BELArus

köylüde para yok köyler kredi olayına geç girdi olmayan parayı harcama ortamı kırsalda yaygınlaştı.
köylüler finans şirketlerince pazar durumuna düşürüldü traktör için tarladan okuyorlar.
Ironi yapiyorum bende , bizde köylüyüz. Etrafimizda kredi yüzünden zor duruma düsen bircok insan var.

Piyasaya cok firma girerse fiyatlar düşer mantigi maalesef kalmadi. Yukardaki traktorlerden sayfa 1 de john deere ile cekisen traktor sifiri 80 90 bin lira. Turkiyede daha asagida olabilirmi olur aslinda ancak konfor ve özellikleri az olur. En son paylastigim videolardan 3 lastikli oaln traktorler eski değil halen üretimde olan traktörler ve son paletli traktör den eger üretilirse dogu anadoluda tutma ihtimalo var diye düşünüyorum. Eski sovyet tarzi var ancak yinede guzel makine paletli olan

Belarus diyip küçümsediğiniz makinalar bu gün sizlerin az yakıt arayışıyla çok iş yapan güçlü makinalar bence bir inceleyin derim. Birde 250 hp ve üzeri makinaları oldukça uygun fiyatlı gibi bence. Tipi çok güzel değil ama sağlam traktörler diye biliyorum.

kaynak : http://www.belarus-tractor.com/en/
Kaan benim küçümsediğim yok asil şey şu ki bizim ciftcimiz bazi markalari begenmiyor ya hani konfor yok shutlle yok vs. Şimdi bu traktor pazara giripde tutulursa iste ben bunu düşünüyorum. Bu marka eski sovyet markalarından birisi hic bir özelligi yokken fiyatlarin 70 80 binlara olmasi tuhaf degilmi 1960 model gibiler o para cok. Bakalim burda uretilip satarlarsa kaca gelecek fiyatlar. Ucuz olursa ara isler ucin idealler bence

• Beğen
Tepkiler: Kaan_K
Kaan benim küçümsediğim yok asil şey şu ki bizim ciftcimiz bazi markalari begenmiyor ya hani konfor yok shutlle yok vs. Şimdi bu traktor pazara giripde tutulursa iste ben bunu düşünüyorum. Bu marka eski sovyet markalarından birisi hic bir özelligi yokken fiyatlarin 70 80 binlara olmasi tuhaf degilmi 1960 model gibiler o para cok. Bakalim burda uretilip satarlarsa kaca gelecek fiyatlar. Ucuz olursa ara isler ucin idealler bence

Şimdi abim kendi düşüncemi şöyle ifade edeyim. Anladığım kadarıyla motor özellikleri bir olsa da Türkiye de bir fabrika kurdukları takdirde sanırım o ki aynı tipte mekanik araç üretmeye bilirler. Hani her ülkenin kendi ihtiyacına hasıl araç üretimi yapılıyor diye düşünüyorum. Bana göre bu bölgede daha elektronik mekanizmalı modeller üretirler diye düşünüyorum. Neden dersen Türkiye de parasal güç var ve rekabet piyasası daha geniş bir alan. Tabi ki her çifçi önce en az yakan sonra en çok işi yapabileceği traktörü istiyor. E söz konusu piyasada birçok ta güçlü muadil var bence. Gerçi ülkemize gelişi yeni olan Brezilya menşeli Arbos traktörde çok mekanik ama, bence Belarus modernize edilmiş bir modeli Türkiye de üretmek isteyebilir düşüncesindeyim. Tabi gerçekleri olayların izleyeceği zaman ve süreç belirleyecek ama tabi ki evdeki hesap hiçbir zaman çarşıya uymaz bu yüzden yaşayarak göreceğiz diye düşünüyorum. Lakin umarım traktör fiyatları bu üst düzey fiyatlarda olmaz. Çünkü şirket sitesinden yaptığım araştırmaya binaen konuşuyorum, yeni üretim traktör modellerinin Avrupa üretim traktör modelleriyle karşılaştırıldığında fiyat farkı olarak pergel bir bayağı açık görünüyor gibi.

• Beğen
Tepkiler: anktrak
Siz belarusu neye dayanarak kötuluyorsunuz arkadaşlar bizim firnalarimizin motorlari cokmu iyi sacma isler sacma konusmalar bunlar 1990 larda yaptiklari traktorleri incelerseniz yanliş konusmalar bunlar bir markayı düpedüz itham etmeyin biz kendimize bakalim bizim neyimiz var

Siz belarusu neye dayanarak kötuluyorsunuz arkadaşlar bizim firnalarimizin motorlari cokmu iyi sacma isler sacma konusmalar bunlar 1990 larda yaptiklari traktorleri incelerseniz yanliş konusmalar bunlar bir markayı düpedüz itham etmeyin biz kendimize bakalim bizim neyimiz var
1990lar degil bu modeller halen üretiliyor. Yeni modelleri de var ancak beygir gücü yuksekler eski tip degil kimsede belarusu kötülemiyor.