Ara işler için Ford tavsiye edermisiniz?

Ynt: Ara işler için Ford tavsiye edermisiniz?

Ahmet745 link=topic=60844.msg692324#msg692324 date=1359226907' Alıntı:
o anlattığın arkadaş 40bglik bi traktörden 5000e bindiyse yakıtı çok gelmiştir gözüne yada 5000liğe 240s ekipmanı kullanırsan yakıtı tabiikide çok gelir bende 76104x4 var 105bg en çok yakıtından memnunum alırken tereddütte kalmıştım yakıt konusunda beğenmezsem satarım 2.el nede olsa fazla zarar etmem düşüncesinde aldım çok memnun kaldım hatta yakıt tasarrufu ettim arkasında ona göre ekipman kullanarak...
sürümde az yakması tabiki normaldir ama ara işlerde 240 veya deutz 6206 veya başak bu gibi traktörlerden az yakmıyordur herhalde yanılıyormuyum...

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=60844.msg692325#msg692325 date=1359227068' Alıntı:
sürümde az yakması tabiki normaldir ama ara işlerde 240 veya deutz 6206 veya başak bu gibi traktörlerden az yakmıyordur herhalde yanılıyormuyum...
yok abi o kadarda değil ama arkadaşın ara işler dediğide pek ara değil biraz ağır ama şöyle bişey var ne kadar az yakanı olursa olsun yolda veya gazlı kullandımmı yakıt bayağı fark ediyor ama deutzların daha az yakacağını tahmin ediyorum amcamda deutz motorlu lamborghini 90lık var çok az yakıtı var...

karar sizin tabii, ama ben olsam Tigem den çıkan kaç bin saat yaptığı belli olmayan, mesai bitsin diye motoru nasıl kullanıdığı belli olmayan şoförlerin sürdüğü traktörü alırken bir daha düşünürüm. aynı traktörü kullanıcıdan alırsanız daha sağlam motor bulursunuz. sırf ucuz diye sonraki yaşayabileceğiz sorunları ve can sıkıntılarını görmezden gelmeyin.

steyr 8073 ara işleri için en uygun traktör bence. hararet konusu şehir efsanesi olamayacak kadar uzak bi ihtimal. yıllardır kullanıyor daha hararet yaptıgına rastlamadım.