Balya Rutubetten nasıl korunur

Dostlarım bu sene samanlıktan vazgeçip tarlaya balya yığacağız fakat balya rutubeti nasıl engelleyebilirim bilmiyorum, yere naylon yaysak paletlerin üstüne balyayı yığsak rutubeti engelleyebilir miyiz sizin başvurduğunuz yöntemler nelerdir?

Dostlarım bu sene samanlıktan vazgeçip tarlaya balya yığacağız fakat balya rutubeti nasıl engelleyebilirim bilmiyorum, yere naylon yaysak paletlerin üstüne balyayı yığsak rutubeti engelleyebilir miyiz sizin başvurduğunuz yöntemler nelerdir?
Yere naylon yayarsanız gelen su gitmeyebilir bence sadece paletin üstüne koyun.bide balyeyi ipler yanda kalıcak şekilde dik yatırın öyle daha az rutubet çekiyo.

Peki balyaları dizdik ,kocaman bir yığın haline getirdik,üstünü çatı gibi üçgen yaptık,brandayı çktik,hatta brandanın altına şeffaf naylon çektik.o terlemeden kaynaklı yığının içine kadar işleyen nemi nasıl çözeriz??
geçen sene yukardan naylonda biriken ter damla damla aşağıya aktı.kenarlardaki balyalar küflendi çamur gibi oldu.
bunu yaşayan sadece biz değilizdir diye düşünüyorum,
bu sene yere palet ,paletlerin üstüne ot balyalarını koyduk,idareten mavi branda çektik,tarlalar biçilince samanlarda aynı şekil otların yanına konacak.bu işin bir ilmi varsa rica ediyorum bilen paylaşsın:unsure:attığımız ot balyasınamı üzülelim farketmeden küflü otu koyuna verip hasta ettiğimizemi yanalım bilemedim :(