemem ama bayıra sardığında ( uzun bi bayırda ) motor takviyeye düşüyor benm 70 66 ise 1 le 20 ton yükü bile çıkarıyor ama düze geldin mi beni yolda eziyor sahibi kendi söylüyo nadasta fiatı geçemem ama yolda gelsin kapışalım diyor . ve aynı zamnda 285 vs motorların hareret durumu biraz kötü çabuk hareretlerniyor ben 4 saat su bastıktan sonra adamın biri geldi 97 model 85 le ve oda su basmaya başladı 285 hareret yaptı benm motorda tık yok 3 saat daha çalıstım ve yine tık yok yani bu tarafı kötü 285 in ve motor ömrü kısa . yakıta gelirsen 285 yolda daha az yakarken benimkide nadasta daha az yakıyor iki motorda altındır hiç bir motorun hakkını yemem . ama bana kalırsa fiattan şaşma derim masseyde güzel ama tarlada kalmak hiç istemiyotsan fiat al derim massseyde alabilirsin oda güzel motor ama fiat ayrı be baba :)

Çok açıklayıcı oldu bilgi için teşekkürler :)

kardeş 2006 aldık 285s aldıgımız gün motoru zayıfmış sıfır motor yaptık çekiş düştü gaz yemesi kesildi ama yağ yakmıyordu motor zayıfken haftada 7kg yağ yakıyodu ama iş yapıyodu hidrolik gerçekten çok kötü direksiyon sürekli arızalanıyor yılda 2 sefer tamir yaptırıyoruz motorun arkası hafif bu yüzden çekiş zayıf ve sürekli patinaj yapıyo 2 ay önce sattıık td85d aldık eşşekten bi italyan aygırına binmiş gibi oldum yaptıgım işçiligi seviyo insan hidrolige gelince bana göre ölümsüz daha öncede akrabalarıma yardıma gidiyordum bana sorarsan 7066

MF yi öven arkadasım sen biraz sıkıyosun :) .. burda karsında çocuk mu var fiat nadasta kötü demişşiniz siz o fiattı yakın bende 70 66 var newholland gri şase 2001 model getir tüm mf 285 leri her türlü tarlada takalım 4 lü 11 ağır tip pulluklları derin sürüm yapalım .. bizim köyde yerinden oynatamyo 3 lü 12 li takarsınız ancak o motora . 8 ton yükmü kaldıramıyo la ben 2 remork takıyom remorklarla birlikte 17 tonu buluyo normalde 13 ton yük oluyo pançar banamsıın demiyo pehlivan vermeden kaldırır massey oturur olduğu yerde kalır . düz yolda mf geçer hakkını yemem . kazayağında tur bindirir yine bişey demem çünkü gerçek mf kazağında çok iyi bi motor nasıl oluyo bende bilmiyom tırmıktada çok iyi ama ağır işte fiattın üsütne yok usta mfler boş işte çok az yakar . haa motoru biz biraz sert kullanırız orasını bilemem pullukta falan 22 devir veriyoruz masseyden az yakıyo buna ne demeli sizde hararet sorunu var rektefe sorunu var hidrolik sorunu var manevra nerdeyse aynı pek bi fark yok o fazla önemli değil . kuyruk milini anlatmaya gerek yok viteslerde sıkıntı yapmmsın bucuk sistemi güzel ama benm ki 12 ileri 12 geri üstat. seri 1 le süremezsem takviye üçle sürüyorum 10 numara denk gliyo kazayağındada 2 ile çekmezse takviye 4 ile sürüyorum tm bucuk gibi aynı bi sorun yok . sadece seri 2 le 3 yakın onuda çözdüm gerçekten yararı bayağı varmıs çift remorkta çok yarar sağlıyo 3 ye hafif bi bunaltı oluyo 2 ye düşünce beton gibi oluyo .. 70 56 yla karsılaştır bişey demem ama 66 da batınaj yok beton yav tam bir ağır siklet . yani 70 66 affetmez