ATİLLA ABİM VE 1977 106 S

Ynt: ATİLLA ABİM VE 1977 106 S

atilla fendtin teknolojisi süper ama deutz un da ondan aşşa kalır yanı yok örn benim 6206 hava soğutmalı radyatör yok su yok hareret sorunu yok ayrıca ağır devir özelliği var hızlı gitmez ama köpek gibi çeker eskiden fendtle deutz avrdı zaten böle iyi makina teknolojileri kafa kafayadı ama şimdi fendt baya öne geçti isteyen atilla abime sorabilir.

1006 link=topic=10671.msg217573#msg217573 date=1253902738' Alıntı:
atilla fendtin teknolojisi süper ama deutz un da ondan aşşa kalır yanı yok örn benim 6206 hava soğutmalı radyatör yok su yok hareret sorunu yok ayrıca ağır devir özelliği var hızlı gitmez ama köpek gibi çeker eskiden fendtle deutz avrdı zaten böle iyi makina teknolojileri kafa kafayadı ama şimdi fendt baya öne geçti isteyen atilla abime sorabilir.
aman kardeşim kimse bana fendt i sormasın ...iyi bir traktör o kadar....

Başar Anıl Tiraki link=topic=10671.msg216884#msg216884 date=1253654590' Alıntı:
çok sağol atilla abi bilgilendirdin...senin sayende bir sürü şey öğreniyoruz...sen de olmasan alk-*s
Başar Anıl Tiraki link=topic=10671.msg216884#msg216884 date=1253654590' Alıntı:
çok sağol atilla abi bilgilendirdin...senin sayende bir sürü şey öğreniyoruz...sen de olmasan alk-*s

atilla abiye çok teşekkürler bir traktörü mühendisten dinlemek farklı zevk bilen başka :p
bi soruda benden
bu 106 lar balya mak. çevirir mi acaba sırf o iş için almayı düşünüyoruz steyr 8073 kullandık uzun yıllar(10yıl) balyede süper radyotörle araletide kestik ama yinede küçük geliyodu. bu nasıl olur acep?

atilla abiye de BENDEN İR SORU BİZ İLK FENTİ KENDİ KOYUMUZUN YAKINDA BİRİ SIFIR ALMIS 1976 DA 103S TURBOMATİK O KULLANMIS BİZ DE ONDAN ALDIK AMA AŞIRI TEMİZ Dİ ESKI FOTOLARINI BULSAM PAYLASCAM BABAM ESKIDEN SAMAN İŞİYL UGRASIRDI ÇOK KULLANDIKK ONU AMA NE TRAKTORDU BİZİM AKRABADA 106 S VARDI AMA BİZİKİ TEKTI SAMAN İŞİNE GİRMEDEN TABİKİ MOTOR ÖLDÜ AMA HİÇ Bİ SORYNY YOKTU GOVDEDE MAZOT KAPAGI HARIÇ YAG BULUNMAZZ DI O ZAMAN SATILDI 3 MİLYAR KÜSÜRE O ARALARDA 768 STYER ALACAKTIK ONLARDA 3 500 FİLANDI ALDIK ALACAZ DERKEN FİYATLAR YUKSELDI STYER OLDU 7 500 ALAMADIK TRAKTOR VAR MF AMA GEL ZAMAN GIT ZAMAN BABAM NAKLIYE İŞİYLEDE UGRASIR NEVSEHİR DE Bİ 103 LÜK BULMUSS GİTTİK ALMAYA AMA 103 DEMEYE 1 ŞAHİT İKİ İSBAT İSTER 1974 MÜ 1975 Mİ KARA FENT YANI TURBOMATİK DEGİL BİZİM 106 S OLAN AKRABAYA SORDUK ALMAYIN DEDİ BİZDE ALMADIK O FENT DEN TRAKTOR Bİ ANLAR GORSUN YETER BABAM LA İKİSİ ÇOK FENT ARADILAR AMA TEMİZ BULAMADILAR NEYSE BİZ BİTANE BULDUK TEMİZ DEDILER GİTTİK ALMAYA BAKTIK GÜZEL Dİ ALDIK GETIRDIK KULLANIYOZ DERKEN BABAMDA KULLANDIGINDAN BİLİR AZ ZAMAN GEÇTİ BİZ BUNA TOZ ALDIRMISIZ DEDI VE MOTOR OLDU GARAJA CEKTIK BAHAR AYINDA REKTEFE YE GITCEK KISIN BI BAKTIK BLOK YARMISS İÇİNDE SU KALMIS ŞİMDİ OYLE DURUYOR KOPMLE MOTOR MU TAKSAK BLOK ALIP KENDIMIZ REKTEFE MI ETTIRSEK ATILLA ABİİ YARDIMCI OLUN LTFEENN

