Başak 2047 - EKO hakkında kullanıcıların yorumu nedir?

Ynt: Başak 2047 - EKO hakkında kullanıcıların yorumu nedir?

tumosannn link=topic=68326.msg778627#msg778627 date=1380228644' Alıntı:
o zaman bana arka aksın kımın urettıgını soyle kovanların ? :) ;)

Kendinle çelişmemek içinde önce ne soruduğuna bir bak istersen tamam.

ney_se_y link=topic=68326.msg778645#msg778645 date=1380229481' Alıntı:
Onada aynı cevabı verdim say bilmiyorum. Ne oldu şimdi sen söyle. Nereye getireceksin konuyu çok merak ediyorum.
DİYORUM KI ARKA DİFRENSIYELLERI AYNI BAŞAK = ERKUNTUN anlş-*s

ŞANZIMANI ZF AMA BASAGIN ZF İLE AYNI DEĞİL

BUNLAR BENIM BILDIKLERIM SENIN BILDIKLERINIDE SOLERSEN MEMNUN KALIRIZ ARKA DİF... OZELLIKLE.. anlş-*s

Hocam bende sana zaten aynılarını söylüyorum. Sadece iç yapılarının yani dişli gruplarının mantığı aynı 16+8 vites seçeneği yapısına oturtulmuş arka kısımlarının mantığıda benzerdir. Erkunt ' un kullandığı versiyon Başak ' ın kullandığı versiyonunun tamamıyla üstünde bir versiyondur. Benzerliğine zaten kimse itiraz etmiyor kopya yada aynı kelimeleri doğru değildir burada. Söylemek istediğim budur.

ney_se_y link=topic=68326.msg778653#msg778653 date=1380230131' Alıntı:
Hocam bende sana zaten aynılarını söylüyorum. Sadece iç yapılarının yani dişli gruplarının mantığı aynı 16+8 vites seçeneği yapısına oturtulmuş arka kısımlarının mantığıda benzerdir. Erkunt ' un kullandığı versiyon Başak ' ın kullandığı versiyonunun tamamıyla üstünde bir versiyondur. Benzerliğine zaten kimse itiraz etmiyor kopya yada aynı kelimeleri doğru değildir burada. Söylemek istediğim budur.
bende dıyorum kı HOCAM ANLATAMIYORUM SANIRIM ŞANZIMAN YAPILARI AYNI GOZUKEBILIR AMA FARKLI

ARKA DİFRENSIYEL AYNI BASAGIN ARKASI sadece benzerlık yok gıt bak anlş-*s

ney_se_y link=topic=68326.msg778600#msg778600 date=1380226890' Alıntı:
Yok hocam hele ki arka grubu çok daha farklı. Yapı olarak benzetilebilir sadece. Başak ' ın differansiyel ve arka aks grubu Erkunt ' un Zf serisine göre çok daha zayıftır. Ayrıca çok daha eski bir transmisyondur.

Not: Bende şanzıman yazmadım zaten. Transmisyon dedım : Küçük bir bilgi 'Transmisyon= Kavrama kutusu + şanzıman + arka diferansiyel + aks kovanlarının' tamamını ifade eder.

sizce mf 135 yada 240 serisinin şanzımanı daha sağlamdır yoksa başağınmı ?