BENZİNLİ-DİZEL SU POMPASI İHTİYACIM VAR(DAMLAMA SULAMA İÇİN)

Merhabalar bu sene damlama yapacağım alanda gübreleme yapmak İçin mevcut Gübre tankları yeterli gelmiyor. Çünkü bir seferde 30-40 dekar alana 300-400 kg Gübre vereceğim ve zaman benim için o dönemde değerli. Bunun İçin 400 litre bir bidonum var içine su dolduruyorum biraz sonra vereceğim Gübreleri bidona döküyorum pompanın alıcısını bidon içine atıyorum biraz sirkülasyon yaptıktan sonra sisteme basıyorum bu iş için kullandığım bir elektrikli motorum var ama şimdi kullandığım yerde elektrik yok o yüzden sizden benzinli ya da dizel damlamaya Gübre vermek için su pompası ihtiyacım var öneri istiyorum

Merhabalar bu sene damlama yapacağım alanda gübreleme yapmak İçin mevcut Gübre tankları yeterli gelmiyor. Çünkü bir seferde 30-40 dekar alana 300-400 kg Gübre vereceğim ve zaman benim için o dönemde değerli. Bunun İçin 400 litre bir bidonum var içine su dolduruyorum biraz sonra vereceğim Gübreleri bidona döküyorum pompanın alıcısını bidon içine atıyorum biraz sirkülasyon yaptıktan sonra sisteme basıyorum bu iş için kullandığım bir elektrikli motorum var ama şimdi kullandığım yerde elektrik yok o yüzden sizden benzinli ya da dizel damlamaya Gübre vermek için su pompası ihtiyacım var öneri istiyorum
Bildiğim marka model yok bu işe kaliteli çin malları olanlar var orta sınıf makinalar iş görür .

Ben 2 sezondur 3 inclik Hyundai benzinli su motoru kullanıyorum. Ceviz bahçemde havuzdan 75 metre uzaklıktaki 5 tonluk su tankını 12-13 dakikada dolduruyor. 2 yıl önce benzer Çin malı motorlar 700-800 TL iken 1200 TL'ye almıştım. Motorun malzeme kalitesi aradaki 400 TL farka gerçekten değiyor. Kalitesiz Çin malı alacağınıza Hyundai almanızı tavsiye ederim.

Bu olaylara hakim değilim fakat pompanın alıcısına bir musluk takip çeşme hortumu baglasaniz bu hortumuda gübre tankına atarsınız pompa su çekerken çeşme hortumu dan yavaş yavaş gübreli suyu sisteme karistirir