arkadaşlar bu yazıyı gören herkez ilgilensin lütfen

Ynt: arkadaşlar bu yazıyı gören herkez ilgilensin lütfen

feuer_frei link=topic=66746.msg757109#msg757109 date=1373313006' Alıntı:
ozaman bekleme al baştan yazsaydın ileti kirliliği olmazdı dostum ona göre çevremde gaza gelip traktör alan çok sende öylesin gibi geldi bi düşün çekişinden memnun kalmayabilirsin ilerde v.s.

abi gaza qelmiyorum zatende bnm öqrenmek istediğim neydi konu nereye qeldi noo-*-s 2012 70s 4wd kab. 55.000 tl çok mu normal mi çoksa ederi ne kadar olmalı bizim ford a 10.000 tl saydılar tam bi pazarlık olmadı yarın yapıcaz tam pazarlıqı az önce haber verdik qetir traktörü diye :S

Sen bilirsin 3 silindir motora çok bence sıfır tümosan alırsın 70 bg lik 2013 hemde o fiyata ona göre yada 5 10 bin eklersin daha kaliteli motor al erkuntun sitede 66.500 diyo 80.4e kabinliye 4 silindir hem :D

feuer_frei link=topic=66746.msg757109#msg757109 date=1373313006' Alıntı:
ozaman bekleme al baştan yazsaydın ileti kirliliği olmazdı dostum ona göre çevremde gaza gelip traktör alan çok sende öylesin gibi geldi bi düşün çekişinden memnun kalmayabilirsin ilerde v.s.
70 s ler 3 silindir dimi bence 4 silindir olanından al daha iyi e serisi ama 70 bg zf yaramaz çok ağır motor hem fiyat v.s.55.000 TL çok para 2012 model bence bi düşün ne motorlar var 60 65 bine 70 bg araştır derim same JD illede erkunt dersen 70 E al pardon dostum 70 e seriside 3 silindirmiş sen 4 silindirli motor al yakıtı boşver 70 bg 4 silindir al 3 silindir yaramaz sana....

abi bnm bütçem en azami 55.000 tl bu rakamı qeçemiyorum bana bu aralarda erkunt uygun düştü . e serisi de var bizim köyde 110 litre yakıt deposu var ve yakıtı acayip fazla ama lüks serileriyle s serilerinin yakıtı çok az bim-*s bütün traktörleri araştırdım td 65 d 80 bin alamam yakıtıda fazla tümosan-ls-kubota v.s burda servisi yok tt 50 -55 traktörlerine meyillendim bi ara bizim köyden biri aldı 4 lü 10 num. pullukla 2 takviye çift sürüyorum diyo öle tarla biter mi adım adım ? en uygunu erkunt farkındaysanız s serisinin yakıt deposu e serisinden daha küçük . ve her zaman deposu büyük olan traktör çok yakar

feuer_frei link=topic=66746.msg757112#msg757112 date=1373313425' Alıntı:
Sen bilirsin 3 silindir motora çok bence sıfır tümosan alırsın 70 bg lik 2013 hemde o fiyata ona göre yada 5 10 bin eklersin daha kaliteli motor al erkuntun sitede 66.500 diyo 80.4e kabinliye 4 silindir hem :D
güzel abim servet 80.4 s serileri kampanyada 65.000 tl şuan ama bütçem yok maalesef ve 80 bg bana çok büyük

alperen_37 link=topic=66746.msg757111#msg757111 date=1373313258' Alıntı:
abi gaza qelmiyorum zatende bnm öqrenmek istediğim neydi konu nereye qeldi noo-*-s 2012 70s 4wd kab. 55.000 tl çok mu normal mi çoksa ederi ne kadar olmalı bizim ford a 10.000 tl saydılar tam bi pazarlık olmadı yarın yapıcaz tam pazarlıqı az önce haber verdik qetir traktörü diye :S
Yanlış karar...madem burada söylenenleri ciddiye almayacaksın ne diye sorarsın...Motor eve geldikten sonra nasıl pazarlık edeceksin adam ayağını dayar artık o iş biter...

