Alternatif akaryakıt hakkında bilgilerimizi paylaşalım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

40 numara yağ ,yanık yağ ,biodizel(kanola) mazota karıştıran arkadaşlar duydum, bilgilerinizi yazarmısınız?
sonrasında pompa v.s. sorunlar oldumu traktörlerde?

Ynt: Alternatif akaryakıt hakkında bilgilerimizi paylaşalım

Biz daha önceki senelerde herklere başladığımız zaman ilk gün motora 10 numara yağ katıyorduk. Pompayı ve enjektörleri temizlemesi açısından. Şimdi her mazot koyduğumuzda katmayı düşünüyoruz. Mazotu kalınlaştırıyormuş. Babam bu işin ustası ;)

geçen sene mf ' ye 8 teneke yağ koydum şimdi mazotu içiyor, yağ bulursam yine koyucam inanılmaz performans gösteriyo motor, saatte 11 litre mazot yakan motor 9 litre yağ yaktı şimdi 12.5 litre mazot yakıyor.

qarizmatiqa link=topic=40825.msg363197#msg363197 date=1300620912' Alıntı:
geçen sene mf ' ye 8 teneke yağ koydum şimdi mazotu içiyor, yağ bulursam yine koyucam inanılmaz performans gösteriyo motor, saatte 11 litre mazot yakan motor 9 litre yağ yaktı şimdi 12.5 litre mazot yakıyor.
10 numara yağın litresi kaç tl? bilgi verirmisin

qarizmatiqa link=topic=40825.msg363285#msg363285 date=1300635132' Alıntı:
tenekesi 37 39 lira civarındaydı geçen sene. Teneke 16 lt.
mf demişsin, eski mflerden mi 285 falan mı

bende mccormick cx 105 var , kırsal matorinle çalışıyor ama 40 numara yağda pompa arızası verir mi acaba?

biz 5 numara koymaya basladık bu sene 10 teneke felan yaktım 1 ay içinde motoru iyice ısıtmak gereki yo 5 numara yagda motor ısınınca mazotaa göre cok az bi çekiş düşüklügü oluyo oluyo tabi yakıtta düşüyo bide alırken yag 2600 liraya denk geliyo alırken ucuz yakarken az işde 2 ayda bir kaliteli enjektör temizleyici kullanmak gerekioy 2 sene kullanırsam depoda 100 lira az para gitmiş oluyo

HEMA 60 link=topic=40825.msg363386#msg363386 date=1300644213' Alıntı:
biz 5 numara koymaya basladık bu sene 10 teneke felan yaktım 1 ay içinde motoru iyice ısıtmak gereki yo 5 numara yagda motor ısınınca mazotaa göre cok az bi çekiş düşüklügü oluyo oluyo tabi yakıtta düşüyo bide alırken yag 2600 liraya denk geliyo alırken ucuz yakarken az işde 2 ayda bir kaliteli enjektör temizleyici kullanmak gerekioy 2 sene kullanırsam depoda 100 lira az para gitmiş oluyo
Bu yaptığın hesaba göre motorun keyfini kaçırmak gereksiz..

senede 1500 lira az para vermiş oluyoruz yakıta zaten pek keyfide kaçıyo sayılmaz zaten motor iki sene yagla çalııssa rektefiye parasını cıkarmıs oluyo motorumuzda daha nerden baksan 7 8 sene rektefe istemez...

efeee09 link=topic=40825.msg363389#msg363389 date=1300644332' Alıntı:
Bu yaptığın hesaba göre motorun keyfini kaçırmak gereksiz..
İyi ayarlarsan miktarını yoğunluğunu, Aşırıya kaçmazsan ve motoru yeni çalıştırdığında 5 dakika rolantide çalıştırırsan, işin bitincede 5 dakika rolantide çalıştırıp stop edersen = hiç bir zararı olmaz :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...