Benim Çiftliğim - TrakKulüp (2 Şubat 2017 Perşembe)

Ankaradan Bereket tv den selamlar arkadaşlar şuan kanalda akşamki programa hazırlanıyorum çiftçi sorunlarıyla ilgili birçok konu var dile getirilmesi gereken trakkulup üzerinden güncel program konularımızı paylaşarak sizden gelen sorun,soru ve görüşlere yer vermeye çalışıyoruz programlarımızda tabiki bu akşamda Fatihin dediği gibi inceden bazı sorunları dile getireceğiz ama asıl trakkulubü,buluşmayı ve çiftçi meslek grubundan kişiler olarak interneti,sosyal medyayı,tarımsal bilgi amaçlı siteleri nasıl kullandığımızı,ne amaçla kullandığımızı ve interneti mesleğimiz açısından doğru kullanıyormuyuz bu konularıda konuşup tartışacağız.

Ankaradan Bereket tv den selamlar arkadaşlar şuan kanalda akşamki programa hazırlanıyorum çiftçi sorunlarıyla ilgili birçok konu var dile getirilmesi gereken trakkulup üzerinden güncel program konularımızı paylaşarak sizden gelen sorun,soru ve görüşlere yer vermeye çalışıyoruz programlarımızda tabiki bu akşamda Fatihin dediği gibi inceden bazı sorunları dile getireceğiz ama asıl trakkulubü,buluşmayı ve çiftçi meslek grubundan kişiler olarak interneti,sosyal medyayı,tarımsal bilgi amaçlı siteleri nasıl kullandığımızı,ne amaçla kullandığımızı ve interneti mesleğimiz açısından doğru kullanıyormuyuz bu konularıda konuşup tartışacağız.

öncelikle çifci ile beraber olduğunuz için teşekkürler,
internet kullanımı hakkında dikkatimi ceken bir durumu sizinle paylaşmak istiyorum. özellikle çifciler arasında;
büyükbaş etçi sığır besliyen, besicilik yapan arkadaşlarımız ve süt inekçiliği yapan arkadaşlarımızın int kullanım oranı düşük. bunu şu şekilde özetliyeyim. trakkulubü oldukça geniş kitlelere hitap eden bir form ve bu formda yapılan paylaşımlar genelde traktör ve ekipmanları ile ekim biçim hasat konuları cok ağırlıkta. hayvancılık yapan arkadaşlarımızın sayısı cok az. veteriner ve ziraat müh. arkadaşlarımızın katılımı neredeyse hiç yok gibi diğer birkac blok'ta bu şekilde.
burdan yola cıkarsak formları besici ve süt üretici arkadaşlarımız pek ilgi göstermiyor.
veteriner ve ziraat müh. arkadaşlar ile zeoteknik konusunda bilgi sahibi olan arkadaşların acmış olduklar yardımcı bir başlık konuda bulunmuyor, onlarda ilgisiz.
ekim, biçim, traktör, bicerdöver, güncel konular v.s hakkında bilgi sahibi olan ve bu konuda birbirine yardımcı olan kullanıcılar oldukça ilgililer.