HassaN20 link=topic=66746.msg757115#msg757115 date=1373313791' Alıntı:
Yanlış karar...madem burada söylenenleri ciddiye almayacaksın ne diye sorarsın...Motor eve geldikten sonra nasıl pazarlık edeceksin adam ayağını dayar artık o iş biter...

abi sen yanlış anladın zuha-*-s traktör şuan sahibinde duruyo bayide değil traktörü qörmedik adam 80 lüks ü almış bayide daha 70 liği qetirmemiş dükkana bizde yarın qetir bayiye bakalım dedik noo*-*-

Yiğenim haklısın bildiğinden şaşma o motorun değeri 60 bin sen al 2012 70 lik erkuntu gider sana bize sormana gerek yok çok biliyon sen hiç gerek yok çok ucuz hatta kaçırma :D

feuer_frei link=topic=66746.msg757117#msg757117 date=1373313959' Alıntı:
Yiğenim haklısın bildiğinden şaşma o motorun değeri 60 bin sen al 2012 70 lik erkuntu gider sana bize sormana gerek yok çok biliyon sen hiç gerek yok çok ucuz hatta kaçırma :D

bildiklerimi söylüyorum ben sende söyle bilelim . burda erkunt kötü bi traktör değil fiyatı o kadar düşük olacak ama piyasaya yeni tutunmaya başladı sende söle bildiklerini sonuçta burası paylaşım sitesi söylenilenlerden bi karar çıkarılarak bişi yapılacak bi yer artisliğe vurmanın bi qereği yok ok-*-s kız-*sw

alperen_37 link=topic=66746.msg757116#msg757116 date=1373313921' Alıntı:
abi sen yanlış anladın zuha-*-s traktör şuan sahibinde duruyo bayide değil traktörü qörmedik adam 80 lüks ü almış bayide daha 70 liği qetirmemiş dükkana bizde yarın qetir bayiye bakalım dedik noo*-*-
Sen anlatmadın ki biz doğrusunu anlayalım. traktörü getir dedik diyorsun....adam dükkanına götüreceği traktörü sanamı soracak götüreyim mi götürmeyeyim mi diye..getir diyorsan eve getir anlarız.Bizde seni birşey söylüyorsun zannettik te cevap yazdık meğer çoluk çocukla uğraşmışız...

kardeş bizdede ford 3000 dediğin gibi eskinin arızası çok oluyor şarj dinamosu arıza yaptı tamirciler bir ayar tutturamdı marşa başınca caz cuz ötüyor dedem de imt 558 öyle yatıyor traktör artık yaşlandı kullanmıyor ben erkunt falan pek anlamam 50 60 milyara da traktör almam evlat acısı gibi çok para arsa alırım o fiyata trakya tarafına yolumuz düşse ford 7610 lara bir bakacağız dediğin gibi bizim 3000 ne de 10 bin sayarlarsa aşağı yukarı imt ye de o fiyat sayarlar 7610 lar 30 bin civarı 10 bin de kendi cebimden çıkar seneye de haşhaş eker parasını çıkartırız para senin kardeş hoşuna gittiseyse al traktörü

Cll_ford link=topic=66746.msg757120#msg757120 date=1373314311' Alıntı:
kardeş bizdede ford 3000 dediğin gibi eskinin arızası çok oluyor şarj dinamosu arıza yaptı tamirciler bir ayar tutturamdı marşa başınca caz cuz ötüyor dedem de imt 558 öyle yatıyor traktör artık yaşlandı kullanmıyor ben erkunt falan pek anlamam 50 60 milyara da traktör almam evlat acısı gibi çok para arsa alırım o fiyata trakya tarafına yolumuz düşse ford 7610 lara bir bakacağız dediğin gibi bizim 3000 ne de 10 bin sayarlarsa aşağı yukarı imt ye de o fiyat sayarlar 7610 lar 30 bin civarı 10 bin de kendi cebimden çıkar seneye de haşhaş eker parasını çıkartırız para senin kardeş hoşuna gittiseyse al traktörü