insomnia link=topic=10671.msg150022#msg150022 date=1233829169' Alıntı:
İstavroz kırma gibi bir sorunu ilk defa sizden duydum kendi köyümüzde 6 tane daha var onlardada böyle bir şey duymadım ama öğrenmiş olduk bizim başımıza gelen en büyük sorun rektefiyede yaşadık FENDT yan sanayi malzemeyi kabul etmiyor üzerinde kullanılan malzeme ve element kaliteleri çok yüksek onun yerine daha düşük bir kalitede malzeme kullandığınızda sorun yaşıyorsunuz birebir orijinalini kullanmak durumundasınız genelde orijinal dişli vs parçaları pahalı ama ömürlük oluyor malzeme lazım olduğunda ise çorludan birçok yedek parçasını temin ediyoruz ama artık üretimi biteli çok oldu fabrikasınında birebir orijinal yedek malzeme üretmesinide bekleyemeyiz sağlık olsun zamanının kaliteli ve teknolojik bu makinaları bizim trakyanın bir çok bölgesinde kullanılmakta yukarıdaki fotoğraflardada bunu paylaşmak istedim

Selamlar

Değerli çiftçimiz Insomnia,

Yazdıklarınızı üzülerek okudum. Öncelikle parça konusunda bugüne kadar tanışmamış olmamıza hayret ediyorum. Çorludaki rakip firmayı tanıdığım için polemik olmasını istemiyorum. Dolayısıyla yorum yapamayacağım. Fendt traktörlerinin 30 senedir yedek parçlarını satıyoruz ;

Güveniş Ticaret
Millet caddesi no:168/a Şehremini 34093, Fatih - Istanbul
(Çapa Hastanesi sırasında)
Tel : 0212.531.89.72 - 525.66.72
Fax : 0212.534.81.67
e-mail : can@guvenis.org

Piyasada ne yazık ki yaygın görüş olarak ;
Fendt traktörlerinin parçası bulunmaz, bulunsa da pahalıdır, ustası yoktur türünden hurafeler ve köy kahvesi geyikleri vardır ve foruma da taşındığını görüyorum. Öncelikle şunu belirteyim ki parça stoğumuz mevcut olup teklif ettiğimiz malzemelerin hem yan sanayisi hem de orjinalleri mevcuttur. Tamamen değerli çiftçilerimizin bütçeleri doğrultusunda hizmet vermekteyiz. Yan sanayi ürünlere karşı olan yorumlarınız ne yazık ki yanlış. Örnek olarak sattığımız segmanlar KS (Kolbenschmidt) marka olup ALMAN menşeilidir. Daha da önemlisi Türkiye sathında sayısı azalan 103 ve 106 serilerinin malzemelerini son 5 senedir avrupa bölgesine ihrac ediyoruz. Türkiyede beğenilmeyen malzemeler alman çiftçisinin traktörlerinde sorunsuz olarak büyük memnuniyetle kullanılmaktadır. Avrupanın birçok ülkesine Türkiyede hiç tanınmayan ve bulunmayan birçok Fendt traktörünün malzemelerini yan sanayi olarak üretip ihrac ediyoruz. Bunun yanında Antik veya Klasik traktörler grubuna dahil edebileceğimiz Fendt, Deutz, Hanomag, Porsche ve MWM motorlarının yedek parçaları konusunda uzman olduğumuzu belirtmek isterim.
Bu yazıyı okuyan bütün misafirlerimizi işyerimize davet eder, çayımızı içerken bizimle sohbet etme ve ürünlerimizi tanımaya çağırırız. Forumda Fendt ' in tadına varmış insanları görmek, gerçek hayatta da tanışmak bizim gibi bu işi ticaretten öte Fendt sevdalıları için ayrı bir mutluluktur. Bizim müşterimiz deneyimlerimize dayanarak söylüyorum bir motor rektifiyesinin ardından en az 15 sene parçaya ihtiyaç duymazlar fakat biz onlardan haber almaktan traktörlerini aynı Atilla Bey gibi sergilemelerinden büyük mutluluk duyuyoruz. Bu traktörler Türkiyenin yokluk zamanlarında binbir zorluklarla ithal edilip tarım sektörüne vefakarca hizmet etmiş makinalardır.
Umarım fikrinizi değiştirmeyi başarabilmişimdir. Eğer ki tatmin olmaz iseniz davetimiz her zaman geçerlidir.

