Babam tohum almış adını sanını bilen yok:D LG 50.521

Arkadaşlar gecen yıl LG50.545 ekmistik 280 kilo civarı 1000 metrekareden verim aldım 113 pioner 220 kiloda kaldı 50.545 üretimden kalkınca yeni tohum diye 50.521 i babama vermis eken bilgisi olan varmı

Yeni çıkmış olmali.bende gecen yil 50.505 ekmiştim. 250 kg verdi.bu yil da yeni çeşit 50.480 den sipariş verdim...bakalim bu nasil olcak
Yeni abi kime sorsam bilmiyor erken mart sonu ekim yapiyorum köse yapmasından çekiniyorum bakalim hayırlısı 50.505 herkez memnun 50.545 intervixplus atiim gündöndü hiç etkilenmedi verimde iyidi bakalim 521 nasil olacak

Konyada bu sene 50.521 çeşidinin tohumluk üretimini yaptik. 6 senedir limagrain e tohumluk üretiyoruz. Bu kadar verimli bir çeşit görmedim. Normalde tohumlukta bir çeşidin ortalaması 120-130 kg civaridir. 50.521 den 200 kg aldik. Çok memnun kalırsınız
Konya da 2019 da 50.480 de denenmiş ama verim sonuçlarına ulaşamadım. Bununla ilgili herhangi bir bilginiz varmı dır

lg seminerine katıldığımda bu çeşit için 5542 nin yerini 3-5 sene sonra alacak diye tanıttılar. Yağ oranı biraz daha iyi, verimli, tabla eğik, intervix pluslı, ister at ister atma özellikli, kepirde daha iyi sonuç veren şeklinde not almışım.

• Beğen
Tepkiler: Ramadan dündarlı
216 kilo ortalama 41 43 yag orani sene cok kurak nisanin ilk haftasi ekim bereket versin bu seneye göre 130 la ayni verimi aldım diyebilirim
130 dan erken mi geç mi geldi hangisinin boyu daha uzun kisa sence arti eksi yönleriyle 130 dan ve diğer çeşit lerden farki nedir. Kaç cm ye ektin...ne kadar gübre kullandin. .bi daha eker misin memnun kaldin mi

• Beğen
Tepkiler: Alexander
130 dan erken mi geç mi geldi hangisinin boyu daha uzun kisa sence arti eksi yönleriyle 130 dan ve diğer çeşit lerden farki nedir. Kaç cm ye ektin...ne kadar gübre kullandin. .bi daha eker misin memnun kaldin mi
Abi cok detay istiyorsun 521 iri taneliydi 130 ekili olan yerime bir yagmur yagdi ektikten hemen sonra aşırı yağmur Yaginca 130 buyumedi bozacaktim tel tirmik cekeyim dedim biraz toparlandı operamax attim velhasil 130 toparlandi ama olgunlamasi gecikti 521 ektigim bolgeye fazla yagis olmadi ip gibi ciktilar gün ve gün büyüdüler boyları ayni heralde ölçmedim ama büyük farkta görmedim

• Beğen
Tepkiler: MASAY ve Alexander
Abi cok detay istiyorsun 521 iri taneliydi 130 ekili olan yerime bir yagmur yagdi ektikten hemen sonra aşırı yağmur Yaginca 130 buyumedi bozacaktim tel tirmik cekeyim dedim biraz toparlandı operamax attim velhasil 130 toparlandi ama olgunlamasi gecikti 521 ektigim bolgeye fazla yagis olmadi ip gibi ciktilar gün ve gün büyüdüler boyları ayni heralde ölçmedim ama büyük farkta görmedim
Peki kardeş teşekkürler hakkini helal et

Peki kardeş teşekkürler hakkini helal et
Estafurullah pioner diger cesitleri köse yapiyor erken ekimlerde 130 trakya hava sartlarina uyum sağladı alternatif olsun deneme olsun LG ekeyim göreyim diyorum 3 sene oldu ekiyorum memnunum pioner iyi şartlarda yağışlı senelerde 250 yi gecmedi mesela LG ektigim yerden 290 kilo aldım sulama şansım yok ama yağarsa LG pionerden iyi verim yapıyor

Estafurullah pioner diger cesitleri köse yapiyor erken ekimlerde 130 trakya hava sartlarina uyum sağladı alternatif olsun deneme olsun LG ekeyim göreyim diyorum 3 sene oldu ekiyorum memnunum pioner iyi şartlarda yağışlı senelerde 250 yi gecmedi mesela LG ektigim yerden 290 kilo aldım sulama şansım yok ama yağarsa LG pionerden iyi verim yapıyor
bizim buralarda bu yıl pıoneer 134 çeşidini getirdi ama köse yaptı.lg ler köse yapmadı..ama 130 çeşidinin de senin dediğiin gibi verimli olduğunu trakyalı eken arkadaşlar söyluyor..ben de bu yıl lg nin yeni çeşidi olan 50.480 denedim..ilk bir ay yağış hiç kesilmedi..ardından yağış hiç düşmedi..230 kg civarı verim yaptı..bu çeşit boyu kısa bir çeşit..karık arası 70 değilde daha kısa ekmek isteyenler için ideal bir çeşit diyebilirim.çünkü hem boy kısa hem yaprakları dar..sık ekimde bitkiler birbirininden etkilenmeyecek bir çeşit olduğunu düşünüyorum....