inşallh alırsın 7610 u . hayırlısı kardeş bakcaz yarın konuşcaz traktörün yanında çekişine falan bakcam servise qetircem baktırcam

alperen_37 link=topic=66746.msg757134#msg757134 date=1373316234' Alıntı:
bak güzel insanlar her şeyi bilip bilmeden konuşmayın yaşım 16 ysa iş yapamayacağım anlamına mı qelir ? tamam bütün işleri babam yapıyodu ki 3 sene önce vefat edene kadar babam ölünce bütün herşey bana bindi ve yapmam qerekiyodu şimdi sadece dedem babannem ve annem yaşıyoruz ve bana bu traktörü alacak olan kişi yine dedem ki eqer ben sizle dalga qeçiyosam sizin zamanınızı boş yere harcıyosam allah bi daha evime qirmeyi nasip etmesin . diycek bişi bulamıyorum size hepinize yanlız bak bak acındırıyo şimdide kendini demeyin acındırmak için sölemiyorum dedem öqretmen hala ama köy işinden anlamaz sadece hayvanlara qider o kadar bütün işleri ben qörerim köyde traktörle inanmasanız kastamonu / taşköprü karapürçek köyü davutpaşa mahallesi qelirsiniz bi çay ikram ederim hemde yapıp yapmadıqımı görmüş olursunuz .
Geçen yine mağduruz...

şimdiye kadar 3000 ' lik fordun yaptığı işi piyasadaki 15000 liranın üstündeki bütün traktörler yapar. al kendine 25000 liralık traktör 30000 lirayı istediğin gibi harca

stulu link=topic=66746.msg757138#msg757138 date=1373316582' Alıntı:
şimdiye kadar 3000 ' lik fordun yaptığı işi piyasadaki 15000 liranın üstündeki bütün traktörler yapar. al kendine 25000 liralık traktör 30000 lirayı istediğin gibi harca

abicim öncelikle iyi geceler :) ford 1973 senesinden beri bizde yani 0 . bende bana tekrar 0 olmasada 0 tarzında bişeyin qelmesini istiyorum sonuçta ben bu traktörü allah bela kaza vermesse 30-40 sene daha kullanıcam

Cll_ford link=topic=66746.msg757144#msg757144 date=1373317273' Alıntı:
şimdi kafamın almadığı bir yer var forda 10 bin sayıyor bu adam satarken 2-3 karla satması lazım ama o fiyata kimse almaz onu ama senin dediğin adam traktörü getir de görelim demiş büyük ihtimal orasından burasından fiyat kırar

bilmiyorum valla yarın ola hayrola :D alırsam inş paylaşımlarıma bakarsınız :)

55TL her ne olursa olsun o segment deki traktöre çok para....O paraya neler neler alınmazki....Sen önemli olan buna bak. Ayrıca o şekilde traktör de alınmaz....Az dur sabret iyi araştır bekle şu an...Alacaksan çok iyi araştır ki yanılma...

Uslubun fewri bunu düzeltirsen baştan tam olarak detaylarını yazarsan çok değerli forum sakini arkadaşlar ellerinden gelen bilgiyi ilgiyi seninle paylaşırlar...

Toy dawranıyorsun ama sorumlulukların fazla...Bu kadar sorumluluğu olan delikanlı daha olgun dawranmalı bütün mesele bu...

Biraz daha saygı herkese iyi gelir, özellikle senin için...Türk forumlarının ortak özelliği kendinden 30 yaş büyük birine kardeşim demek her zaman bunu wurgularım....Düzelir mi bilemiyorum...

Gençliğine werin arkadaşın, arkadaşlar...