Başak mı tümosan mı ?

Merhaba arkadaşlar ikisi iyi traktör sorun kullanıcı ve bilinçsiz kullanım. Benimde başıma geldi örneğin Ford 5000 lik 72 avrupa traktör sıkıştırdım krank çatlattı.
İşin yoğunluğu ekipman seçimi çok önemli. Şimdi 82 80 4x4 tümosan var Ford 5000 liğin ekipmanı kullanıyoruz 4000 saatte şuan sıkıntı çıkartıyor ama yakıt hortumu dışında tarlada bırakmadı çok şükür gönlün hangisinden yana ise onu al derim.
Makineyi iyi tanı doğru ekipman, doğru kullanım, bakım ve kaliteli yakıt
arızası illaki olacaktır. İyi koşullar sağlarsan az olur.
Türkiye ve Hindistan üretimleri arıza sık yapıyor. Avrupa da yok 6000 saatte bakım dışında anahtar değmediğini duydum.

Hiç beklemediğim sekilde kara degisikligi yaptım ve new holland td 90 delta aldım 370 saate.
20191017_164826.jpg

Hayırlı olsun.Allah kaza bela vermeden kullanmak nasip etsin.
Sonuçta bunlar makine, arıza yapmaları normal.
bence servis, parça bulunabilirliği ve parça fiyatının ucuz olması kriter olmalı.
Servis önemli, Başak 2110 modelde hassasiyet algılama zayıflığından traktörü değiştiren var.
Yay sertlikleri önemli, 3 pullukta hassas duymuyor, 4 pullukta duyuyor veya dönerli pullukta kullanışlı oluyor.
Pulluk ağırlığı az geliyor v.s. insanı yoruyor.Servisin, tarla içinde, çalışır şekilde, eğitim vermesi gerekir.

URSUS 3102 tavsiye ederim kardeş 105ps arıza oranı çok düşük yedek parça bol
Ursus adı duyulmamış bir markayken siz yedek parçanın bolluğundan bahsetmişsiniz.
Ve zaten arkadaş newholland aldı yazılanları okuyun ona göre konuya cevap yazınki yazdıklarınz sırıtmasın sevgili ursuskonyabayii.