Artur 4 teker Helikopter toplama

Herkese hayırlı akşamlar
Kötü komşu mal sahibi yapar derler gerçekten çok doğru
Bildiğiniz gibi balya makinası çalıştırıyoruz piyasaya biçimde yapıyoruz hem biciyoruz hem topluyoruz hem bağlıyoruz balya makinasını ve tamburlu biçmeleri emanet vermem ama işimiz balya olunca kapına gelen adama kırkayaklari alma diyemiyorsun sana bağlatıcam diyor geçen sezonları saymıyorum sadece bu sezon kırkayakların tellerine verdiğim para 200 TL ve pazar günü alan arkadaş bu şekilde bırakmış bende öfkeyle helikopter toplama aldım ve bir Allah'ın kuluna vermiycem lazım olan kırkayaklara bakım yaptırsın kullansın sağlam getirip yerine koysun işine gelmiyorsa böyle dursun şu kırkayakların haline bakarmısınız
Screenshot_2020-08-31-21-09-09-847_com.miui.gallery.jpg
Screenshot_2020-08-31-21-09-20-368_com.miui.gallery.jpg
Screenshot_2020-08-31-21-09-28-984_com.miui.gallery.jpg
Screenshot_2020-08-31-21-09-56-737_com.miui.gallery.jpg
Screenshot_2020-08-31-21-10-03-312_com.miui.gallery.jpg
Screenshot_2020-08-31-21-10-08-340_com.miui.gallery.jpg
Screenshot_2020-08-31-21-10-13-192_com.miui.gallery.jpg
Screenshot_2020-08-31-21-10-18-151_com.miui.gallery.jpg

hayırlı olsun güle güle kullanın
4 teker almanızın sebebi nedir?
Allah razı olsun teşekkür ederim iki tekerler engebeli arazilerde randımanlı çalışmıyor dedi kullanan arkadaşlar tekerler çukura düşünce yayları kırıyor yada kolları yamıltıyor dediler durduramazsan şanzımanı dağıtıyormuş iki tekerler tarla etrafını falan dönerken namlu yaparken hidrolik kollara bağlı olduğu için savruluyormuş gibi dönüyor dört teker modeli tarla şekline göre uyum sağlıyor çukura ön teker düşse arkalar tutuyor en güzel yanı hidrolik kollarına bağlanan semerle makinanın ana gövdesinin arasında amortisör görevi gören yaylar var römork gibi traktörü takip ediyor namluyu bozmuyor

Hayırlı olsun
Biz papatya tırmığı alalı 5 sene oldu daha bir teli kırılmadı sadece emanet olarak amcama veriyoruz
Bilmeyen birisi bütün telleri kırabiliyor
Ama helikopter en iyisi papatya birbirine sarıyor otu helikopter hallaç pamuğu attırınca desteler hava alıyor iyi kuruyor
Keşke sizin gibi kullansalar ama nerde ben kaçtane tel taktığımı unuttum aynen kırkayaklar otu birbirine doluyor hele yeşil biçilmiş yulafı ondan sonra balya makinası birden içine çekiyor makinayada zarar veriyor

Hayirli olsun kardesim
Benim papatyada ayñi ortadan bolüp bırakmiş kim aldı onuda bilmiyorum kırık telleri saymıyorum daha
Teşekkür ederim cemal abim bizimkileride kırdı abinin biri yamaç fiğ tarlasında 135 Massey Ferguson la seri ikiyle rampa aşağı toplama yapıyormuş hemde zeytin ağaçlarının içinde aşağıda durduramamış ormana giriyor ağaçlara vurunca papatyalar durdurmuş 135 şi ama üç parça olmuş yaptırdı geçen sene

Herkese hayırlı akşamlar
Bildiğiniz gibi balya makinası çalıştırıyoruz piyasaya biçimde yapıyoruz hem biciyoruz hem topluyoruz hem bağlıyoruz balya makinasını ve tamburlu biçmeleri emanet vermem ama işimiz balya olunca kapına gelen adama kırkayaklari alma diyemiyorsun sana bağlatıcam diyor geçen sezonları saymıyorum sadece bu sezon kırkayakların tellerine verdiğim para 200 TL ve pazar günü alan arkadaş bu şekilde bırakmış bende öfkeyle helikopter toplama aldım ve bir Allah'ın kuluna vermiycem lazım olan kırkayaklara bakım yaptırsın kullansın sağlam getirip yerine koysun işine gelmiyorsa böyle dursun şu kırkayakların haline bakarmısınız Ekli dosyayı görüntüle 52037Ekli dosyayı görüntüle 52038Ekli dosyayı görüntüle 52039Ekli dosyayı görüntüle 52040Ekli dosyayı görüntüle 52041Ekli dosyayı görüntüle 52042Ekli dosyayı görüntüle 52043Ekli dosyayı görüntüle 52044
Türkay yada gaspardo ya baksaydiniz keşke böyle makinalarda şanzıman çok önemli

