bence ayrımcılık bu iş...

Ynt: bence ayrımcılık bu iş...

köylünün batılısı dogulu olamaz.çiftçinin dogulusu batılısı olmaz.bizler zor günleri yaşıyoruz.senede bir ürün alıyoruz ömür gidiyor.konu siyaset degil.konu icraat ve yönetim.ben acım çanakkaledeki de çiftçide samsundaki urfadaki mardindeki karsdaki sivasdaki de aç.çiftçinin gelişmişi zengini mi var ....
agalar ve tarım kredinin ve ziraat odasının başkaanlaarınıda çiftçi sayoyorlarsa yorum sizlerin.
buradaki ayrımcılık destek ve teşvik anlamında ...
içanadolu fakir......arkadaşlar fakir....

nailyetek link=topic=63941.msg722336#msg722336 date=1363902746' Alıntı:
Nedendir bilinmez, gerçek mağduriyetin içinde olan kesim devletine hep sahip çıkar. Birde devleti iliklerine kadar sömürüp mağdur rolü yapanlar var, her fırsatta bütünlüğü, birliği, kardeşliği yakıp yıkıp; devlet, millet, ulus, din, dil, bayrak olgusuna karşı gelip farkındalık yaratma gayreti içindeler. İşte ben onlara ayar oluyorum. Aslında aklımdan geçenleri de yazardım, korkumda yok. Lakin, gerek yok. Ben o görüşte olanlarla, asla ve asla kardeş olamam.
İyi günlerde değiliz, hep farkındayız, fakat biz ekmeğimizin, aşımızın, bu ülke için ne yapabilirizin derdindeyiz.
Destekler konusunda hiçte çekememezlik gibi bir derdim yok, aynısı bizim ilimizde de olsa yine faydalanamayız, daha o seviyeye gelmediğimiz kanaatindeyim. Tarım ve hayvancılık konusunda hala amatörlükten çıkamadık.
ne diyeyim ki ne söylesem boş ama tek bildiğim tek diyeceğim şu rabbim bu zorlu günlerde yar ve yardımcımız olsun RABBİM TÜRKÜ KORUSUN VE YÜCELTSİN

köylü link=topic=63941.msg722337#msg722337 date=1363902907' Alıntı:
köylünün batılısı dogulu olamaz.çiftçinin dogulusu batılısı olmaz.bizler zor günleri yaşıyoruz.senede bir ürün alıyoruz ömür gidiyor.konu siyaset degil.konu icraat ve yönetim.ben acım çanakkaledeki de çiftçide samsundaki urfadaki mardindeki karsdaki sivasdaki de aç.çiftçinin gelişmişi zengini mi var ....
agalar ve tarım kredinin ve ziraat odasının başkaanlaarınıda çiftçi sayoyorlarsa yorum sizlerin.
hepimiz aynı konudan şikayetçiyiz ama elden ne gelirki soruyorum sizlere elimizden ne geliyorda biz yapmıyoruz elimizden geldikçe herşeyi yapmaya çalışıyoruz ama 1 arpa boyu yol alamıyoruz

köylü link=topic=63941.msg722337#msg722337 date=1363902907' Alıntı:
Aga bu konuda haklısınız da, bir söz vardır.. Fakiri fakir yapan kuru inattır..:) diye. Bunu birazda sorgulamamız gerekmiyor mu.:S
Bir söz daha var; Köylünün bir a..q..(çok afedersiniz) demesi şehirliyi altı ay geçindirirmiş.:) Bunlar yaşanmış ve denenmiş hayat hikayeleri, işte her neyse.:D

Destek verilsin o tarafa verilmesin demem ama keşke değerini bilipte sahip çıksalar.Tamamı için demiyorum ama o tarafın insanı çalışarak para kazanmaya alışık değil bence.Keşke zengin olsalarda bayraklarına sahip çıksalar.Kullandıkları elektiriğe varıncaya kadar bize ödetmeseler.Ben batılıyım ama oralara gidip görmeden onların yoksulluklarını görmeden buradan ayrımcılık bu denmesinide tasvip edememl.Oraları görmek lazım bence arkadaşlar.Gerçekten olmayanında hiçbirşey yok. :(

fetullah aksu link=topic=63941.msg722343#msg722343 date=1363903266' Alıntı:
Destek verilsin o tarafa verilmesin demem ama keşke değerini bilipte sahip çıksalar.Tamamı için demiyorum ama o tarafın insanı çalışarak para kazanmaya alışık değil bence.Keşke zengin olsalarda bayraklarına sahip çıksalar.Kullandıkları elektiriğe varıncaya kadar bize ödetmeseler.Ben batılıyım ama oralara gidip görmeden onların yoksulluklarını görmeden buradan ayrımcılık bu denmesinide tasvip edememl.Oraları görmek lazım bence arkadaşlar.Gerçekten olmayanında hiçbirşey yok. :(
o konu gerçektende doğru 3 çocuktu şimdi çıkardılar 5 e inanın bankada işimiz olsa çocuk parası alanlardan sıra bulupta işlemlerimizi halledemiyoruz alıştırdılar milleti hazır paraya ama öyleleride varki ekmeğe muhtaç çok adaletsizlikler var adamın bir sürü serveti var ama yeşil kartlı neler görmedim nelerle karşılaşmadım ki bu yaşıma rağmen

