Başak 2110 ve Tümosan 8105 kıyaslama

Arkadaşlar 2017 Tümosan 8105 (180000 TL)ve 2018 başak 2110 (225000tl) arasında kararsız kaldım. Yakıt, parça ,servis, çekiş konfor , kullanım kolaylığı olarak yorumlarınız ve tavsiyeleriniz nelerdir
Tümosan 8105 almayın hem piyasası düşük gidiyor hem de arızası yüksek zaten 2110 Başak ile rakip değil onun rakibi 9115 Tümosan 9115 ile 2110 aynı şanzımanı kullanıyor motorlar farkı Başak Polonya Perkinsi kullanıyor ikisinin de parçaları üç aşağı beş yukarı aynı ama Tumosan'ın servis ve parça ağı daha yaygın.

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
td serisi sanki çok matah traktör 2014 model td100 delta kullandık 3 yıl şantiyede 3.5 tonluk su tankerini çekemiyor alet bayırlarda zıplamaktan gidemiyor
Yedek parça ikinci el satış fiyatı bunlar bir ürünnalorken önemli etken sen traktör bozulunca arkasında duran bir ekip istersinn değil mi NH saglamm olmuyabılır dandikde olabılır ki saydıgın diğer markalardan üstün +olarak da servis ve ikinci el fiyatı da cabasi... Ama ben macera istiyorum dersen git ne alırsan al ..

Tam sezon zamanı bir ay parça bekleme gibi durumlar yasanmaması için her zaman servısın anında cozum üretebılecek bir ürüne bir markaya bakarım ben marka onemli değil bu konuda servısın hızlı cevap vermesi önemli Burda'da Tr de NH ön plana cıkıyor.....

• Beğen
Tam sezon zamanı bir ay parça bekleme gibi durumlar yasanmaması için her zaman servısın anında cozum üretebılecek bir ürüne bir markaya bakarım ben marka onemli değil bu konuda servısın hızlı cevap vermesi önemli Burda'da Tr de NH ön plana cıkıyor.....
Daha 1990 ların alt yapısını kullanıyorsa pekte öne çıktığını söyleyemem td100le çamura batıyoruz direksiyon çeviremiyoruz 7056 nın pistonundan koymuş direksiyon çevirmeye güç yetmiyor vites geçişleri desen çöp vites topuzlarını yapıştırmış adamlar yerinden çıkıyor buraya saysam bitmez sabah 8 de biner akşam 6 da inerdim tepesinden 3 yılda epey saat yaptım üstünde övülcek traktör değil

Daha 1990 ların alt yapısını kullanıyorsa pekte öne çıktığını söyleyemem td100le çamura batıyoruz direksiyon çeviremiyoruz 7056 nın pistonundan koymuş direksiyon çevirmeye güç yetmiyor vites geçişleri desen çöp vites topuzlarını yapıştırmış adamlar yerinden çıkıyor buraya saysam bitmez sabah 8 de biner akşam 6 da inerdim tepesinden 3 yılda epey saat yaptım üstünde övülcek traktör değil
Paraya göre traktör var TD serisini nedenn tercih ediyor sun başka serileri yok mu ???? Ne kadara paraa o kadaaa köfte🙈

• Beğen

ben tercih etmedim şirket tercih etti bir marka marka değerine o traktörü yakıştırıp piyasaya sunuyorsa ben de eleştiririm :) fendt neden td gibi traktör yapmıyor ?
Parasına göre herşey NH ninde üst segment traktör leri var onlardan nie almamış ???? Önemli olan eskı olması değil yarı yolda bırakmamasidir....

• Beğen
Parasına göre herşey NH ninde üst segment traktör leri var onlardan nie almamış ???? Önemli olan eskı olması değil yarı yolda bırakmamasidir....
gayette yarı yolda bırakıyor kullandıkları lastikler starmaxx gibi dandik lastik olunca iç lastik eklerinden ayrılıp duruyor ayda bir lastik mi patlar yahu lastiği söküyoruz hop ek yerinden açmış

Dostum ben motordan bahsediyor um sen şimdi lastik diyorsun ben diyorum Ankara sen diyorsun Karaman tamam senınn dediğin gibi olsun 🙂
bakın ben traktörü aldığımda üstündeki lastikle şanzımanla ön tamponunla alıyorum ben bu traktörü 2016 da kullanmaya başladım bu traktörün tek yaptığı şey sabah 8 den akşam 6 ya kadar 3.5 tonluk su tankeri çekmek lastikleride 22 psi hava olmasına rağmen sürekli iç lastik katlarından ayrılarak beni göletin içinde yolun ortasında mağdur ediyor katından ayrıldığı içinde öyle yavaşça inmiyor 2014 model traktörde neden iç lastik var o da ayrı mesela tabi

Td 100 hiç binmedim denemedim ama 3,5 tonluk su tankerini çekememe bana inandırıcı gelmedi kullandığım motor 72 hp 3 silindir traktör kullanıyorum marka çokta önemli değil 5 tonluk su tankerini her yere çıkarabiliyorum
alet bu eğer videoları silmediysem youtube yükleyip atayım link

Resimler ve ekler

• 20180602_090112.jpg
    20180602_090112.jpg
    477 KB · Görüntüleme: 42

Lastikleri dandikmis fabrika lastikleri mi yoksa sonradan mı takıldı benim traktördede Petlas vardı fabrikadan 4 lastik te daha izleri yarilamadan gitti kimisi içten açtı kimisi yanaktan çatladı

Lastikleri dandikmis fabrika lastikleri mi yoksa sonradan mı takıldı benim traktördede Petlas vardı fabrikadan 4 lastik te daha izleri yarilamadan gitti kimisi içten açtı kimisi yanaktan çatladı
fabrika lastikleri hayır şefte inanmıyor nerden geçiyorsun da lastikler patlıyor diyip duruyordu en son lastikçiye anlattım şefle konuştu katlarından ayrıldığını gösterdi