BAYILIYORUM ŞÖYLE ARAZİLERE

Ynt: BAYILIYORUM ŞÖYLE ARAZİLERE

hüseyinaslan link=topic=75864.msg896875#msg896875 date=1401903265' Alıntı:
HER DEDİĞİNİZE HARFİYEN KATILIYORUM AMA NAPARSIN ZEVK İŞTE. BİZİM TARLALARIN BİR KISMI BÖYLE BİR KISMIDA OVADA AMA BU TARLALARA KOSA KOSA GİDERİM NEDENSE :)
Kardeş seni bizim eğimli oaln bir iki arazi var orada çift sürmeye davet edicem valla :) taşlı eğimli , yumuşak toprak , arkada boş romorkla bile traktör zorla çıkıyor ..İnan çok tehlikeli öyle arziler , bizim orlarda kaç kişnin canına sebep oldu :( :(

çiftçilikhayatı link=topic=75864.msg897444#msg897444 date=1402015171' Alıntı:
Kardeş seni bizim eğimli oaln bir iki arazi var orada çift sürmeye davet edicem valla :) taşlı eğimli , yumuşak toprak , arkada boş romorkla bile traktör zorla çıkıyor ..İnan çok tehlikeli öyle arziler , bizim orlarda kaç kişnin canına sebep oldu :( :(
O kadarını yapabilirmiyim bilmem ama yinede gelirim :)
rahimavci link=topic=75864.msg897469#msg897469 date=1402036377' Alıntı:
Traktör ün yaktiginida geçelim belin yanın tutulur perişan olursun yamuduk mumuduk :D
Olsun abi sıkıntı, dert, çile, keder, bizim işimiz :)

Hüseyin erinmeden hepsini seyrettim son videoda ts115 i bayağı tartmış ve hırpalamış 4lu döner başından belli olmuş çekmeyeceği tarla çamur ama adam boşuna mazot harcamış

eeemreee link=topic=75864.msg933323#msg933323 date=1415310490' Alıntı:
Hocam biraz daha aciklarmisiniz ?kafam karıştı

Söyle açayım. Son videonun 32. saniyesini kendi yaşadığını farzet, yani:

1-) Eğimli bir arazide dönmen gerekiyorsa
2-) Yerler çamur oldugu için tekerlekler kaçırıyorsa

Ne yapabilirsin?

Diffiransiyel kilidini acarsan traktor dönmez.
Tek fren kaçırmayı arttiri.

İste bu durumlarda kullanılması için tasarlanmış (arkalardan bagimsiz calistirilabilen) ön differansiyel kilidi olsaydı traktor (dönüş konusunda) bu kadar sıkıntı yasmazdi.

Düğmeye/pedala basıyorsun, sadece önler kilitleniyor. Arkalar serbest oldugu için istediğin gibi dönüş yapabiliyorsun.

eeemreee link=topic=75864.msg933458#msg933458 date=1415385105' Alıntı:
Şimdi anladım hocam kafamda canlandi dediginiz fakat ilk mesajı anlayamadim. Peki hocam bu donanımı sunan marka var mı bildiginiz .
@sebazios

Bildiğim birçok marka sunuyor:

Fendt, Same, Deutz ve Kubota ' nın bazı modellerinde opsiyon değil, doğrudan standart olarak mevcut.

Yerli markalara olan kızgınlık sebeplerimdendir :) Yapılamayacak birşey olmasından değil, yapmak zor geldiğinden yapmıyorlar.

sebazios link=topic=75864.msg933539#msg933539 date=1415404308' Alıntı:
Bildiğim birçok marka sunuyor:

Fendt, Same, Deutz ve Kubota ' nın bazı modellerinde opsiyon değil, doğrudan standart olarak mevcut.

Yerli markalara olan kızgınlık sebeplerimdendir :) Yapılamayacak birşey olmasından değil, yapmak zor geldiğinden yapmıyorlar.
Hocam adamlar Civata somun hesabı yapıyor normaldir onların hali.
Bi sorum daha olucak araçlarda ki gibi orta different ial yok değil mi traktorlerde Varsada daha rastlamadim hiç ben

eeemreee link=topic=75864.msg933549#msg933549 date=1415427627' Alıntı:
Hocam adamlar Civata somun hesabı yapıyor normaldir onların hali.
Bi sorum daha olucak araçlarda ki gibi orta different ial yok değil mi traktorlerde Varsada daha rastlamadim hiç ben

Ora differansiyel derken?