çiftçi milleti yani köylü deyim bu milleti hep sömüren sömürene gitti.hükümet politikası hep bizleri vurdu.tüccar bizleri vurur.dolandırıcı bizleri vurur.tmo bizleri vurur.tarım kredi bizleri vurur bankalar traktör fabrikalrı bayileri bizleri vurur.dolu yangın yagmur kuraklık savaş bizleri vururu.ithalat bizleri vurur.dolar çıkar petrol çıkar bizleri vurur.gübresi ilacı tarsimi icarsı avukatı mirası vs bizleri vurur.bu kadar çileyi çeken başka bir millet var mı...???
dogulu kardeşler çile çekiyorsa bizlerde çekiyoruz.devlet bizlere eşit davranmalı bizler biriz ve çilemiz derdimiz kazancımız zararımız bir...

abim kimse demiyorki sizler çile çekmiyorsunuz elbetteki çekiliyor keşke doğudan bu yatırımları kaldırsalar tüm samimiyetimle söylüyorum kaldırsınlar çünkü sadece görünürde var bu yatırımlar icraat yok siyaset ağzı bu yatırımlar başka hiç bişey değil

Hakan TOKSOY link=topic=63941.msg722351#msg722351 date=1363903808' Alıntı:
Konuya bir şey daha ilave edeyim.
% 18 KDV den muaf,
İlleri biliyormusunuz?
kendi adıma konuşayım bilmiyorum abi biraz açıklık getir konuya illeri söyle mesela

avrupa birli ve ıpad yardımlarındaan içanadolu yararlanamıyor.
teşvik ve yatırm programlarını bir inceleyin kırıkkale-kırşehir gibi illeri bakın neye destek ve yatırım var....ah bu kafa ve uyuyan kafalar..

delihan link=topic=63941.msg722354#msg722354 date=1363903912' Alıntı:
kendi adıma konuşayım bilmiyorum abi biraz açıklık getir konuya illeri söyle mesela

Şöyle örnek vereyim.
Batman da açılmış ....... Temizlik, Güvenlik, Taşımacılık, ..... Ltd. Şti. adına açılmış bir şirket Ülkemizin her hangi bir kamu kuruluşunda ihaleye giriyor.
Sıfır maliyetle vermiş teklifte bile KDV den muaf olduğu için % 18 kazanıyor.
Örnekleri çoğaltabilirim.

köylü link=topic=63941.msg722355#msg722355 date=1363903976' Alıntı:
avrupa birli ve ıpad yardımlarındaan içanadolu yararlanamıyor.
teşvik ve yatırm programlarını bir inceleyin kırıkkale-kırşehir gibi illeri bakın neye destek ve yatırım var....ah bu kafa ve uyuyan kafalar..
Geçen televizyonda İpard yetkilisi vardı.Adam açıkça dediki çiftçimiz bize bir mibzer bir traktör almak için gelmesin.Bunları kale almayacağız büyük yatırımlar için gelsinler yani mesela 1 milyon euro luk yatırımlar....Yarısı ne yapar 500 bin euro.Garibanda bu para nerde?Yani buda zengine yaradı!zaten ipard dan birşey alabilmek köpeğin ayağından diken çekmeye benziyor....

ha bir konuda bu köylü milleti ha bu dogru ha buda yanlış dese bak neler olur.ama kendi ve kendi görüşü nün kusuru ayıbı ve suçu saman çöpü-karşındaki haklıda olsa görüşüne ve düşüncesine ters ise kıymık olur gözünde...

o okuduğunuz desteklemeleri üç dört yıl içinde ağrıda verilmeye başladığından beri ancak dör beş kişi kulana bildi onlar da zaten kan ağlıyorlar .öyle sandığınız gibi her önlerine gelene vermiyorlar bakanlık ve banka sana kırediyi kulandırıncaya kadar aklan karayı seçtiriyor. yani anlayacağınız bakanlığın açıkladığı para kağıt üzerinde onuda kimseye kulandırmıyorlar.