AYÇİÇEĞİ VE BUĞDAYDA FARK ÖDEMESİ İÇİN BELİRLENEN DEKAR VERİM MİKTARI DÜŞÜRÜLDÜ

Ynt: AYÇİÇEĞİ VE BUĞDAYDA FARK ÖDEMESİ İÇİN BELİRLENEN DEKAR VERİM MİKTARI DÜŞÜRÜLDÜ

ben ürettiğimi ıspatlayamadım:) böylesi daha güzel kayıt dışı ekonomiye çanak tutuyoruz. nailyetek

sadece sen değilsin sıraya benide kaydet . bende de miraslı yerler var tarım ilçe kabul etmiyor .kayıt dışına bende çanak tutmak zorundayım.

Ynt: AYÇİÇEĞİ VE BUĞDAYDA FARK ÖDEMESİ İÇİN BELİRLENEN DEKAR VERİM MİKTARI DÜŞÜRÜLDÜ

Önceki günlerde buğday için dönüme 500 kg denmişti.Bugün Tarım ilçeden aldığım bir habere göre, bizim de ayçiçeklerindeki dekara olan verim 180 kg olarak açıklanacakmış. Dönüme 180 kg verimden fazlasını alan benim gibi pekçok kişi mağdur olacak. Böyle bir rezillik mi olur yaw...

Haddime pek değil ama biraz hukuk okuyan (ÇİFTÇİ) bu konuyu, ANAYASA mahkemesine götürse kesin iptal olur....
Milletwekillerine de duyurmak lazım bu meseleyi...

Hermiyas link=topic=61581.msg686843#msg686843 date=1358357341' Alıntı:
Haddime pek değil ama biraz hukuk okuyan (ÇİFTÇİ) bu konuyu, ANAYASA mahkemesine götürse kesin iptal olur....
Milletwekillerine de duyurmak lazım bu meseleyi...
Üretici olarak aldığımız desteklerin icmalleri askıya çıkıyor.
Askıdaki rakamla aldığımız rakam arasında fark oluyor.
Sözde banka kesintisiymiş.
Hangimiz,
Bu kesintinin gerçek boyutunu araştırıyoruz.
Bırakın Anayasa Mahkemesini ve Milletvekillerini.
Kaderimize terk edilmişiz.
Allah bereket versin deyip,
Halimize şükrediyoruz.
Hak aramak kim,
Biz kim.
Saygılar.

Ynt: AYÇİÇEĞİ VE BUĞDAYDA FARK ÖDEMESİ İÇİN BELİRLENEN DEKAR VERİM MİKTARI

Neyin telaşındasınız arkadaşlar sanki 10 yıldır çok kazana kazana bir hal oldunuzya yenimi aklınız başınıza geliyor nede güzel hakkediyoruz tüm bu olanları konuşmaya gerek yok yola devam yola...

xxzero78 link=topic=61581.msg687368#msg687368 date=1358434114' Alıntı:
Neyin telaşındasınız arkadaşlar sanki 10 yıldır çok kazana kazana bir hal oldunuzya yenimi aklınız başınıza geliyor nede güzel hakkediyoruz tüm bu olanları konuşmaya gerek yok yola devam yola...
Nasıl bir mantıkla yazıyorsunuz 10 yıldır İnsanlar 10 ken belki 50 oldu sermayesini 10 katına çıkaranda var tam tersi 10 yıl öncesinden daha fakir olanda var biz bu konuda yapılan yanlış ve zamansız uygulamanın yanlışlığını paylaşıyoruz bi konu sayesinde çoğu bölgenin birbirinden haberi oluyor ben bu verim miktarının düşürülmesinin kuraklık desteği verildiği için uygulandığını bilmiyordum ilçe tarımda bile neden böyle uygulama yapıldığını bilmiyorlar,ben şahsen hiç haketmiyorum kimsede haketmiyor a dan z ye devlete olan hertürlü sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz devlet kurumlarıda çifçinin hakkı olan desteği basit bir tebliğle düşürüveriyor okadar basit olmamalı.

xxzero78 link=topic=61581.msg687368#msg687368 date=1358434114' Alıntı:

Siteminiz kime veya kimlere?
Yorumunuzu biraz açarmısınız?

Bazıları on yılda çok çok zengin olmuş şu zengin olma durumuna geleyim şimdi bazılarınız çıkıp bu verdiğim örnekleri mübala olarak nitelendirme çabasına başvuracak önemli degil ben sadece samimiyetle şu on yılda zengin olma mevzuna değineyim kendimden yola çıkarak buğdayı biçip ambarımda 330 tlye sattım o yıl mazot 680 lira üre gübresi 180 lira civarlarıydı aradan 10 yıl geçti buğday 650 civarları yani iki katı bile değil mazot 4500liraya yakın yaklaşık 7 katı artmış üre 1200 civarları 6 katına yakın artmış durumda diğer ilaç işçi gibi maliyetlerdende malum herkezin haberi vardır hal böyleyken bu yıl il ve ilçe tarıma dosya teslimeden çiftçiye şöyle bir süprizde bulunuldu burası için yazayım buğdayı dönüme 600 kilo mısırı 1300 kilo pamuguda 600 yazdırırken bu rakamlar buğday için 400 mısır için 810 pamuk içinde 400 rakamlara çakilmiş sözde bu ortalamadan dolayıymış buralarda pamuk 600 kg buğday 700 kg mısırda 1200 kg gibi verim elde edilir tüm bunları düşününce şu on yılda zengin olanlardan bahseden arkadaşlara soruyorum o arkadaşlar tarlalarında altınmı buldu acaba..

Arkadaşlar işi syasete dökmeyelim lütfen hepimiz biliyoruz neyin ne olduğunu içten içe siyaseti form dışında yapalım.

dagistan link=topic=61581.msg687584#msg687584 date=1358451737' Alıntı:
BU DEVELT MAF ETTI BIZI AYNI SIKINTI BIDEDE VAR
Hemşerim Aksarayın neresindensin Filikçilimisin acaba.