ARKADAŞLAR SAME DEUTZ-FAHR İLE NEW HOLLAND KARŞILAŞTIRMASI

Ynt: ARKADAŞLAR SAME DEUTZ-FAHR İLE NEW HOLLAND KARŞILAŞTIRMASI

ya aynı firma üretici oluyorsa civatasına kadar aynı olacak diye bişey yokk asıl yanlış bilgiyi siz veriyorsunuz parça sağlamlık derecesi aynı olabilir ama farklar var mesela deutz da 45-45 vitesli var samede 40-40 vitesli var bazı motor aksamında küçük farklar var ama deutz iyidir diyemem çok araştırdım okadar çok para veriyoruz sonuçta kazanan biz deiliz firmalar parayı kazanıyor bari bizde aldığımızdan rahat edelim değilmi hiçbir traktör firması babamın değil.... same kullananlar var burada yakıtının çok iyi olduğunu söylüyorlar fakat debriyajı çabuk bitiyormuş şanzımanı çok hassasmış dağıtma riski çok diyorlar doğru düzgün kullananlarda sorun yok... deutz bu taraflarda yok ama kullanıcılarından duyduğum onunda yakıtı çok iyiymiş sağlamlıkta ise pek arıza sorunu ile karşılasanlara rastlamadım ama illaki arıza yapmaz diyemeyiz.. yakıt performans konusunda en ideali olup parça sıkıntısı yaşamayacağımız ve çabuk arıza çıkaran bi motor olmasın diye baya bi araştırma yaptım sonuç olarak t5050 de karar kıldık ama şimdi de kafamıza tek takılan heryeri elektronik olduğu için arıza yaparsa motoru yerinden oynatamayız ve en kötüsü derdinden anlayan birinin olmaması serviste anlamıyor işte motor alırken bunlara dikkat edin.. iyi çalışmalar................ anlş-*s

serkanarslan link=topic=44456.msg417923#msg417923 date=1308297216' Alıntı:
ya aynı firma üretici oluyorsa civatasına kadar aynı olacak diye bişey yokk asıl yanlış bilgiyi siz veriyorsunuz parça sağlamlık derecesi aynı olabilir ama farklar var mesela deutz da 45-45 vitesli var samede 40-40 vitesli var bazı motor aksamında küçük farklar var ama deutz iyidir diyemem çok araştırdım okadar çok para veriyoruz sonuçta kazanan biz deiliz firmalar parayı kazanıyor bari bizde aldığımızdan rahat edelim değilmi hiçbir traktör firması babamın değil.... same kullananlar var burada yakıtının çok iyi olduğunu söylüyorlar fakat debriyajı çabuk bitiyormuş şanzımanı çok hassasmış dağıtma riski çok diyorlar doğru düzgün kullananlarda sorun yok... deutz bu taraflarda yok ama kullanıcılarından duyduğum onunda yakıtı çok iyiymiş sağlamlıkta ise pek arıza sorunu ile karşılasanlara rastlamadım ama illaki arıza yapmaz diyemeyiz.. yakıt performans konusunda en ideali olup parça sıkıntısı yaşamayacağımız ve çabuk arıza çıkaran bi motor olmasın diye baya bi araştırma yaptım sonuç olarak t5050 de karar kıldık ama şimdi de kafamıza tek takılan heryeri elektronik olduğu için arıza yaparsa motoru yerinden oynatamayız ve en kötüsü derdinden anlayan birinin olmaması serviste anlamıyor işte motor alırken bunlara dikkat edin.. iyi çalışmalar................ anlş-*s
ya arkadas bu modellerde vıtes sayısı aynı 85 ve 100luklerde.sen dıosunkı farlar ya farlar motorda ne kadar etkı yapar.sana hayırlı ugurlu olsun t5050 ama yakıtı cok yakıyolarnhler.

SmhGwz link=topic=44456.msg417437#msg417437 date=1308173839' Alıntı:
öyledir ..bende bişi demedim ama grubun içinde deutz daha güzel geliyor sanki millete.. geçmişinden öenmli bi etkei olabilir..
evet gecmısınden gelen bısey ama artık samenın satın almasıyla same dutz ortaklıgı oldu ve ıkısıde aynı kalıtede ve saglamlıkta mıllet konusuyo. artık ıkısıde ıtalyan

herkese iyi akşamlar arkadaşlar hepinizin yorumlarını okudum güzel elinize sağlık ancak şunu herkes bilsın avrupa iyi traktör yapıyor bizimkiler ise iyi hırsızlık yapıyorlar dikat edın bizimle patente yeya lisans anlaşması yapan avrupalı firmalar en fazla 85 hp,ye kadar yapmamıza müsade ediyor ve türkiye avrupa için ganimet olmasa bize verilmiş olan bütün lisansları şteyr gibi iptal ederler sizlere tavsiyem avrupa traktörden şaşmayın bir same üç tane yerli nın ömrünü yapar bilginize

teşekkür ederim allah herkese nasip etsin. yakıt konusunda baya bi soru işareti vardı aklımızda ama 4500 cc motor olmasına rağmen yakıtı şuan normal geldi bize tabi same deutz kullananların hepsi az yakıyor diyor ama bilemiyorum burda lamborghini vardı birinde önceleri yakmıyo motor dedi sonra satınca o çok yakıyomuş dedi falan filan böyle şeyler de duydum şimdi onlarda yine lamborghini var müşteri bulsalar hemen satacaklar pek ramdımanlı motor değil sanırım... nh ın yakıttan sorunu olsa bu motorların millet alma kuyruğuna girmez heralde kimsenin petrol kuyusuda yok yada benzinlik sahibi de değil .... same deutz motorları çok yakmayabilir ama........ nh çok yakar diyerek tüm nh modellerini genelleme yaparak söylemek yanlış olur.. nh var kapıma sokmam nh var hayalimi süsler .. aynı şekilde deutz var yüzüne bakmıyacağım deutz var tam benim elimde canavar olur diyorum ama nasip meselesi işte herkes okadar para veriyor motoruna bari çiftçinin yüzünü güldürsün....

