Arkadaslar selâmün aleykum.Yerim fazla geniş degil,şöyle bir ahır düşünuyorum sizinle

5f7d4a26b7fba071210d5e04735879c8.jpg

• Beğen
Tepkiler: Muhammet_68
Cevap: Arkadaslar selâmün aleykum.Yerim fazla geniş degil,şöyle bir ahır düşünuyorum

Ön tarafın açık olması kışı çok soğuk geçen bölgelerde sorun olur. Bu tip yarı açık sistemler kışı ılıman geçen bölgelerde daha yaygın.

• Beğen
Cevap: Arkadaslar selâmün aleykum.Yerim fazla geniş degil,şöyle bir ahır düşünuyorum

kardeş şehrini yazmamışsın bence çok güzel bir görsel ancak bulunduğun şehri yazsan daha sağlam yorumlar alırsın diye düşünüyorum iklim ağır yapısını direk etkileyen bir faktör

• Beğen

IMG_2611.JPG

IMG_2605.JPG

Bazı şeyleri çok büyütmemek gerekir. Eskişehirde 600 baş sağmal süt işletmesi. Hayvanların yataklığı kum, önde de sıyırgı yolu var gördüğünüz gibi. Arka tarafa kapı açılıyor isteyen güneşlenmeye çıkıyor. Ne kadar basit değil mi. Çok kafaya bulandırmamak gerekir. Daha da incelemek isteyen web siteleri: http://www.alosut.com/?b=ciftligimiz

Ekli dosyayı görüntüle 17602

Ekli dosyayı görüntüle 17603

Bazı şeyleri çok büyütmemek gerekir. Eskişehirde 600 baş sağmal süt işletmesi. Hayvanların yataklığı kum, önde de sıyırgı yolu var gördüğünüz gibi. Arka tarafa kapı açılıyor isteyen güneşlenmeye çıkıyor. Ne kadar basit değil mi. Çok kafaya bulandırmamak gerekir. Daha da incelemek isteyen web siteleri: http://www.alosut.com/?b=ciftligimiz
Evet sade guze bir sistem yukarıda arkadasin paylaştığı sisteme gore siyirici ve yatak var
Bu sistemi yapsam aynisini yem yolunun karsisinada yaparım yem yolunu iki tarafli kullanir uzerinide orterim

• Beğen

Evet sade guze bir sistem yukarıda arkadasin paylaştığı sisteme gore siyirici ve yatak var
Bu sistemi yapsam aynisini yem yolunun karsisinada yaparım yem yolunu iki tarafli kullanir uzerinide orterim

IMG_2608.JPG

İsmail abi önüde bu şekilde paralel şeklinde ahırlar sıralı arkası da açık alan

eger bu fotograflardaki gibi bir yer yapacaksanız catının ön yüksekligini alcak düşük tutmayın agzı yuksek acık olsunkı güneş ışıklarından yararlanabildiginiz kadar cok yararlanın ve ön trafını ya güneye getirin benim fikrik doguya baksın ki güneş dogudan dogdugu zaman güneş ışıkları sabahın erken saatlerinde hemen işletmenin icine hayvanların direk üzerine güneş dogsun bu attıgım örnek fotolardanda esinlenebilirsin bu yaz kısmetse mevcut işletmemizi bizde bu bahsettigim şekilde yapıcaz önemli olan catı ve duvar yüksekligi sogukdan bişey olmaz altı kuru ve temiz karnı tok oldugu sürece bizim burda aksarayda bu anlattıgım şekilde yapan bir cok işletme var gezdim baktım cokda iyi hayvanın altı yaş pis oldumu ne kadar bakarsanız bakın hayvan randıman vermıyor hastalanıyor verimden düşüyor yataklıkla bu işi cözüyor herkes..kuru ve temiz ilkesine uymak lazım bunları hesapla düşün taşın öyle yap yazın bu tarz düzenlerde gübre pek sorun olmuyor ama kışın razalet oluyor bu tecrübeyide senle paylaşayım bunun icin yataklık kesin şart hele birde bu bahsettıgımız inekse
örnek 1.jpg
yemlik 3.jpg
yemlik uzunlugu 40 metre olucak icinin genişligi 12 metre olucak arka duvar tarafına baştan sona yataklık yaptırıcaz zemin kopmle beton olucak ki traktorle sıyırırken oyulmasın cukarlaşmasın diye yaptıgımız yapının hemen arka trafına ise 4 trafı duvarlarla cevrili bir gezinme alanı yapıcaz oranın zemide toprak olucak hayvanlar istedigi zaman cıkıp gezınebilisin diye bu arada yemligi eski üsül duvar orer gibi yapmayın eger bu işin ilerisini düşünüyorsanız ileride yem karma makinası felan alırım diyorsanız bunlarıda hesaba katarak yapınkı ilerde yap bozzz olayı olmasın makına ilede yemleme yaparsın bunun icin internette yemlik ölcüleri var istersen yazayım buraya

iC Ayak Basılan Yerin Yüksekligi 50 Santim 5 Santimde Boru Demir Payı
Yem Lik İc Derinligi 35 Santim Boruyla 40 Olabilir
Yemlik Beton Genişligi 10 Santim Kalınlıgında
Yemlik ici Kenarları Egimli Olacak Düz Deil
Yemlik İci Genişligi Oval Ve 80 yada 90 Santim

youtubede bir cok video var oradan araştırıp daha iyi anlayabilirsiniz dedigim gibi birşeyi yapmadan önce iyice düşünüp ondan sonra karar vermek gerekli

• Beğen
Tepkiler: ismail_17