80-66 ile servet4wd

Ynt: 80-66 ile servet4wd

köylü link=topic=25658.msg212366#msg212366 date=1252344688' Alıntı:
bende erkunt kullanıcısı olarak yakıt konusunda landiniden çok üstün hatta landini 75 hp den servet 80 daha güçlü diyebilirim.80-66 dan da hem güçlü hem ekonomik yakıt konusunda.köyümde var 4 lü 12 inç pullukla 80-66 35-40 dekarı zor sürüyor.ben 14 inc 5li kullanıyorum.td 85 ve 95 jd.5625-5725 ler de hepsi 14-ve 13 inç lik pulluk takıyorlar.onlarda tarla 1 le gidiyor bende tarla 1 hatta yol biri yavaş 2 ye bile takıyorum.belki onlarda 5 li takabilirler ama ben hiç zorlanmadan yakıtda ve güçde ve zamanda sorun yaşamıyoruz kazayagı çekiminde tıskaro çekiminde en üstün erkunt tohumdada çok üstün kullnan olarak traktörden şikayet yok. öyle arka dagıtan aglayan kimseye denk gelmedim duymadım.kulaktan dolma birçok yalan aslı olmayan iftiralar var.atanlar belli
wan7ed link=topic=25658.msg212668#msg212668 date=1252418554' Alıntı:
Bende Erkunt kullanicisiyim ama Erkunttan az yakan yok Cewremde jf we nh,mf kullanalar war Landini hakkinda biisi diyemicegim bizim burda hic görmedem cunki ..yakıt konusunda we gücte yapısına gore guclu oldugunu hepsi kabul ediyor..
70T nimet ' 277G mf ile herk ettik ustelik benimki 4 lü 14 Lü onunkisi 4 lü 12 hem L1 bazen h 1 :)
sallasana sallasana mendilini.kaç yıl oldu göremedim gülyüzünü..hop teeek...herkesin avlusunda bir traktörü var.bir erkunt,biri tümo,jhon,massey... o benimki güzel diyor o benimki...bu iş küçük çocukların benim babam senin babanı döver meselesine benziyor.biraz dürüsteçe bir yaklaşım bekliyorum.iki traktörü kıyaslamak için gerçekten test ettin mi arkadaş sen.depolarını doldurup çifte koştun mu.ne tür tecrübelerin var o kötü bu iyi demek için.sadece senin olduğu için güzelse bu x marka bu sadece seni ilgilendirir.artık bunaldım şu boş traktör övgülerinden.

Doğru söze ne hacet. Ben daha kendi 70-56 fiatımın bile ne yaktığını doğru dürüst bilmiyorum ki bir de başkalarının traktörleri ile karşılaştırıcam. :) Herkesin malı kendine güzel, kazasız belasız kullanmak nasip olsun da gerisi boş, ister en çok o çeksin, ister en az o yaksın...

ali_kockaya link=topic=25658.msg212785#msg212785 date=1252438560' Alıntı:
sallasana sallasana mendilini.kaç yıl oldu göremedim gülyüzünü..hop teeek...herkesin avlusunda bir traktörü var.bir erkunt,biri tümo,jhon,massey... o benimki güzel diyor o benimki...bu iş küçük çocukların benim babam senin babanı döver meselesine benziyor.biraz dürüsteçe bir yaklaşım bekliyorum.iki traktörü kıyaslamak için gerçekten test ettin mi arkadaş sen.depolarını doldurup çifte koştun mu.ne tür tecrübelerin var o kötü bu iyi demek için.sadece senin olduğu için güzelse bu x marka bu sadece seni ilgilendirir.artık bunaldım şu boş traktör övgülerinden.

her traktör güçüne ve kullanım yeri şekline göre yakıtı değişiklik gösterir. motor tamiri pompa ayarı vs. aynı marka aynı model 2 traktör bile aynı yakıtı yakmaz test edin o tarlada farklı bu tarlada farklı olur saygılarımla

