ARKADASLAR TARLAMDA SU BULAMIYORUM YARDIM EDERMISINIZ??????

Ynt: ARKADASLAR TARLAMDA SU BULAMIYORUM YARDIM EDERMISINIZ??????

DSİ nde türkiyenin su haritaları var sen tarlanın tapusuynan bir dsi ye başvur biraz para alıyorlarmış ama kesin çözüm bence bu

incesu85 link=topic=38351.msg331956#msg331956 date=1296303953' Alıntı:
DSİ nde türkiyenin su haritaları var sen tarlanın tapusuynan bir dsi ye başvur biraz para alıyorlarmış ama kesin çözüm bence bu
kanka para muhım degıl kaz gelecek yerden tavuk esırgenmez ama bosada kurek sallamak ıstemıyorum dsi bana kesın bı yanıt verebılırmı acaba

Anladığım kadarıyla parayı çok seviyorsun, ama kazancı ikinci plana atıyorsun, senin o çöpçü dediğin insanlar kesin suyu gösterir bizim köyde 10 farklı yere tuttular ve her yerden su çıktı sen yabana atma, çöp tutanları güven kesin çıkar ama suyun debisi ne kadar olur onu bilemem.

LORUOĞLU link=topic=38351.msg330170#msg330170 date=1296052365' Alıntı:
MURAT o sekılde kuyu acan tanıdıgın sondajcı varmı acaba varsa ozelden mesaj yaz ırtıbata gecelım telefonunu falan yaz....
abi hakkını helal et mesajı geç gördüm ama bununla ilgileneceğim bilgim olduğunda seninle özelden irtibata geçerim.

simyam link=topic=38351.msg331987#msg331987 date=1296307862' Alıntı:
Anladığım kadarıyla parayı çok seviyorsun, ama kazancı ikinci plana atıyorsun, senin o çöpçü dediğin insanlar kesin suyu gösterir bizim köyde 10 farklı yere tuttular ve her yerden su çıktı sen yabana atma, çöp tutanları güven kesin çıkar ama suyun debisi ne kadar olur onu bilemem.
Arkadasım parayı herkes severde galıba anlatamadım mesele paradan cok emek meselesı bellı mıktar emek cekıyorsun parayı kazanıyorsun ve havaya ucuyor cıftcıyız dedık hacı agayız demedık parayı zor kazanıyoruz ama işimizin görülmesi icin imkanlarımız olcusunde esırgemıyoruz ama ınsanın emegının bosa gıtmesı parasının bosa gıtmesınden daha kotu bısey bence cunku umutlanıyorsun ve umudun bosa cıkıyor cıkmaması ıcın ne yapmalıyım dıye bende sızlere soruyorum
Ayrıca sen nerelısın ve bıldıgın ıyı bır çöpçü varsa tel falan verırmısın ırtıbata gecıp fıkır alalım yardımcı olursan sevınırım.....

Arkadaş, ben susuzluğun sıkıntısını çok çektim.sorunu çözmek için yeraltının yapını iyice bilmek lazım.yeraltında sayısız su damarı vardır.bunun kimisi 5 metrededir kimisi 250 metrededir.kimisi bir pompaya yeter kimisi de bir çeşme suyu kadar dır.yeraltı suları zamanla kesilebilir.geçtikleri yerde çözünen tuzlar varsa sürekli bir dere yatağı gibi yer değiştirir kıvrım yapabilir..hızlı aktığı yada durağanlaştığı yerler olur.genelde yeraltı sularının akış yönü hep aynı biribirine paralel dir.dağlarda ovalara doğru.ovanın en çukur yerindeki göl dere dibi yerlere doğru akarlar.ben bu işe çok kafa yordum.şimdi kendi suyumu kendim bulurum.nasıl mı?video yu izle.

