arkadaşlar 5455 yardım

Arkadaşlar gecen mf bayiine ugradım sohbet falan derken serviste bi adet kazalı 5455 vardı soforu gece yolda giderken uyumuş motoru yavasca şarampole yatırmıs gordugum kadarıyla motorda fazla bişey yok arka çamurluk kırık kapı camı kırırmıs kabinin en üstündeki gri renkteki pilastik kırırmıs bide ekzos egilmiş biraz servise sorunca motorda yada şanjumanda kesinlikle bişey yok diyor ama guvenemiyorum motorun kapartada bişey yoktu ama motorda yag bulaşıkları vardı usta yan yatınca motor tahliyeden atmış o yagı dedi bizde 5410 nun birini verip alsak diye düşündük sizce traktör yararmı motora bişey olmusmudur

Ynt: arkadaşlar 5455 yardım

İstesen de yenisi yokmuş zaten, düşün taşın fiyat uyarsa alınır. Daha önceleri devrilen yan yatan traktöre karşı bi ön yargı vardı, ben yatırdım mf 240 ı, kaldırdık getirdik. Sonra yağını suyunu tamamlayıp çalıştırdım, hala devam çalışmaya.

ismail_17 link=topic=86651.msg1038527#msg1038527 date=1448475151' Alıntı:
Sen güvendiğin bir ustaya baktır yan yatan motor yağlama yapamaz hemen istop edermi etmezmi yada şöför uykudan uyanıp istop ettimi çok önemli bilemiyorum yatık çalıştıysa kötü
servisteki ustaların demesine göre hemen stop etmişler ama kafamı karıştıran kaza yapan sahipleri bu traktoru bırakıp sıfır 5455 alıp gitmişler

nailyetek link=topic=86651.msg1038524#msg1038524 date=1448475048' Alıntı:
İstesen de yenisi yokmuş zaten, düşün taşın fiyat uyarsa alınır. Daha önceleri devrilen yan yatan traktöre karşı bi ön yargı vardı, ben yatırdım mf 240 ı, kaldırdık getirdik. Sonra yağını suyunu tamamlayıp çalıştırdım, hala devam çalışmaya.
haklısın abi gecen senede mf 174 duzelttik devrirmişti sonra usta geldi senin hesap yag su tamam bas marşa ama bu motorlar eskiler gibi kara düzen değil fazla ondan sıkıntılı forumda deneyimli çok abiler arkadaşlar var en iyisi size danısmak

aganınoglu link=topic=86651.msg1038530#msg1038530 date=1448475334' Alıntı:
servisteki ustaların demesine göre hemen stop etmişler ama kafamı karıştıran kaza yapan sahipleri bu traktoru bırakıp sıfır 5455 alıp gitmişler

Yoksa yatan traktöre bir şey olmaz bizde yatırdık ama hemen stop ettik sonra hiç çalıştırmadan ustaya usta bakımını yapıp çalıştırır, sakın uzun süre yatık duran traktörü bakımını yapmadan çalıştırmaya uğraşmayın yağlar pistonların üzerine geçiyor piston kolu kırar

Bu traktörü kaportadaki birkaç kırık için başka traktör almaları düşündürücü