Ayçiçeği Depolamak

Cümleten hayırlı forumlar abi ve kardeşlerim. Malum bu sene tüccar hükümet el ele verip ayçiçek üreticisini bitirme peşinde. 11-11.25 liradan açılan piyasa an itibariyle 9-9.50'ye düştü. Ben de inat ettim satmayacağım. Kasım sonuna kadar bekleyeceğim. Elimde kapalı serin kuru depo var. Ayçiçeği 8-9 nem civarında, depoya boşaltayım haftada birde olmadı alt üst ederim kızdarmam diyorum ama esas sorum şu ki 40 50 gün bekleyen çiçek ne kadar fire verir.
Tecrübeli forum üyelerinin fikirlerini bekliyorum.

Cümleten hayırlı forumlar abi ve kardeşlerim. Malum bu sene tüccar hükümet el ele verip ayçiçek üreticisini bitirme peşinde. 11-11.25 liradan açılan piyasa an itibariyle 9-9.50'ye düştü. Ben de inat ettim satmayacağım. Kasım sonuna kadar bekleyeceğim. Elimde kapalı serin kuru depo var. Ayçiçeği 8-9 nem civarında, depoya boşaltayım haftada birde olmadı alt üst ederim kızdarmam diyorum ama esas sorum şu ki 40 50 gün bekleyen çiçek ne kadar fire verir.
Tecrübeli forum üyelerinin fikirlerini bekliyorum.
Alt üst etmene gerek Yok deponun altına naylon ser rutubet yapmasın 40-50gunde fire vermez

Ürünün nem durumu önemli
Nem uygun değilse karıştırmakta fayda var hatta depo uygun ise ince sermek
Tabana naylon sermek deponun tabanından nem alma ihtimali varsa naylon uygun ama depo tabani güzel kuru ise naylona gerek yok
Fiyatlara benimde canım sıkılıyor ama satmak zorundayim kişisel ekonomi uygun değil depolamaya

Bizde depolamak istedik. Rutubet 4 5 geldi. Depoya koyduk ince yaymak mümkün değil alan kısıtlı. Fiyatlar üzücü. Allah yardımcımız olsun.

Resimler ve ekler

• 20220909_124257.jpg
    20220909_124257.jpg
    169.1 KB · Görüntüleme: 65