Arkadaşlar Sitemizde Kim Hangi Marka ve Model Slaj Makinası Kullanmakta ?

Ynt: ARKADAŞLAR KİM HANGİ MARKA VE HANGİ MODEL SLAJ MAKİNASI KULLANMAKTA.

arcltf link=topic=59073.msg637761#msg637761 date=1349822625' Alıntı:
aydında t5060a sıra bağımsız aldılar sürekli hararet yapıyor diye geri gönderdiler bende alacaktım td100 e bu olaydan sonra vazgeçtim tabi ama içimde hala bi ukte kaldı:)
t5060 ta habgi makinayi kullaniyolardi?

Cihan_özece link=topic=59073.msg637032#msg637032 date=1349639119' Alıntı:
arkadaşlar site üyelerimizden kaç kişi slaj işi ile uğraşmakta.

2007 model tek sıra fimaks
2012 model çiftsıra bağımsız çelmak kullanıcısıyım.
kardeş fimaksı değiştirdin mi

çelmakmış:)ne dersiniz slajcılar benim td100ün kuyruk milini 1000 devire çıkartıp bi çokcanlar alayımmı randıman alırmıyım?

arcltf link=topic=59073.msg637901#msg637901 date=1349887500' Alıntı:
çelmakmış:)ne dersiniz slajcılar benim td100ün kuyruk milini 1000 devire çıkartıp bi çokcanlar alayımmı randıman alırmıyım?
çokcanlar 540 devir.1000 devir yap çelmak al makinayı.

arkadaşlar konu sanırım yeri temin babamla tartıştık .. şöyle bi konu war..
bizim erkunt war bilirsiniz. ve bunde ben olayım babam olsun silajda 1000 devirde çelmakla yapıyoruz sorun yok.. 18-10 gazda güzel gidiyor..
ama servis 540 la cevir demiş makinayı dagıtırsın fln ama babamda o zmn hem ses yapıyor hemde yavaş oluyor iş diyormuş :)
birde dun jdcle yanyana biçmişler jd tam gaz 540 la ceviriyor daha hızlı sanki dedi hem kafamı karıştırdı hemde motorun geçen senede sen yapıyordu bu slaj işinde sonra 540 dişli kırmış ordanmış bu senede kırmış olama ihtimali war bu kronik mi?
ewedd erkuncular siz nasıl yapıyorsunuz bu işi bi el atın bizim işe :)

SmhGwz link=topic=59073.msg637910#msg637910 date=1349889303' Alıntı:
arkadaşlar konu sanırım yeri temin babamla tartıştık .. şöyle bi konu war..
bizim erkunt war bilirsiniz. ve bunde ben olayım babam olsun silajda 1000 devirde çelmakla yapıyoruz sorun yok.. 18-10 gazda güzel gidiyor..
ama servis 540 la cevir demiş makinayı dagıtırsın fln ama babamda o zmn hem ses yapıyor hemde yavaş oluyor iş diyormuş :)
birde dun jdcle yanyana biçmişler jd tam gaz 540 la ceviriyor daha hızlı sanki dedi hem kafamı karıştırdı hemde motorun geçen senede sen yapıyordu bu slaj işinde sonra 540 dişli kırmış ordanmış bu senede kırmış olama ihtimali war bu kronik mi?
ewedd erkuncular siz nasıl yapıyorsunuz bu işi bi el atın bizim işe :)
540 devir yazan makineleri kesinlikle yüksek devirlerde çalıştırmayın riskli makinenizi yersiniz üstelik...jd normal 540 devire ulaşmak için yüksek devirde gidiyordur motor devrini ve gücünü aldıktan sonra kolay kolay bayılmaz makine tıkanmaz ve seri gider..

Haydee link=topic=59073.msg637918#msg637918 date=1349890335' Alıntı:
540 devir yazan makineleri kesinlikle yüksek devirlerde çalıştırmayın riskli makinenizi yersiniz üstelik...jd normal 540 devire ulaşmak için yüksek devirde gidiyordur motor devrini ve gücünü aldıktan sonra kolay kolay bayılmaz makine tıkanmaz ve seri gider..
tm jd tam gaz gidiyor onda sorun yok ama bizim motorda 1000 devire atıp 18 -20 gazda çok seri gidiyoruz yani makinada daha ii üflüyor arkaya makina şanzımanlı bide sıkıntı yok yani kaldırıyor ve bu şekil kullanarak memnunuz ama servis 540 da biçilirmiş silaj bizim motor ve makina bunda biçmesi lazımmış burda ya çok biiyor yada hiç bilmiyor bu adam :D

Yakında makinayı alırsınız elinize semih burdada sorun yok seri gidiyo az yakıyo diyolardı bira tenekesi gibi yamuldu makina herkes işi bilmiyo bi siz mi biliyonuz güzel kardeşim kaç devirse onda kullanın

Massey ferguson 255T fimaks 2012 model tek sıralı kayışlı kullanıyorum gayette memnunum. diğer şanzumanlı çalışan slaj makinalarına göre daha iyi yapıyor slajı. mesela fimaks biraz daha kalın yapıyor slajı dğerleri yani şanzumanlılar ise ince yapıyor. mesela motorda önemli benim traktörüm akşama kadar çalışıyor durmadan yaktığı mazot 100 - 150 tl arası :) new holland tt55 e taktık aynı makinayı o ise 200 - 250 tl arası yaktı :D ondan dolayı traktörü massey almaya bak *098*- )))

15 yıldır bu işin içindeyiz babamdan bana kaldı 5 sene styer 80 73 biçtik 8 sene 285s ile 2 senede td85d ilebiçim yapıyoruz ben 14 yaşımdan beri makinenin üstündeyim çelmak kullanmaktayız bu motorların hepsini eskiten de çelmak tabi ilk başladıgımızda balıkesrden bi makine gelmiş çok agırızalıymış neyse td85d ile 750 devirde biçim yapıyoruz makinelerin üzerinde en az 540 la biçim yapın denildigini biliyorum aşasında zaten randımanlı olmuyor 750 de makina biraz daha rahat öndeki çekenler 540 da çok zorlanıyor traktörün hızına yetişemiyo ve sürekli emniyet pimini kesiyo artık orayaı oksijen kaynagıyla kaynak yaptık 750 bagladık hem üfürmede hemde yakıtta normalde 540 takınca 2 nin 2siyle ama 750 takınca ben istersem 2nin 3 dede biçim yapıyo ve zorlanmıyo ozaman da yanımda gidemiyolar mecbur 2nin2 siyle gitmek zorunda kalıyorum ben 750 ile biçim daha rahat amaa makineyi sürekli yaglamak lazım çok fazla çalışıyo şaftları öglen tekrar yaglıyorum 2 senedirde hiç bi sorun yaşamadım saygılar

biçim yaparken pek video yada foto çekme fırsatı olmuyo sanki ayrı bi ugraşan lazım :)