Arpalarda sararma

Arpalarda bu sararmaların sebebide nedir?

• Neden olabilir

Kullanılan: 0 0.0%
  • ???,,

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0
  • Anket kapatılmış .

Tarlanın heryerinde yok ama parça parça çoğu alanda var

Resimler ve ekler

• 20200419_194144.jpg
    20200419_194144.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 120
  • 20200419_194133.jpg
    20200419_194133.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 114
Selamaleyküm herkese hayırlı işler arkadaşlar bu ot aynı çayır, ama kısa boylu arpa gibi kellesi var resimde göründüğü gibi çok yoğun bunun çıktığı yerde ekilen mahsulu boğuyor olmuyor. Toprak biraz çoraklı tuzlu toprak bu otu yok etmenin bi çaresi var mı ? Yardımcı olursanız sevinirim

Su
Su stresi bu.Hastalık yok.Yağmur yağsa düzelir.Birde senin arpada genelinde bir bozukluk var gibi.Tohum seyrek düşmüş.Kardeşlenme olmamış.Azot kvermedinmi hiç.Ekerken kök gübreside kullanmadın galiba.10-15 güna başak çıkarır bu arpa..

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: beytullah özcan
Su

Su stresi bu.Hastalık yok.Yağmur yağsa düzelir.Birde senin arpada genelinde bir bozukluk var gibi.Tohum seyrek düşmüş.Kardeşlenme olmamış.Azot kvermedinmi hiç.Ekerken kök gübreside kullanmadın galiba.10-15 güna başak çıkarır bu arpa..
İlginize çok teşekkür ederim. Yakın zamanda ot ilacı atılmıştı bugün görünce dedim acaba ilaç mı dokundu sonra biraz inceledim üst yapraklarda kuruma yok alt yapraklarda var hal böyle olunca meraklandım.
Azot verilmedi daha doprusu buu tarla patates tarlasıydı hiç gübre verilmmedn direk ekildi ve bozuklukta haklısınız cidden çok seyrek.

ARPA SEYREK DÜŞMÜŞ. KARDEŞLENME YAPMIŞ FAKAT SU YETMEMİİŞ. SU VERMEZSEN DE KELLEYİ SEÇER BİÇERDÖVERDE BİÇEMEZ. İNŞALLAH EMEĞİNİN KARŞILIĞINI ALIRSIN KÖTÜ GÖZÜKÜYOR.