BENİM 70-56 :)

Ynt: BENİM 70-56 :)

Ben 70 66 kullanıcısıyım 98 model. Bu güne kadar 1 kez debrayaj balatası yedı 2 kezde fren balatası yedı. Tabı traktör yapmadı bunları 20 ton yukle asagı inersen balata mı kalır. Şu anda 10 bin saatte koyde eşi benzerı yok. Şimdi 7 li patlatma çektim geldim bana mısın demiyor. Bu günlerde çok yogun oldugu için aksama kadar çalismasına ragmen rolanti bile degişmeden akşam yapıyor. Yani alacaksan sakın şasma direk al ve çift çeker olsun. Çunku düşuk viteslerde ınanamayacagin isler yapar. Yakıtına gelınce çok yakar derler sakın korkma al. Evinde aslan besleyen yemini düşünmez...

hüseyinaslan link=topic=71953.msg832775#msg832775 date=1390486978' Alıntı:
Ben 70 66 kullanıcısıyım 98 model. Bu güne kadar 1 kez debrayaj balatası yedı 2 kezde fren balatası yedı. Tabı traktör yapmadı bunları 20 ton yukle asagı inersen balata mı kalır. Şu anda 10 bin saatte koyde eşi benzerı yok. Şimdi 7 li patlatma çektim geldim bana mısın demiyor. Bu günlerde çok yogun oldugu için aksama kadar çalismasına ragmen rolanti bile degişmeden akşam yapıyor. Yani alacaksan sakın şasma direk al ve çift çeker olsun. Çunku düşuk viteslerde ınanamayacagin isler yapar. Yakıtına gelınce çok yakar derler sakın korkma al. Evinde aslan besleyen yemini düşünmez...
Birçoğumuzun niyeti evde aslan beslemek.Bizim aslanlar da Allah var işlerini yapıyorlar fakat etrafta bir tilki dolanıyor ne yaparsak yapalım bizim aslanın eve getirdiği avdan aslan payını kendisine almasını biliyor.Bir çok çiftçimiz de gönlünde aslan yatmasına rağmen at ile eşek ile işini yürütmeye çalışıyor.Ne olur yani hükumet şu girdi fiyatlarını düşürse de her isteyen aslan beslese...

uzay kasa link=topic=71953.msg832790#msg832790 date=1390490118' Alıntı:
Birçoğumuzun niyeti evde aslan beslemek.Bizim aslanlar da Allah var işlerini yapıyorlar fakat etrafta bir tilki dolanıyor ne yaparsak yapalım bizim aslanın eve getirdiği avdan aslan payını kendisine almasını biliyor.Bir çok çiftçimiz de gönlünde aslan yatmasına rağmen at ile eşek ile işini yürütmeye çalışıyor.Ne olur yani hükumet şu girdi fiyatlarını düşürse de her isteyen aslan beslese...
HÜKÜMET HİÇ BİR GİRDİ FIYATINI DUSURMEZ. HİÇ UMUTLANMAYALIM NEDEN Mİ? MAZOT 5 LIRA OLMAK ÜZERE GÜBRE DESEN 2 LİRAYA VARDI SAYILIR BUGDAY ARPA PANCAR AYÇİÇEGİ OLDUGU YERDE ÇİFTÇİNİN HİÇ SESİ ÇIKMIYOR...

keltaşlı link=topic=71953.msg832720#msg832720 date=1390471081' Alıntı:
Traktör dediğin gibi gerçekten temiz ve az kullanılmış. Arka lastikleri Petlas ın ilk lastiklerinden, en az 12-13 senelik. Belki de fabrika çıkışı lastiği. bu traktörün rektefesi 20 sene daha gelmez :) Velev ki gelse ve rektefe yerine 70-66 tek çeker ile takasa girersen bence yazık olur. Senin 70-56 kara kafalı zaten, 2005-2006 model td75 le bile aynı teknoloji. Şanzımanı 12+12 ama en ağır 3 vitesi 70-56 nın takviye 1 ' inden daha daha yavaş, sürüngen de değil. Ayrıca hızlı 4. vitesi 70-56 dan hatırı sayılr yavaş, bu da yakıt artışı demek. Hidrolik ayarlarıda farklı değil, biraz daha güçlü ama top mu kaldırıyorsun? :) oturma pozisyonu aynı, vitesler ortadayken nesi daha konforlu olacak? lastik ebatları aynı, toplam ağırlıkları da aynı gibi, 66 daha hafif hatta. dha çok çekeceği şüpheli, çekse de %2-3 fazla çeker. İlla ki değişceksen çiftçeker td65 senin işini ve beklentilerini fazlasıyla görür, hele turbolusu 70-56 ' yı aratmaz. Çiftçeker td65, 70-56 tek çekerden tahminim en az %30 fazla asılır icabında, hele ki eğimli arazide.

lastik çok eski değil 4 sene önce aldık starmax petlasın çakması :)

hüseyinaslan link=topic=71953.msg832775#msg832775 date=1390486978' Alıntı:

7066 da kullanıyorum zaten yabancı olduğum traktör değil ama gücünü belli ediyor bizim 7056 dan üstün kim ne derse desin yakıtıda hemen hemen aynı samimi olduğum abilerim var onların 66 yı sürekli kullanıyorum 66 56 dan daha sallı tonaj olarakda fazla konunun başındada belirttim benim niyetim çiftçeker ama babam razı gelmezse rektefe ettireceme 7066 alırım bazı arkadaşlar kullanmadan konuşuyor ama 7066 56 ya göre biraz ağır şanzımandan dolayı ama pompası enjektörü işçiliği motoru kabin konforu ağır işlerde performansı 56 dan çok çok üstün yakıtı aynı sayılır çiftçeker olmazsa alacam 7066 bu resimdekinin aynısı olucak

Bu gri gövdeliler başka bi kalite hissettiriyo sanki bnm de 70-66 bu seri favorim bende gri gövde 55-56 var ama 70 in duruşuda başka çekişide ses var makinada