Akaryakıtta ÖTV düzenlemesi

25.05.2016
3,693
3,486
27
Niğde

Hükümet benzin, motorin, LPG ve petrol bazlı ürünlerde meydana gelen yüksek fiyatlara karşı özel tüketim vergisinde düzenlemeye gitti. Ürünlere gelecek zam oranı kadar ÖTV oranında indirim yapılacak.

Petrol fiyatları ve döviz kurundaki artışlar nedeniyle yüksek seviyeye çıkan benzin, motorin, LPG ve petrol bazlı ürünlerin fiyatlarına yönelik hükümetten önemli bir adım geldi.

Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararıyla, bugün itibariyle bu ürünlerde meydana gelecek artış miktarı kadar ÖTV oranı azaltılacak. Böylece petrol fiyatları ve döviz kuru artışından dolayı meydana gelecek fiyat artışları vatandaşa yansımayacak.

Düzenlemeyle, petrol fiyatlarında ve döviz kurunda azalma meydana gelmesi halinde ise bu ürünlerde bugün itibariyle geçerli olan ÖTV oranları uygulanacak.

Akaryakıt ürünlerinin ithalat yoluyla temin edilmesi halinde, ÖTV de yeni düzenleme esas alınarak belirlenecek.

Yurtiçi rafineri çıkış fiyatı bulunmayan malların ÖTV'si, EPDK tarafından belirlenen baz fiyatlar esas alınarak tespit edilecek.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci32
Mazotta ÖTV'ye 5 lira zam geldi
1 lira da Ötv'nin kdv'si için zam gelmiş.
Verginin vergisini de alıyorlar :ROFLMAO::ROFLMAO:
Pompada toplam 6 lira zam yapıldı
%52 lik tarafta olan vatandaşlarımız, dolar / euro mazot düşsün diye değil, Erdoğan düşmesin diye oy verdiler... %52 lik tarafta olan hiç kimse ah vah etmesin. Onun için durmak yok zamlara devam...

Yusuf Şahin Ceritli ne de güzel söylemiş,

Azrailine aşık olmuşsa bir millet,
İster ezan dinlet, ister çan dinlet
İtiraz etmiyorsa sürü gibi illet
Müstahaktır ona her türlü zillet!

Bu millete ne yapılsa az, herşey müstehak...

Düğmeye basmışlar, 31 martı bekleyemiycekler anlaşılan

35 lira mazotlan tarlada makine traktör çapa balya tohum makinesi biçerdöver çalişirsa üretici bunun altından kalkamaz malesef.

Vergiyi milyar dolarlık ucuz işgücü çalıştıran zenginlerden alamazlar, böyle halktan alırlar, halk bunu bile bile demokrasinin en kötü tarafı olan çoğunluğun diktatörlüğü ülkeyi yönetsin istedi, böylece oy verende vermeyende külli zararda, sadece ithalata dayalı tüketim ekonomisi oturtanlarla zenginler kârda.

Siz değilse oğlunuz oğlunuz değilse torununuz!!!
Gidişat kabak gibi ortada
Halk iki ekonomik sınıfa ayrışıyor zenginler ve fakirler, mülklüler ve mülksüzler, işverenler ve çalışanlar gibi
İki sene önce bir traktör aldım, 1 milyona, yarısı kredi, çeyreği yerine eski traktörü saydılar çeyreği nakit.bugün o traktörün sıfırı 4 milyon; bugün olsa vallahi billahi alamam.
Geçen sene garaj yaptırdım 1 milyona iş başladı, enflasyon farkından dolayı yükleniciyle mahkemelik olduk.adam ağladı zarar ediyorum diye 200bin sonradan verdim bi şekilde işi bitirdik.bugün olsa vallahi billahi yaptıramam.bugğnlerin geleceğini anlayarak son iki üç senedir alabildiğim yapabildiğim ne varsa yaptım.
Hem vallahi, hem billahi, hem tallahi, o yaptıklarımı yapmasaydım şu anda yapamazdım.
Aynı kalibrede olduğumuz bir başka tanıdığımız, bir başka köylümüz, o traktörü almadı, o garajı yapmadı, o ekipmanları düzmedi.şimdi biz buna sevinelim mi?
Biz fakındayız ki biz de bazı şeyleri ertelemiştik ve şu anda yapamıyoruz.yapamadıklarımız çoğalarak artıyor.erteleyenler zaten geride kaldılar ve şu iki üç yılda baya bi mesafe açıldı, ama bizim de artık soluğumuz kesiliyor.yarın da bizden ekstra yatırımlar yapanların solukları kesilecek.
Bu düzen iyi düzen değil, bu gidişat kötü gidişat.
Bu gidişata servet transferi gidişatı denir.
Maalesef hepimizin mahkum edildiği acı tablo bu.
Belki köyünüzden ileri gelen bir iki çiftçi bu cendereden sıyrılır ama çoğumuz sıyrılamayacağız.
Siz değilse oğlunuz, oğlunu değilse torununuz...

Son düzenleme:
Doğalgaz buldu doğalgaza zam, petrol buldu akaryakıta zam, hem daha kdv ötv zammı, yani rahmetli Levent Kırca geldi aklıma bu yapılan sadece zamcık, zama zamda yaparlar hiç şüphem yok.