95-80 İLE DOMATES ARASINA ÇİZEL ÇEKİMİ

Ynt: 95-80 İLE DOMATES ARASINA ÇİZEL ÇEKİMİ

Ağır Abi link=topic=43544.msg402185#msg402185 date=1305663566' Alıntı:
İlhanın düğüne safayı getirsek olmazmı :D bereketli olsun cihan paylaşım için tşk
iyi fikir aslında muhtar :D
TT 55 link=topic=43544.msg402073#msg402073 date=1305657607' Alıntı:
paylaşım için teşekkürler.bereketi bol olsun.

birkaç merak ettiğim var.ben bir sefer domates ektim.rio grande salçalık domatesi. mantar hastalığı oldu.her hafta ilaçladık bıktık.benim dekarda 7 ton geldi.ama komşulardan dekardan 10 ton alanlar oldu.o yıl çok ucuza gitti.8 yıl önceydi.55.000 ' e yani 55kr verdik o zamanlar..para kazanamadık bıraktık.sizinkiler mantar olmuyor mu.senin bu çizilere arık çekecen mi?dalma sulama ile mi sulayacan.salçalığı fabrika kaça alıyor.geçen yıl kaça aldı.şimdiden teşekkürler.
sağol ali abi.geçen yıl bizde yoktu domates hastalıklarda çok oldu bizim bölgede.geçen yıl fiyatı neydi tam olarak bilemiyorm.biz sözleşmeli ekmedik daha net bir fiyat belli değil yani abi.arık açcaz abi.

Ynt: 95-80 İLE DOMATES ARASINA ÇİZEL ÇEKİMİ

Kolay gele kardeşim. Bereketli olsun. :) Emek isteyen bir iş. Geçen yıl bazı bölgelerde bir çeşit virüs gibi bir hastalık meydana gelmiş, domates tarlaları epey zarar görmüş, hatta bir ara domates fiyatları çok fazla yükselmişti diye hatırlıyorum ben. O tür bir hastalıkla hiçbir üreticimiz birdaha karşılaşmaz inşallah.