ACİL YARDIM NH TD90D almaya karar verdik bazı sorular için yardım lütfen

Arkadaşlar abiler selamlar hayırlısı ise cuma günü nh TD90 D blumaster için pazarlık yapmaya başlıcaz. Düşüncemiz 98 model Mf 265s 5000 saatte olan traktörü takası verip biraz peşinat ile ziraat bankası kredisi ile alım yapmak...

Her yıl yaklaşık 250 dekar kuru tarımla uğraşan buğday arpa dışında ekiliş yapmayan biri olarak TD90D sanırım işimizi görecektir diye düşündük. Sizinde bu konuda yorumlarınızı almak isterim.

Ailem eskişehir de çiftçilikle uğraşmakta ben Afyon da çalışıyorum. Bu hafta sonu Afyon nh bayisi traktör alımında bölgecilik olduğunu kendi bölgemizden yani eskişehir bayisinden almamız gerektiğini belirtti. Bu doğrumudur. Başka bir ildeki nh bayisinden alım yapılamaz mı?

Ayrıca TD90D için en çok yağ keçesinden yağ akıtma olayını sorunca, evet bu konuda kronik bir problem oluyor ancak servis sorunu gideriyor, çok maliyetli değil diye cevap aldım. Bazı traktörlerde bu sorun yaşandığını biraz şans işi olduğunu belirtti. Bu sorunu yaşayan TD90D kullanıcısı arkadaş var mı soruna karşılık ne yaptı acaba.

Ayrıca ilk çalıştırmada kara duman sorunu bu Modelde var mı

Son soru olarak bu traktör için en uygun pulluk ve teker çapı nedir acaba çünkü şuanki pulluk değişecek elimizde 14 lü 3 lü turan pulluk var. 16 inç 4 lü ünlü düşünüyoruz ancak teker çapı ve pulluk için ne tavsiye edersiniz.

Bilgisi olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Ilk olarak bolgecilikten bahsetmek gerekirse evet boyle bi durum var. Firmalarin bayilerini korumak icin uyguladiklari bi yontem ama kafaniza takmayin. bu sorunlar ikametgahin kaydirlmasi ile asilabiliyor. Yani bu konuda belirleyici kriter size en uygun traktoru veren bayii.. Afyon uygun veriyosa kaydirin ikametgahinizi oraya olsun bitsin.
Ikinci olarak TDD serisinde en ideal traktor bana gore 75 ve 100 isiniz azsa 75 coksa 100 alin derim hem bu makinalarda bg farkindan baska hic bi fark yok yani siki bi pazarlikla 90 lik fiyatina belki bir iki lira farkla 10 bg fazla guc alinabilir.
Ucuncu olarak da yag atmasi ve karaduman sorunu. Sahsen 75 lik nh var bende bu yil martta aldim su an 600 saatte en ufak bi yaglama yada karaduman yok. Ufak tefek arizasi oldu ama garanti kapsaminda olugu icin seriv ertesi gun gelip sorun yaratan parcayi komple degistirip gitti.
Son olarak da kabin ici sesi konforu mukemmel yakiti emsalleriyle ayni. Ne fazla ne az. Kesinlikle toz almaz. Ergonomik ve kullanisli bi traktor. Yerli olarak bence alinabilcek en iyi makina. Ama ikinci el dusunurseniz 100 bin liraya alinabilcek cok daha guzel ithal makinalar da mevcut.

Nh Eskişehir demireller bayisi hakkında iyi seyler duydum bende 10 gün önce 2 adet case 110 luk ve 90 lık aldım iç olarak nh ile aynı sana deutz agrolux 410 öneririm kayalar otomotiv sıkı pazarlıkçı birisi Lastik konusuna gelincede ince dar al lastiği sonuçta ilaçlama ve ekim yapacaksın

Nh istediğiniz serinin çok düşük saatte 2. Elleri mevcut uygun fiyata. Ama aynı faize alamazsınız bankadan 2. Ele düşük faizi kaldırdılar diye biliyorum. Çok sattılar o traktörlerden yerli diye sanırım. Ama yerlilerin durumu ortada. Yine de hayırlı olsun alıranız 100lük alın derim.

Hocam bende Eskişehirliyim ve TD90 kullanıcısıyım. Bizimki 2013 kasım çıkışlı. Turbo intercooler ve shutle li model.
İlk olarak motora 5li 12 inç ünlü pulluk kullanıyoruz ve çekişiyle de gayet normal 2/3 2/4 vitesler le yerine göre kullanıyoruz. Bizimkin de ilk olarak LDA denilen pompa ayarını yaptırdık ve bu yararlı oldu. Hafif bir bayılma vardı onu da kesti. Eskişehir New Holland servisi de gayet ilgili bi servis bi sıkıntı yaşamadık. Yine aynı şekilde sadece TD90 değil Case JX90 A da bakmanızı öneririm fiyat açısından hangisi uygunsa hangisi motorunuzu iyi fiyata sayıyorsa ona vermenizi öneririm. Sonuçta motor ve servis bakımından ikiside aynı biri mavi biri kırmızı. İnşallah hayırlısı olur sonucu bekliyoruz.

Bütün cevaplar için teşekkürler. Bugün itibariyle traktörümüzü TD90D ye kavuştuk. Kullanan arkadaşlara sorum olacaktı. Mf 265 s kullandığımız için nh TD90D nin vitesleri abime çok sert gelmiş, ben il dışında olduğum için kullanma fırsatım olmadı. Ama kendisinin dediği debraj ve vitesler oldukça sert dedi. Bu konuda bilgisi olan var mı. Kullananlar bu konuda ne düşünüyor. Zamanla yumuşama olur mu acaba.

Bütün cevaplar için teşekkürler. Bugün itibariyle traktörümüzü TD90D ye kavuştuk. Kullanan arkadaşlara sorum olacaktı. Mf 265 s kullandığımız için nh TD90D nin vitesleri abime çok sert gelmiş, ben il dışında olduğum için kullanma fırsatım olmadı. Ama kendisinin dediği debraj ve vitesler oldukça sert dedi. Bu konuda bilgisi olan var mı. Kullananlar bu konuda ne düşünüyor. Zamanla yumuşama olur mu acaba.

Zaman'la tabiki yumuşar. Aynı durum çoğu motorda var. Hayırlı uğurlu olsun. Fiyat olarak Nasıl oldu acaba?

Bayiler arasında bölgecilik olduğu için ne kadar pazarlık yapsakta 100 bine düşüremedik. Elimizde eski traktörümüzden başka peşinatta yoktu...Allah borcundan kurtarır inşallah bol bereketli bir yıl olur inşallah hepimiz için arkadaşlar. Malum kurak gidiyor mevsim