Selamlarımla,

suleymanjd link=topic=10671.msg149833#msg149833 date=1233785783' Alıntı:
gıstavruz dıslısını kırıyodu arkadasım senede kesın kırıyodu
ee tokattada yok ıstanbuldan parca getırdıyoduk oda yan sanayı gonderıyodu takıyoduk aynen kırıyodu burdan bı akrabamız vardı almanyada oturuyo serı nosunu verdık parca nosunu kopmle arak dıslı yatağını değıstırelım dedık almanyada uretımi durduğu ıçın parçası yok dedıler konyada dıslı fabrıkası kurulmustu ozamn komle dıslı dıslı yataklarını yaptırdık sıparısle guzel oldu ama yınede korkuyoduk kırılacak dıe sattık bızım burdada çoktu 8 tane vardı 5 tanesınde aynı sorun vardı suan o 3u kaldı onlanra motorlarından sorun verıyo çok teknolojik bı makına 76 modelde o eknoloji var ustalar yapamıyo yapıyım derken tamamen bozuyolar ısın gerçeğı bu olsun isi bılen tam bı usta yapar ama tokatta olmadığı ıçn malesef kullanamadık 6 sene kullandım toplam simdi jd aldık hayırlısı

Bu sorunu yaşayan tek çiftçimiz siz değilsiniz ama sorununuz ne yazık ki sizden kaynaklanıyor. Parçayı nereden tedarik ettiğinizi bilmiyorum. Yaptığınız işlemleri de pek açıklamışsınız. Gerçi traktörü satmışsınız ama bilgilendirme açısından hem sizi hem de diğer kullanıcıları aydınlatmak isterim. İstavroz kovanınız muhtemelen 2 ' li diye tabir ettiğimiz 2 istavroz dişlisinden oluşan tip. Yani br istavroz mili bulunur. Kovanın içinde 35 senedir çalışan bu mil kendisine kovanda yer yapar ve balanslı çalışmaya başlar.Dişliler de bu balans nedeniyle sarhoş çalışır ve kolayca dişli takımını dağıtırsınız. Sorununuz bu kadar basit. Çözümü ise daha basit. İşinin ehli olmayan ustalarla muhattap olduğunuzu tahmin ediyorum çünkü bu sorunla ara sıra karşılaşıyoruz. Kovanı doldurup delikleri tekrar açmak en geçerli çözümdür. Ayrıca kovanınızı 106 ların birçok modelinde olduğu gibi 4 ' lüye çevirebilirsiniz. 4 istavroz dişlisi daha verimli oluyor. Bütün bunlarla uğraşmak istemeyen müşterilerimize ise yeni istavroz kovanı ve dişli takımını hazır set olarak teklif ediyoruz.
Bir önceki yazımda yazdığım gibi Alman çiftçisinin de Türkiyeden parça aldığı bu devirde almanyadaki akrabalarınıza orjinal parça arattırmanıza hiç gerek yok. İlla orjinal parça talebinde bulunan çiftçilerimize stoklarımızdan temin ederek parça tedarik etmekteyiz.

Selamlarımla,