Bedelli Askerlik Sizce Yapılmalımı Son Tarih 31 Aralık 2022

Merhabalar herkese öncelikle yaşım 26 olacak çok uzatmak istemiyorum konuyu ;

Aylık 7.500 tl Kredi Taksidi İle 12 ay boyunca ödeyerek şuan güncel 80 bin tlye bedelli hakkı mevcut ay sonu yine zam gelecek ocakta.

Sizce 1 yıl taksit ödeyerek 26 gün askerlik yapmak mı yoksa işi düzeni evi herşeyi bırakıp 6 ay gitmek mi karar veremedik

Ki asgari ücret bile 7.500 tl üzerine çıkacak zamdan etkilenmeden şimdiden yatırıp yapılabilir mi
siz olsanız ne yapardınız tavsiyelerinizi dinlemek istiyorum

Edit Güncel Aylık 12-13 bin kazanıyorum..
+ Olarak Dijital Olarak Uzmanlık Sertifkiları alıp bu yöndede gelişmelerimiz yapıp iş kurulumlarımız olacak.
+ Lisans 3.sınıf Aöf okuyorum
+Ev + İş Vb yaşayıp gidiyoruz.

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin

Aylık 7.500 tl Kredi Taksidi İle 12 ay boyunca ödeyerek şuan güncel 80 bin tlye bedelli hakkı mevcut ay sonu yine zam gelecek ocakta.

Sizce 1 yıl taksit ödeyerek 26 gün askerlik yapmak mı yoksa işi düzeni evi herşeyi bırakıp 6 ay gitmek mi karar veremedik

Ki asgari ücret bile 7.500 tl üzerine çıkacak zamdan etkilenmeden şimdiden yatırıp yapılabilir mi

+ Olarak Dijital Olarak Uzmanlık Sertifkiları alıp bu yöndede gelişmelerimiz yapıp iş kurulumlarımız olacak.
Keşke biraz erken uyansaydın işe ben 56500 tlye gidicem ocakta :) tabiki yapmalısın

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin

Kesimlikle bedelli öneririm. Hem devletin ekonomik bekası hem de sizin ruh sağlığınız ve maddi durumunuz için en iyi seçenek bedelli olur. 6 ay aileden uzak kalıp, askeri ortamda bulunmak ciddi anlamda psikolojinizi bozar. 6 ay boyunca askeriyede size yapılacak masraftan devleti kurtarmış olursunuz ayrıca bedelli ücretiniz savunma bütçesine katkı sağlar. Bedellide de size silah eğitimi veriliyor. Atış vs. yapıyorsunuz yani sivil savunma açısından aynı düzeyde bitiyor askerlik. Ekonomik olarak yeterli geliri olan herkes bedelli yapmalı diye düşünüyorum

Güncel de bir işiniz varsa ve maaşınız ay başı dedi mi yatıyorsa tabiki bedelli askerlik yapmanız gerekli 12 ay devletin askerlik borcuna çalışın birşey olmaz. 2011 yılında işimi bırakıp askere gittim 6 ay askerlik yaptım vatani görevimi yaptıkdan sonra 6 ayda iş aradım askerlik ve iş bulma olarak hayatımdan 1 yıl geçti kardeşim tam aksine bedelli yaptı onun hayatında kaybolan süre 1 ay yani demem şudur ki vatani görev olarak eskiden askerlik çok önemli durumdayken artık siz vatani görevi devlete bedelli ücreti ödeyerek ve ayrıca maaşınızdan gelir vergisinide ayrıca ödeyerek yapabilirsiniz bütçesi uygun olan herkese öneririm keşke herkesin bütçesi uygun olsa da yapsa