he bu arada farklılık konusunda yanlış anlaşılma olmuş ben farlar demedim sadece küçük farklar var... mesela sanzıman olarak agroplus şanzımanı bence süper çift kademeli buçuk var ama aynı şanzıman samede yok bire bir aynı motor üretimi yapmazlar adamlar illaki küçük farklar yaparlar ki markaya özel durumlar da olsun.... demiyorumki deutz yada same birbirinden daha sağlam ikisinin sağlamlık kalitesinin aynı olduğu daha önce yazmıştım zaten.. ama küçük farklar var benim ideal motor seçeneğim agroplus 87 30 cantlı olanı same olursa classic 95 lik mesela ama biz az saat yapmış bulamadık o yüzden sıfıra girdik o başka.

selamlar ben çorumluyum benden 2011 model same 100 lük var bu sene komsunun tl 100 üyle beraber aktarma yaptık bende profil şase 14 e ayarlı 16 kulaklı pulluk onda 13 numara normal pulluk vardı hem benden 10 dekar az surdu hemde 10 litre fazla yaktı. sameler en iyi olmasada iyi ler arasında...

new holland ın tt 50 modeliyle same nin tiger 50 modelini karşılaştırırsak,new holland 3lü 12' ile dekara 1.6 litre yakarken SAME tiger 50 4lü 12' pullukla dekara 1 litre yakıyor...Biraz garip bir durum değil mi!! :S

humanist1231 link=topic=44456.msg532435#msg532435 date=1328800468' Alıntı:
new holland ın tt 50 modeliyle same nin tiger 50 modelini karşılaştırırsak,new holland 3lü 12' ile dekara 1.6 litre yakarken SAME tiger 50 4lü 12' pullukla dekara 1 litre yakıyor...Biraz garip bir durum değil mi!! :S
ikiside aynı pullukla bu rakamlarda yaksa garip, ama pulluklar aynı değil ki... esitleyp ölcüm yapmak lazım...

omerfarukkoc link=topic=44456.msg532593#msg532593 date=1328808797' Alıntı:
ikiside aynı pullukla bu rakamlarda yaksa garip, ama pulluklar aynı değil ki... esitleyp ölcüm yapmak lazım...
Denemedim ama tahminim 3 lü 12' pullukla daha az yakacak gibi SAME..Çünkü 4 lünün zorladığı kadar zorlayamayacak ve daha seri gidecek dolayısıyla yakıtta düşecek,yanılıyormuyum!!... :S

ama 1 defa da götürdügü mesafe azalıcak ve 3 lü ile 4lünün kinden daha fazla tur atmak zorunda kalınıcak...
örnegin ben tl100a ya 5 12 taktıgımda 1.7 612 taktıgımda 1.4 yakıyor...

omerfarukkoc link=topic=44456.msg533204#msg533204 date=1328867686' Alıntı:
ama 1 defa da götürdügü mesafe azalıcak ve 3 lü ile 4lünün kinden daha fazla tur atmak zorunda kalınıcak...
örnegin ben tl100a ya 5 12 taktıgımda 1.7 612 taktıgımda 1.4 yakıyor...
0,3 lt fazla bir değer değil ama dediğin doğru tur sayısı çoğalacak küçük takarsan ama daha az hız yapacaksın.Bu yüzden pulluk seçimi çok önemli,traktör iz genişliği seçeceğimiz inç değeriyle bağlı olması gerekir.Bu yüzden örneğin benim SAME tigerin teker genişliği 35 cm ve kulak 14' olacak.Yani 3 lü 14' benim ideal pulluğum..

arkadaşlar bnde deutz fahr agrolüx 60 var yakıt olarak boş motor yolda (hadi iş olsa nyse ne dersinizki motor büyük o yüzden az yakyo )nh tt50 ile aynı yakyo yani same ve deutz lar ın yakıtı nh ye göre düşük

bizim buralarda önceden mf ve fiat çok kullanılırdı ilk olarak dayımlar agrolux 50 deutz aldılar ve özellikle horasan bölgesinde aşırı bir şekilde tutuldu birkaç yıl içerisinde heryer yeşile boyandı sonra 60 lık ve 70-ve75 likler geldi illaki kul yapısı bozulurda hatada veriri önemli olan genel randımandır. yakıt konusunda hakikaten çok cimriler ve çeki olarak ben o cüsseden o performansları beklemezdim bizzat denenirse eğer dediklerimin doğruluğuna inanırsınız bunlar kafadan yorum yapıp sallamakla olmaz burada birbirimize gerçek ve mantıklı bilgilerle yardım etmeliyizki çiftçi olarak gelişebilelim herkese allah kolaylık versin