başak 2053sh

bu akşam bi arladaşın samanlarını almaya gittik we onun 2006 model başak2053 ü kullandım...römork çekişi we tarladaki tutunması çok hoşuma gitti..sizin başak 2053 hakkındaki düşünceleriniz nelerdir...

Ynt: başak 2053sh

bızde alacaktık 2006ta sıfır 2053 caydırdılar bızı arkası 2073 arkasıymıs hontal kalıyomus yanı kalıbına gore motor beygırı az gelıo dedıler ya 2073 al yada 2050 dedıler 2053ten randıman bulamassınız dedıler valla bızde almadık

walla 60-56 fiat-fıat54c mf240,we 50hp bütün traktörlerin pehliwan çekisiz çıkaramadığı yerden bunla 2 römork çıkardık...arkası 2073 arkası we yere daha iyi basıyor..hiç kaçırmıyo..kaçırsa bile difransiyele basmak falan istemiyo hiç
abartısız ikisi birden asıldı hep...banamısın demedi çok hoşuma gitti benim...

2053 yada 8053 güzel traktör bir aralar bende almayı düşündüm.üzerinde 50 hp motor var.diğer kısımlar 73 le aynı.yanılmıyorsam ağırlığı 2900 kilo.50 hp traktör için bu çok fazla.motor boşta giderken bile bu yükü taşımak zorunda.normal 50 hp traktörler 2 yon civarında.yanlız yeni modelleri var turbolu 60 hp.onlar güzel olabilir.hiç kullanmadım.

traktör oldukça güzel kendinin de ağır geldiğini sanmıyorum....difransiyele bil basmak gerekmedi...hayret edilecek bişeydi o bayırda o römorklarla....bende hep yanlış düşümmüşüm bu 2053-8053 ler hakkında ama denemedin bilemiyo insan...şimdi bide arkadaşla sürüm yapıcaz bide öle denicen bakalım..

suleymanjd link=topic=24017.msg197953#msg197953 date=1248267200' Alıntı:
ağır traktor sağlam basıo yere ciftte okadar atak gıtmıo ama ağırlığından dolayı bence ama asılmada basakğın ustune traktor tanımam
ewet başak römorku falan yarı yolda kesinlikle bırakmaz....285s in çıkaramadığı buğday dolu römorku 8073 çatır çatır çekti...

cekmesıne cekıyoda ındıremıyo yınede cok guzel makına basak ayrıca hararet olayı yok kım var dıyosa sorunludur bende 2043 vardı gun boyunca traktor susuz calısmıs haberım yok 2.5 tonluk suyla 3 km gıttıgımde anladım radyotörde su olmadığı için hararet muşuru suyun sıcaklıgını olçemedıgınden gosterge ortaları gosterıyodu buda musurun kendı oz sıcaklıgı yanı cunku su yok motorda ben durumu farketıp onuda soyle fakettım normalde hıc ortalara gelmezdı gosterge kenara cekıp durdum radyotor kapagını actım ıcınde su olmadıgı ıcın rahat acıldı su buharı fılan cıkmadı bıraz su koymak ıstedım suyu koydukca su kaynamaya basladı ben korktum aklıma ılk gelen suyun motora gıttıgını dusundum stop ettım suyu koydukca kaynıyodu baya su aldı gostergeye baktım sona dayanmıstı hala aklım almıyor o kadar yuke ragmen hıc motor sesı degısmedı cekısı degısmedı hayret ettım baska motor olsaydı kesın yatak sarardı ama bısey olmadı gercekten super motoru var

ali_20 link=topic=24017.msg350315#msg350315 date=1299003811' Alıntı:
2011 başak 60 lıklarının fiyatlarını öğrenmek istiyorum çekerlerinin ama anlş-*s
SEN 60 ' LIĞIN yüksek tipinimi yoksa alçak tipinimi soruyorsun.bende yüksek tip var 2010 2060d turboıntercoller 44 aldım şuanda 47 civarı.4x4 ok-*-s

MUTEF link=topic=24017.msg219297#msg219297 date=1254530977' Alıntı:
cekmesıne cekıyoda ındıremıyo yınede cok guzel makına basak ayrıca hararet olayı yok kım var dıyosa sorunludur bende 2043 vardı gun boyunca traktor susuz calısmıs haberım yok 2.5 tonluk suyla 3 km gıttıgımde anladım radyotörde su olmadığı için hararet muşuru suyun sıcaklıgını olçemedıgınden gosterge ortaları gosterıyodu buda musurun kendı oz sıcaklıgı yanı cunku su yok motorda ben durumu farketıp onuda soyle fakettım normalde hıc ortalara gelmezdı gosterge kenara cekıp durdum radyotor kapagını actım ıcınde su olmadıgı ıcın rahat acıldı su buharı fılan cıkmadı bıraz su koymak ıstedım suyu koydukca su kaynamaya basladı ben korktum aklıma ılk gelen suyun motora gıttıgını dusundum stop ettım suyu koydukca kaynıyodu baya su aldı gostergeye baktım sona dayanmıstı hala aklım almıyor o kadar yuke ragmen hıc motor sesı degısmedı cekısı degısmedı hayret ettım baska motor olsaydı kesın yatak sarardı ama bısey olmadı gercekten super motoru var
aman dikkat et.

MUTEF link=topic=24017.msg219297#msg219297 date=1254530977' Alıntı:
:)