• Beğen
Tepkiler: mst uyk
Herkese hayırlı akşamlar
Bildiğiniz gibi balya makinası çalıştırıyoruz piyasaya biçimde yapıyoruz hem biciyoruz hem topluyoruz hem bağlıyoruz balya makinasını ve tamburlu biçmeleri emanet vermem ama işimiz balya olunca kapına gelen adama kırkayaklari alma diyemiyorsun sana bağlatıcam diyor geçen sezonları saymıyorum sadece bu sezon kırkayakların tellerine verdiğim para 200 TL ve pazar günü alan arkadaş bu şekilde bırakmış bende öfkeyle helikopter toplama aldım ve bir Allah'ın kuluna vermiycem lazım olan kırkayaklara bakım yaptırsın kullansın sağlam getirip yerine koysun işine gelmiyorsa böyle dursun şu kırkayakların haline bakarmısınız
Öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanın, maalesef bazı insanlar emanetin kıymetini bilmiyorlar ve mal sahibini pişman ediyorlar. Oysaki emanetin bağrı yuka olur derler. Kendi malına 1 dikkat ediyorsan emanete 10 kat fazla dikkat edeceksin. Mala zarar gelincede hatanın ardında durup gerekli tamiratı yaptıracaksın. Bir keresinde komşudan çayır biçme makinasını almıştık. bazı yerlerinde yağ yoktu yağbastık Makinayı kullanmasını bilmiyorduk, yanlışlıkla yol konumunda çalıştırdık ve şaftı kırdık. Hemen mal sahibini arayıp kusura bakma böyle böyle oldu dedik, sonra ilçeye götürüp şaftı tamir ettirdik.

Türkay yada gaspardo ya baksaydiniz keşke böyle makinalarda şanzıman çok önemli
Dikkatli kullandıktan sonra bişey olmaz zaten Türkiye de bi altın bi söz var KULLANICI HATASI değil gaspardo kralınıda alsan değişmez ama şöyle bir durum oldu makina ilk geldiği gece kamyondan iner inmez traktöre taktım yonca toplamaya gittim ve o akşam traktörün altında kalan namluyu üstten aldı yarısı kaldı yani makina önünü süpürmedi orta kolu kastık olmadı uzattık olmadı ertesi gün fabrikayı aradım direk firma sahibine yönlendirdiler tarif ettim durumu abi biz bi gelip bakalım dediler gerekirse sıfır makina veririm dedi tamam dedim kapattım telefonu meğer sıkıntı bizim traktörün hidrolik kolları aşağı tam inmiyormuş babam dönüşlerde balya makinasının şaftina vuruyor diye sol sabit kolu söküp sıkmış yukarı artur makinanın sahibi dün akşam yine aradı abi nedir durum diye dedim abi sende hata yok hata bizim durum bu dedim önemli değil abi bende bı makina daha hazırlıyordum sana gelecektim dedi ben bu makina üzerinde iki yıl ARGE yaptım hatta kullanıcı kaynaklı şanzıman arızalarını bile hiç bakmadan garantide değiştirdim için rahat olsun biz kullanıcıyı mahcup etmeyiz dedi

• Beğen
Tepkiler: erkunt_34
Öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanın, maalesef bazı insanlar emanetin kıymetini bilmiyorlar ve mal sahibini pişman ediyorlar. Oysaki emanetin bağrı yuka olur derler. Kendi malına 1 dikkat ediyorsan emanete 10 kat fazla dikkat edeceksin. Mala zarar gelincede hatanın ardında durup gerekli tamiratı yaptıracaksın. Bir keresinde komşudan çayır biçme makinasını almıştık. bazı yerlerinde yağ yoktu yağbastık Makinayı kullanmasını bilmiyorduk, yanlışlıkla yol konumunda çalıştırdık ve şaftı kırdık. Hemen mal sahibini arayıp kusura bakma böyle böyle oldu dedik, sonra ilçeye götürüp şaftı tamir ettirdik.
Millet işini görene kadar kırılıp kopunca ben aldığımda da böyledi diyorlar