AYÇİÇEKLERİNDE ''BOZKURT'' ZARARLISI..!!!

Ynt: AYÇİÇEKLERİNDE ''BOZKURT'' ZARARLISI..!!!

geçmiş olsun arkadas aynı sorundan bizde yaşadık baya zarar verdı kimi yerde serce parmagımın kalınlıgında oldu kocaman kocaman ilacla öldurmeyı bırak cekiçle ezerek zor ölüyo :) biz eksık yerlere aşı yaptık suan görmoyorum ewrim gecırip kelebek oldu sanırım lanetlik hayvan

Geçmiş olsun Özgür. Koyunun varsa kurdu göreceksin derdi atalarımız bu da o hesap, çiftçinin işi gerçekten zor.
Ekimden önce etkili dozda bir tohum ilaçlaması bu sorunu çözmez mi acaba?

geçmiş olsun bu nalet olası bozkurt bizim bölgede de var bizim pamuğu seyrekleştirdi bazı yerlerde seyrekleşme çok gündüzleri toprağın altında geceleri çalışıyor bazı bölgelerde bu kur yüzünden pamuğu çevirip mısır ektiler ben 2 gün önce ilaç attım birkaç ölüye rastladım inşallah hepsi ölür de kurtuluruz

Bu kurt sorunu herşeyde görülmeye başlandı , bazı seneler ekim ayında buğdayada çok zarar yapıyor , özellikle erken , kurak ve anız yerine yapılan ekimlerde. Aynı ayçiçeği gibi ekim öncesi bir ilaçtan bahsetmişlerdi , onu hazırlayıp , toprağa karıştırıp öyle ekincen buğdayı , aynı durum ayçiçektede olabilir mi acaba?