BENİM 3610 FORD VARDI ESKİDEN.3 LÜ 10 LU PULLUKLA ÇİFT SÜRERDİM.TAKVIYE DÖRTLE GÜZEL ÇİFTİ VARDI.AMA DEKARDA bazen 3 litre mazot yakardı.ikilemede 1 nci viteste 1,5-2 arası yakardı.birkaç defa ölçtüm yakıtını her seferinde farklı çıkardı.ya mazot inceliyordu farklı zamanlarda.zeminde farklı farklı tabi her tarlanın.bir traktör daima şu yakıyor demek baya iddalı bir sözdür

ersanakyai link=topic=25658.msg212772#msg212772 date=1252437584' Alıntı:
Allah Allah, nasıl bişeymiş acaba bu 90lık erkunt? bu adamlar da hiç boş durmuyor galiba. traktörleri yenilediler, bi de farklı bi model daha çıkaracaklar demek. Adı ne olur acep bu erkuntun ? Nusret mi olur Hasret mi? :)

Ben Şahsen Bizzat Kendim Bu gün gazetede okudum...
Kısmet olursa EGE ve İÇ ANADOLU için üretime geçilecek bi model varmış ERKUNT KISMET... SERVET ' in abisi...

haberi yazan şahıs daha çok otomobil tutkunu piyasaya yeni çıkan modelleri test edip tanıtımını yapıyor...
yakın bi tarihte Sn. Zeynep Erkunt yeni nesil Serveti test etmesi için Sincan Org. San. davet etmiş oda Yeni Nesil Serveti test edip onaylamış... yakında çıkacak olan KISMET modelinide orda okudum...

Yanlışın var Salih.

Kısmet, Servet ' in abisi değil, bereketin küçük kardeşi olacak :)

POYRAZLI SALİH link=topic=25658.msg213039#msg213039 date=1252523959' Alıntı:
Ben Şahsen Bizzat Kendim Bu gün gazetede okudum...
Kısmet olursa EGE ve İÇ ANADOLU için üretime geçilecek bi model varmış ERKUNT KISMET... SERVET ' in abisi...

haberi yazan şahıs daha çok otomobil tutkunu piyasaya yeni çıkan modelleri test edip tanıtımını yapıyor...
yakın bi tarihte Sn. Zeynep Erkunt yeni nesil Serveti test etmesi için Sincan Org. San. davet etmiş oda Yeni Nesil Serveti test edip onaylamış... yakında çıkacak olan KISMET modelinide orda okudum...

Alıntı sahibi: ali_kockaya üzerinde 08 Eylül 2009, 22:36:00
ARKADAŞ YAZIYI DÜZGÜN OKURSAN DAHA İYİ YORUM YAPABİLİRSİN.ERKUNT TRAKTÖR REKLAM İÇİN PARA VERİYOR.GEÇENDE BİR HİSSE ALDIK.İŞ SAGLAM OLSUN DİYE.
ben 2006 yılından beri kullanıyorum.servet 80 4x4 traktör olarak emsalleri ve emsallerinin üzerindeki traktörle yanyana tarla sürdük.peşpeşede.illa arka arkaya takıp depolarını kontrol ederk mi yapalım.yoksa noter mi tutalım her tarla başına.3 silindir bir traktörün yaptığı işi ve peformansı anlatıyoruz.yalana ihtiyacımız yok.ben 13 lü kaz ayagıda kullandım bu traktörde.5 li 14 inçlik aydın alpler pullukda kullandım ve de kullanıyorum.ben 5 li kullanıyorum o insanlar 4 lü pulluk kullanıyor.14 lü 4 lü pullukda kullandım yakıtda çok mükemmel ama 5 liyi satıp da 4 lü almadım.traktör zorlanmıyor vede çok rahat.benin 288 goltum davar 12 4 lü takıyorm.83 hb servet 74 hb 80-66 12 li 4 takıyor.ünlü marka.yakıt konusunda 1 litrenin çok az üstüne çıkıyor 1500-1600 devir aralıgında.ben bunları kullnıcı olarak yazıyorum anlatıyorum.alaylı bir şekilde yorumlamaya hiç de gerek yok.yolda ve ayak işlerinde yakıyor.

erkut orkal link=topic=25658.msg212012#msg212012 date=1252237938' Alıntı:
bence boşuna çabalıyorsun bizim 80-66s dt her yıl 5000 ile 7000 dönüm nadas yapıyor hemde 2-3 gün hiç stop etmeden...elindekinin çoğu motor tutmaz alacaksan 2002 80-66s dt orj. kabinli al ;) benden sana dost tavsiyesi
doğru söyler bence.

