Başak 2110 ve Tümosan 8105 kıyaslama

Lastik ve sıvılar anlaşmaya baglıdır antifiriz yag gibi element Ler firmalarin her sene anlaşmasına baglı olarak değişir değişmez bu demek değildir ki motor kötüdür... Bu binek araclarda gecerlidir.

Lastik ve sıvılar anlaşmaya baglıdır antifiriz yag gibi element Ler firmalarin her sene anlaşmasına baglı olarak değişir değişmez bu demek değildir ki motor kötüdür... Bu binek araclarda gecerlidir.
az sonra video geliyor tankerin içinde toplasan 500 kg su ya vardır ya yoktur 4x4 ile içerde şanzıman sesinden durulmuyor aynı yokuşu mercedes 3340 4140 lar 50 ton taş ile çıkıyorlar

ben burayı dolu tankerle tek çekerde çıkmaya kalkarsam patinaj yapıyor eğer dolu tankerle 4x4 ile çıkmaya kalkarsam zıplamaktan ben dağılıyorum içerde çözüm olarak boş tankerle buraya geliyorum içinde az su kalınca aşağı iniyorum yukarı çıkınca zaten su bitiyor kendi hariç arkada 1 1.5 ton yük yoktur tanker ağırlığı dahil

• Beğen
Tepkiler: yeniçiftçi
Benim bir arkadaşım ( yakın arkadaşımdır) tümo 8105 aldı. Memnun kaldı ikincisini de aldı. Bildiğim kadarıyla yakıt ve çekiş açısından fiyatına göre iyi performans gösteriyor. Arıza konusunda da iyi performans gösterdiğini duyuyoruz😂
Arıza konusunda yerli markalar kazı kazan gibi. Çok ilginçtir 5 bin saatte anahtar değmeyeler var 50 saatte sanayiden çıkmayanlar var.
Şansına güveniyorsan tümosan al😅

Arkadaşlar hepinizin düşünce ve tecrübelerinize saygım var. Ben zaten New Holland. Case kullanıcısıyım... Ticari durumdan dolayı Başak ve Tümosan arasında tercih yapmak zorunda kaldım onun için sizlerin fikir ve tecrübelerinizi öğrenmek istiyorum.

az sonra video geliyor tankerin içinde toplasan 500 kg su ya vardır ya yoktur 4x4 ile içerde şanzıman sesinden durulmuyor aynı yokuşu mercedes 3340 4140 lar 50 ton taş ile çıkıyorlar

ben burayı dolu tankerle tek çekerde çıkmaya kalkarsam patinaj yapıyor eğer dolu tankerle 4x4 ile çıkmaya kalkarsam zıplamaktan ben dağılıyorum içerde çözüm olarak boş tankerle buraya geliyorum içinde az su kalınca aşağı iniyorum yukarı çıkınca zaten su bitiyor kendi hariç arkada 1 1.5 ton yük yoktur tanker ağırlığı dahil
İçeri çok ses alıyor galiba aslında böyle bir traktör alma hayalim var td100 elimdeki yetersiz gelmeye başladı tereddütte kaldım şimdi tumo dan erkunttan vs yerlilerden farkı yok demekki

Minimum 85 hp olması gerekiyor bütçeyi ayarlayabilirsem elimdekini vermeden almayı istiyorum çift traktör iyi oluyor bütçe net bişeye karar vermedim borca girmeden düşük model tumo same gibi birşeyler de alabilirim 100 bin civarında bulunuyor eski traktör ler yada kredi işine girersem mecbur 5 yaş üstü almam gerekecek yine tumo yeni kasalardan nasip kısmet bakalım

motor sesi olarak almıyor fakat önler takılı iken hızlı gitmeye kalkılırsa çeker sesini çok alıyor
Daha öncede duydum köydeki diğer traktör kullanıcılarından Tümosan veya nh önler takılıyken aşırı ses olayını same kullanıyorum ben yolda gider iken önler takılı olsun olmasın hiç farketmiyor yani ses yapmıyor hatta şöyle diyeyim traktörü aldığımda ciftcekere bir taktım 8 yıl oldu daha hiç çıkarmadım çok denedim bi fark olmuyor yolda herhangi ses kasıntı felan

Daha öncede duydum köydeki diğer traktör kullanıcılarından Tümosan veya nh önler takılıyken aşırı ses olayını same kullanıyorum ben yolda gider iken önler takılı olsun olmasın hiç farketmiyor yani ses yapmıyor hatta şöyle diyeyim traktörü aldığımda ciftcekere bir taktım 8 yıl oldu daha hiç çıkarmadım çok denedim bi fark olmuyor yolda herhangi ses kasıntı felan
Benim işim gereği çok çeşit araç kullanma fırsatım oldu küçük yaştan itibaren Kamyondan tutun Loader Ekskravatör gibi Traktör gibi çiftçeker olarak 2 traktör kullandım 3105 ve td100d 3105 10 sene eski olmasına rağmen td ye nal toplatır tek eksiği hidrolikleri salması ve vites sayısının düşük olması 2005 model 3015 sıfır duman atarken 2014 model td tam gaz çekince 3 5saniye kara duman atıyor

Benim bir arkadaşım ( yakın arkadaşımdır) tümo 8105 aldı. Memnun kaldı ikincisini de aldı. Bildiğim kadarıyla yakıt ve çekiş açısından fiyatına göre iyi performans gösteriyor. Arıza konusunda da iyi performans gösterdiğini duyuyoruz😂
Arıza konusunda yerli markalar kazı kazan gibi. Çok ilginçtir 5 bin saatte anahtar değmeyeler var 50 saatte sanayiden çıkmayanlar var.
Şansına güveniyorsan tümosan al😅
Başak 2110 da zıplama ve hassasiyet algılama sorunu vardı.
Tümosan'da diferansiyel durumu iyileştirildi mi?