Başak be 90

Başak 2085dk var iken aynı anda be90 kullanma şansım oldu deneme traktörü idi iveco motor birde sallı olarak tabir ettiğimiz traktörlerdendi 2085dk başak traktöre göre her zaman 1 tık üstte benim gözümde kalite olarakta öyle tabiki uzun kullanımlar iş şartları çalışma koşulları ve 2. Eli de göz önüne alınmalı.

• Beğen
Tepkiler: ambarlı38
Ben de var 2015 model ortalama 600 dekar iş görüyordu yıllık. Cok memnunum bu yıl şubat da kubota M108S aldım takas yapacaktık ama elim varmadı ne yalan söyleyeyim çok memnunum yakıt kokluyor ben de tutayım nasıl olsa ara işlerinde dara düşünüyorum zaman ve yakıt tasarrufu ve son değer falan hesaplayinca kıyamadım yani satmadım.
90 beygir ama bence 88 anca çünkü hafif traktör 350 tork[emoji963]️‍♂️ valla dayı oglu ve köylüler de TD110 var ama kobra da buna şaşırıyorlardı, bu köpek gibi asılıyor. Bir de cok hızlı.
Kubota 108 beygir ama 366 tork[emoji849][emoji28]
Kısacası
Ağır pulluk kullanmassan canavar gibi
Bence yerli üretimin en iyi hafif cifci traktörlerinden biri sadece hafif traktör

• Beğen
Bunu zaten niye devam etmediler anlamadım new holland her sezon iki kere service gidiyor en aşağı hattat zaten service hasta idi ama ben 5 yilda iki kere ihtiyaç duydum bu arada yağ gibi servis işlerini kendimiz yapıyoruz yani tam tasarruf [emoji28] burda servis kapiya gelmek icin 200 tl yol parası istiyor artı yağ değişim ücreti falan yani malzeme senden olsa 500 tl ustaya vereceksin onun yerine kendimiz yapıyoruz

• Beğen
Bu bendeki
IMG-20190221-WA0000.jpg
IMG-20190220-WA0002.jpg

• Beğen
Tepkiler: CELAL KARABULUT
Bunu zaten niye devam etmediler anlamadım?
New holland her sezon iki kere service gidiyor en aşağı hattat zaten service hasta idi ama ben 5 yılda iki kere ihtiyaç duydum bu arada yağ gibi servis işlerini kendimiz yapıyoruz yani tam tasarruf [emoji28] burda servis kapıiya gelmek için 200 tl yol parası istiyor artı yağ değişim ücreti falan yani malzeme senden olsa 500 tl ustaya vereceksin onun yerine kendimiz yapıyoruz.
Power mix testleri moturun fazla çıkıyormuşmuşmuş.
Değişken yük tepkilerinde motor fazla yakıyor fakat stabil, sabit devir kullanımda hiçte öyle değildir.
Sahada, tarla da durum değişir, motorun esnek çalışmalı olması sebebiyle spesifik ortalama yakıt tüketimi fazla olmuyor.
Traktörün güç aktarabilme, tutunma nitelikleri, esnek çalışmalı motor olduğundan daha iyi olur.
Siz memnunsanız gerisi vız gelir tırıs gider.
Bu modellerin kabin içi dar ve kumanda kolları fazla ergonomik dizayna sahip değildir.
Motur olsun iş görelim dersekte alınmaz makine değildir.
Biçerdöverlere de stabil çalışmalı motor koyuyorlar fakat çamur zeminde mısır biçiminde çabuk patiye düşecektir.
Saha şartları değil, test şartları göz önünde tutuluyor.

Power mix testleri moturun fazla çıkıyormuşmuşmuş.
Değişken yük tepkilerinde motor fazla yakıyor fakat stabil, sabit devir kullanımda hiçte öyle değildir.
Sahada, tarla da durum değişir, motorun esnek çalışmalı olması sebebiyle spesifik ortalama yakıt tüketimi fazla olmuyor.
Traktörün güç aktarabilme, tutunma nitelikleri, esnek çalışmalı motor olduğundan daha iyi olur.
Siz memnunsanız gerisi vız gelir tırıs gider.
Bu modellerin kabin içi dar ve kumanda kolları fazla ergonomik dizayna sahip değildir.
Motur olsun iş görelim dersekte alınmaz makine değildir.
Biçerdöverlere de stabil çalışmalı motor koyuyorlar fakat çamur zeminde mısır biçiminde çabuk patiye düşecektir.
Saha şartları değil, test şartları göz önünde tutuluyor.
Kabin gerçekten çok dar [emoji20] ama zaten tek kişi sürüyor [emoji28] dediğiniz gibi iş görüyor ve parasını çıkarmadan yolcu etmeye niyetim yok en aşağı bir 5 yıl daha beraberiz insallah [emoji23]

• Üzgün
Tepkiler: The_Hoca