Su Arama , Bakir, Çubuk, Su bulma, Bakır Çubuklar

60 cm uzunluğunda iki bakır tel kes çok ince olmasın.çok kalında olmasın.10 cm den dik bük.bunu videodaki adam gibi tut.su damarından geçerken tel açılır.teli çok sıkı tutarsan açılmaz tabi.bunu eve gelen çeşme hattında bile deneyebilirsin.ancak telin açılması için suyun akması lazım.yani çeşmenin açık olması lazım.
köyün altında ezelden beri suyu olmayan bir tarlam vardı.komşu tarlarda su boldu bende yoktu.onlardan kullanıyordum.muhtarlıktan dolayı bana su vermediler.pancarım yandı tarladan uçtu gitti.düşüne düşüne uğraşa uğraşa suyu buldum.

su damarında geçtiğinde telin açılması işini yapabildim.ama iş bununla bitmiyor.çünkü tel 1,5 metrede bir açılıyordu.çünkü az suya da açılıyor çok suyada.çok derindeki suya da açılıyor.yüzeye yakın sulara da.bunu da çözdüm.

komşu tarlada çok süper bir suya git.suyun kenarını telle dolaş.suyun akış istikametini bul.damarı bulduğun yere işaret koy.az ilerden tekrar telle suyun damarını bul.bu su damarını senin tarlanın sınırlarından geçiyormu kestirmeye çalış.tel açıldığında telin uçlarının yönü suyun geliş gidiş istikametini gösterir.suyun yönünü bilemezsin sadece hattı bulursun.ben suyu ararken yanımda bir kişi götürürüm.hattı buldum mu.o kişi orada işaretçi olarak durur.2,3 metre ilerden tekrar bulurum.işaretçiyi oraya çağırırım.bu şekilde su hattını takip ederek tarlamın sınırlarına giriyormu diye bakarım.su damarları arazinin değişik yerlerinde toplanıp dağılabilir. şunu da söyleyeyim benim tarlama yaptırdığım yaptırdığım sondajlar 10-15 metreyi geçmiyor.derin kuyu yaptırmadım hiç.200 metre lik sondajda sondaj yere tam dik değilde 10 cm lik bir açıyla bile delinse.bu kuyunun tabanına kadar 2-3 metrelik sapma yapar.damarı tutturamazsın.yani iş çok hassas.

Bizim köyün 2 km yakınından BOTAŞ geçmişti. İşte bu hattı yaparken kazım işinde hattın yerini eşerken bi su çıkıyor bu su çok büyük bir suymuş. bir ırmak kadar olduğ bile söleniyor. Eştikleri yeri kapatana kadar ne çekmişler köyü su basıyormuş. Ve köyde bir çok yerden su çıkar ama kullanılmaz 2 tane baraj var. Ancak köyde bir bölge vardır yaklaşık 2000 dönüm araziyi barındırır bu bölgede bi yudum su yoktur. Lakin çok yağış alır.

arkadas biz yeni yaptirdik sontaj cubukla arayan lar yapdi ve suyu buldu biz denizden 4 kilometre yukseteyiz 135 metrede suyu buldu ve herse tamam 15 dakikada 2 ton su aliyoruz biz evlerde kulaniyoruz suyu sen onlari bir bul su cikmazsa para almiyor 12 milyara mal oldu bize herseyi o yapaiyor
sen karismiyo ikinci denemesinde suyu buldu ayni cubuklarla bolye samsun

abi su isi biraz kumara bezer risk almadan bulamazsın biizm koyde biri cıkardı ankaradan getırdı muhendısleri ama adamla pek muhabbetim yok ztn kendısıde burda dgl ankarada yıne bizim koylulere sorarsan sana yol gosteren olabilr

arkadaşlar yakındamısın bilmiyorum çöpede inanırmısın onuda bilmem ben bir kuyucu arkadaşdan bunun yöntemini örendim bizzt kendim denedim..3 kuyu vurdurdum buldum yerde su çıktı..
bir arkadaşında abisi bakmış bakır telle fakat bana yerlerini söylemedi ben gitdim baktım telin baktı yerlerde bende buldum suyu fakat abisi demişki şuraya vur demiş..
bende oraya baktım arkadaş orda su var fakat ordaki suyun az şuraya vur dedim dedimyerde uygunsuz yer tarlaya 25 fiskiyelik suyu çıktı...
bakıyorum, sana suyun fazla az diyebilirim fakat kesinlikle derinlini yükselmesini söyleyemem..
yakın olsaydın bakarım parada isdemem no :506 203 08 71 ara konuşalım yardımcı olmaya çalışırım
ALLAH RAZI OLSUN DEMEN YETERLİYDİ...

çubukla dene bizim burda buluyorlar 1950 senelerinde bizim köye devlet mühendisi gelmiş bu köyde içme suyu yok demişler şuanda köyde50 üzerinde kuyu var su yok denen yerde su olan tarlaya yakın yere sondaş at nigde kilederede sondajcı var bu işlerin ustası