Ahırdaki eğim

Merhabalar
38x15 ebatlarında bir süt işletmesi kurduk..bitti şükür
Biz bu ahıra %3 eğim verdik,yani 38 metrede 109 cm. Bi tanıdık dediki eğim çok olmuş,ineklerin buzağı atar.
Bende tedirgin oldum bayağı...
Sizce bu kadar eğim çokmu fazla ? Resmi yükleyebilirsem bakarsınız
İyi akşamlar 20181224_162651.jpg20181224_162335.jpgIMG-20181222-WA0006.jpeg

Merhabalar
Biz bu ahıra %3 eğim verdik,yani 38 metrede 109 cm. Bi tanıdık dediki eğim çok olmuş,ineklerin buzağı atar.
İyi akşamlar Ekli dosyayı görüntüle 33538Ekli dosyayı görüntüle 33539Ekli dosyayı görüntüle 33540

uzunlamasına 1 metre kot farkımı var yani tam anlamadım meil uzunlamasına değil enlemesine verilir. yattığı yerden kanala doğru yüzde 1 kanaldanda aşağı doğru idararın akacağı hafif bir meil versen yeterdi. 109 cm gerçekten çok olmuş. ineğin buzalığının çıkma ihtimali yüksek.

• Beğen
Tepkiler: serdar60
Merhabalar
İyi akşamlar Ekli dosyayı görüntüle 33538Ekli dosyayı görüntüle 33539Ekli dosyayı görüntüle 33540
Eğim benim gösterdiğim gibi sanırım? Hayvan %2 kadar eğimde rahat eder fakat %3 te çok değil bence sonuçta tarlada veya merada eğimli yerlerde de yatıyorlar. Eğimde ötürü buzağı attığını duymamıştım araştırmak lazımIMG_20181228_094307.jpg

• Beğen
Pek sıkıntı olacağını sanmıyorum boyuna eğim uzun mesafe
Eğimli yer kuru temiz olur
Yatak enine çok eğimli olursa risk var biz cok eskiden bağlı hayvan bakarken yaşadık sıkıntı
Tahminim salma olacak hayvanlar burada
Havan sırtı yukarıya verip yatar rahat eder
Ama sırtı aşağıya gelirse inekte koyunda kalkamaz burası önemli
Buna dikkat et
Gerekirse padok lari içeriden dışarıya kadar yap iyi havalarda dışarıda yatsin hayvan
Bizim seçenek var genelde Disarda toprakta yatıyorlar

• Beğen
Pek sıkıntı olacağını sanmıyorum boyuna eğim uzun mesafe
Eğimli yer kuru temiz olur
Yatak enine çok eğimli olursa risk var biz cok eskiden bağlı hayvan bakarken yaşadık sıkıntı
Tahminim salma olacak hayvanlar burada
Havan sırtı yukarıya verip yatar rahat eder
Ama sırtı aşağıya gelirse inekte koyunda kalkamaz burası önemli
Buna dikkat et
Gerekirse padok lari içeriden dışarıya kadar yap iyi havalarda dışarıda yatsin hayvan
Bizim seçenek var genelde Disarda toprakta yatıyorlar
Cok sağol ismail abi. Hayvan durak demiri olacak zaten, oda 115 cm genişliğinde, yani 115 cm de 3 cm yamukluk yani eğim çok sıkıntı olmaz inşallah

Eğim benim gösterdiğim gibi sanırım? Hayvan %2 kadar eğimde rahat eder fakat %3 te çok değil bence sonuçta tarlada veya merada eğimli yerlerde de yatıyorlar. Eğimde ötürü buzağı attığını duymamıştım araştırmak lazımEkli dosyayı görüntüle 33541
Birde Hayvan durak demiri olacak zaten, oda 115 cm genişliğinde, yani 115 cm de 3 cm yamukluk yani eğim çok sıkıntı olmaz inşallah

Birde Hayvan durak demiri olacak zaten, oda 115 cm genişliğinde, yani 115 cm de 3 cm yamukluk yani eğim çok sıkıntı olmaz inşallah
Durak demiri olması eğimi düşürmez sonuçta hayvanın yatacağı alan aynı fakat yatış pozisyonu eğime dik olacağı için problem olacağını sanmıyorum. Sadece konforu azaltabilir. Önemli olan altlık kullanmanız