Doğru söze ne hacet. Ben daha kendi 70-56 fiatımın bile ne yaktığını doğru dürüst bilmiyorum ki bir de başkalarının traktörleri ile karşılaştırıcam. :) Herkesin malı kendine güzel, kazasız belasız kullanmak nasip olsun da gerisi boş, ister en çok o çeksin, ister en az o yaksın...

Samimi paylaşım...

işleri götürebildiğin idare edebildiğin bir traktörün varsa.ona iyi sahip çık.çünkü daha iyiyi araken onu da kaybedebilirsin.çoğu zaman iyi sandığın şeyler pek de o kadar iyi değildir.örneğin;17 bin lira kullandığın bir 70-56 varken 50 bin liraya bir traktör alırsan.ve aradaki farkı bir yılda kazanamıyorsan.yanlış yapıyorsun.çünkü ellinin içinde 3 tane 17 var.birkaç tecrübem oldu.50 bin liraya alamadığım bir traktörü birisi alır.bir yıl sonra o alan kişinin 200-300 saatte 25 bine satmaya çalıştığını görürsün.bazen verilmiş sadakam varmış diye,bazende ucuza denk getirdim diye sevinirsin.sabrın sonu selametmiş.

ozgurefe09 link=topic=25658.msg214529#msg214529 date=1252932219' Alıntı:
80-66 6 lı 12 li pulluğu çeksin sonra servetle adı anılsın böyle motorların layığı değil servet gereksiz bir karşılaştırma
80-66 ile servet bir kere aynı beygir silindir şu bunda eşit degil her ne şekilde olursa olsun üstünlüğü vardır 80-66 biraz daha samimi olalım tamam erkunt hakkını veriyor ama iyi olan başka bir markanın traktörünü küçük görmemek gerek daha samimi yorumlarınız olması dileğiyle...

kardeşim nasıl ikisininde beygiri aynı fiat 8066 80hp erkunt80servet ise 75hp ama fiatta turbo yok erkuntta var hemen hemen ikiside aynı ayarda ama fiatta 4 silindir fiat ezer diyorum

tahir link=topic=25658.msg216084#msg216084 date=1253389702' Alıntı:
kardeşim nasıl ikisininde beygiri aynı fiat 8066 80hp erkunt80servet ise 75hp ama fiatta turbo yok erkuntta var hemen hemen ikiside aynı ayarda ama fiatta 4 silindir fiat ezer diyorum
yanlış anlaşılma olmuş aynı beygir felan degil demek istemiştim eksik yazdım... Fiat orjinalde turbo olmasa dahi sonradan turbo taktıranlar var

ozgurefe09 link=topic=25658.msg214529#msg214529 date=1252932219' Alıntı:
80-66 6 lı 12 li pulluğu çeksin sonra servetle adı anılsın böyle motorların layığı değil servet gereksiz bir karşılaştırma
arkadaşım biraz düşünerek yorum yapalım...fiat 80-66dt ismini kanıtlamış efsaneleşen modeldir...ve karşılaştırma yaptığın traktörler 1998 ve 2006 yıllarının teknolojileri...1998 model fiat 2006 model erkuntla karşılaştırılıyorsa burda fiatın üstünlüğü var demektir....bizde 80-66 DT var yakıtı herkte 1,5-1,8lt arasında değişmekte ve 6lı12no pulluğuda çekmektedir...

ersanakyai link=topic=25658.msg212794#msg212794 date=1252439339' Alıntı:

sallayan Sallayana diosun da, ben yazdıgım cumlede aynı tarLada 277G 4wd ile herk ettigimi söyledim depolar dolu peşpese tarla susuyoruzz we sonucuda belli taktıgı pulluk hersey belli neyini Sallicam, galerici felan mi dicen bana bu sefer merak ediorum ben sana dönumde 0.75 felan yakıyor mu demişim yoksa ole abartmalara hıc gerek yok yanı, emin ol Sallamada bazılarını gecemem ben..