AFYONKARAHİSA Emirdaağ ilçesi için hangi buğday ekilmeli

selamlar biz sürekli aynı türbuğday ekmekteyiz verimin düşük olduğu kanısındayım deneme amaçlı bu sene buğday bakıyorum il afyon ilçe emirdag iklim kurak sulama yok kışları soğuk bu şart ve iklime dayanıklı en verimli buğday nedir sizce ben midas denemeyi düşünüyorum sizin öneriniz ne olur teşekkurler

selamlar biz sürekli aynı türbuğday ekmekteyiz verimin düşük olduğu kanısındayım deneme amaçlı bu sene buğday bakıyorum il afyon ilçe emirdag iklim kurak sulama yok kışları soğuk bu şart ve iklime dayanıklı en verimli buğday nedir sizce ben midas denemeyi düşünüyorum sizin öneriniz ne olur teşekkurler
Bizim memlekette Sivrihisar yağış olarak aynı yağışı alıyoruz. Bizim verimimiz ortalama 300 kg da kıraçta, ettiğimiz buğday, katea1, harmankaya, bunların verimi yıllara göre 280-320 kg arasında değişti. Bu yıl kate a1 den melezlenmiş. Sönmez ektik şimdiye kadar kardeşleme, ve gelişimi iyi sertifikalı aldık tohum tutmak için bakalım verimi nasıl olacak göreceğiz. Allah hayırlısı ile biçmek nasip etsin, tarla bereketi versin. Biçilince bilgi veririm. Burada eksperia da eken yaygınlaşmaya başladı. Onunda güzel verim yaptığı söyleniyor deneme tarlamıza 10 dekar kadar tohum tutmak için sertifikalı alıp denicem artık...yanlız bu yıl eksperia sap boyu kısa kaldı. Sönmezlerin boyu 100-110 cm civarında, odeskanın kıraç buğdayınıda denedik pek memnun kalmadık. Midas bizim yöreye gidermi bilgim yok, siz denerseniz tecrübelerinizi yazarsanız sevinirim. Buğday verim artışı toprak hazırlığı ile başlayıp düzgün bakım ve gübreleme ilaçlama ile artış sağlandığını düşünüyorum. Bu konuda buradan çok güzel bilgiler elde ettim.

İnşallah herkes döktüğü alın terinin hakkını en iyi şekilde alır.

Hayırlı ve bol kazançlı sezonlar dilerim.

• Beğen
Tepkiler: Emirdag