Başak 2085 hidrolik kolu yardım

21.03.2019
375
1
270
43
Ankara

Merhaba arkadaşlar. Başak 2085 DK 4*4 yeni aldım. 2008 model. Bugün nadas da denedim. Çekişi güzel. Ancak turan 4 lu 13 inç lik pulluk taktım. Pulluk kurt ağızlı (şapkalı) traktörün arkasimi dar yoksa pulluk mu geniş geliyor, yan kolların tekere degmesine nerdeyse 3-5 cm kalıyor. Nasıl bir çözüm olabilir. Mesela pullugun krank milini normal pimli ağızlı ile değiştirsem olur mu. Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba arkadaşlar. Başak 2085 DK 4*4 yeni aldım. 2008 model. Bugün nadas da denedim. Çekişi güzel. Ancak turan 4 lu 13 inç lik pulluk taktım. Pulluk kurt ağızlı (şapkalı) traktörün arkasimi dar yoksa pulluk mu geniş geliyor, yan kolların tekere degmesine nerdeyse 3-5 cm kalıyor. Nasıl bir çözüm olabilir. Mesela pullugun krank milini normal pimli ağızlı ile değiştirsem olur mu. Yardımcı olursanız sevinirim.
Pullugun krank demiri kaymis olabilir mi inc artirmak icin kardirilmis olabilir mi bunada bi bakin iki taraftan da cok az pay varsa kranki pulluga gore buyuk takmislardir kesin uretimde vardir

Tekerleri distan disa olcun traktoru daraltmak ve genisletmek icin sag sol jantlar yer degisip ters olarak monte edildiginde genislik darlik ayarlanabilir bizim mccormick tmax 110 traktorun on lastiklerinde uyguladim normalde cift ceker traktorle on arka lastikler icten ice ayni izaya gelir ben distan disa ayarlattim on arka distan disa ayarli on genisligi arttirip az da olsa ceki gucu saglamak adina

Tekerleri distan disa olcun traktoru daraltmak ve genisletmek icin sag sol jantlar yer degisip ters olarak monte edildiginde genislik darlik ayarlanabilir bizim mccormick tmax 110 traktorun on lastiklerinde uyguladim normalde cift ceker traktorle on arka lastikler icten ice ayni izaya gelir ben distan disa ayarlattim on arka distan disa ayarli on genisligi arttirip az da olsa ceki gucu saglamak adina
Başak servisi var ilçede. Oraya goturuyum bakiyim.

Pullugun krank milini degistircem galiba
IMG_20191222_113339.jpg
IMG_20191222_113322.jpg
IMG_20191222_113316.jpg
IMG_20191222_113327.jpg

Selamunaleyküm arkadaşlar aynı model 2008 başak 2085 4*4 var almayı düşünüyorum teknik özelliklerini bilen arkadaş varmı bu 2008 model 2085 lerde yeni modeller gibi 4400 motormu teknik özellikleri aynımı

Kardeş pullukların kollara bağlandığı noktalara eksantrik denir bunlar traktörün arkasına geniş veya dar olarak ikiye ayrılır senin bağlantı eksantriğin geniş bir kısa eksantrik siparişi ver istediğin şekilde ayara gelir muhtemelen bu pulluk daha önce geniş arkalı bir traktörde kullanılmış sorun bence o