besiciler 700 000 baş besi danası bekliyormuş..

bence 700 000 baş ET IRKI genç düve, melez düve / GEBE DÜVE ithalatı yapılsın 50-100 baş isteyenlere hibe olarak dağıtılsın.

kesilmelerini önlemek için gerekli tedbir alınsın...

önümüzdeki yıl için silajlık mısır/pancar posası (Ş.PANCARI), saman (EKİN), ayçiçek küspesi (AY ÇİÇEK EKİMİ) PLANI YAPILSIN.DESTEK VERİLSİN.

YOKSA,

BESİ DANASI, KARKAS ET İTHALATI.. DEVAM EDER...

DÖVİZ AÇIĞI... DAİM OLUR.

BESİCİ.. DANA BEKLER..

VATANDAŞ.. ET BEKLER...

ÇİFTÇİLERE GEREKLİ BİLGİ VERİLSİN (AŞI, YEMLEME, SÜRÜ YÖNETME KONUSUNDA). SERTİFİKALI YETİŞTİRİCİLERE 50 BAŞ DÜVE HİBE VERİLSİN...GENÇLERE

KREDİ VERİLSIN...İPOTEKSİZ

mtv de açıklama üstüne açıklama geliyor ülkemiz malesef iyiye gitmiyor
11 milyon emekli 1500 ortalama ile yıllık 200 milyar tl
2,5 milyon çalışan memur 2500 ortalama 75 milyar tl
işçileri saymıyorum bile sırf bu iki kalem 275 milyar tl
türkiye nin 2017 bütçesi 645 milyar tl nerdeyse yarısı emekli ve çalışana ödenirken
bizim üretmeden ayakta kalma şansımız giderek azalıyor ve biz hala olanı satarak olmayanı varlık fonu vs diyerek harcarken nereye varacaz çok merak ediyorum böyle giderse millet emekli maaşı bile alamıyacak bırak hibe vermeyi

türkiye nin 2017 bütçesi 645 milyar tl nerdeyse yarısı emekli ve çalışana ödenirken
bizim üretmeden ayakta kalma şansımız giderek azalıyor ve biz hala olanı satarak olmayanı varlık fonu vs diyerek harcarken nereye varacaz çok merak ediyorum böyle giderse millet emekli maaşı bile alamıyacak bırak hibe vermeyi

700 000 düve 2000 avro dan 1 400 000 000 avro

1 milyar 400 milyon avro ya da 5,6 milyar TL; bütçenin(645 milyarın 5 milyarı) %1 den az.

istenirse OLUR...

700 000 düve 2000 avro dan 1 400 000 000 avro

1 milyar 400 milyon avro ya da 5,6 milyar TL; bütçenin(645 milyarın 5 milyarı) %1 den az.

istenirse OLUR...

Adamlar çiftliğin en çürük hayvanlarını bize satıyor damızlık vasfı zayıf hayvanları alıyoruz
Artı o hayvanların bizim iklime adapte olmaları zor
Şuda var bizde bulunan hastalıklara karşı bagışık değiller
Bunu anlasak avruya muhtaç kalmayız kendimiz üretebiliriz

O kadar kaba taslak hesap yapmışsınız ama nurtopu gibi Suriyelilerimiz var her ay gidip Halkbankasından aybaşında para çekiyor. Doğum paralarını bile devlet karşılıyor. Suriyelileri hesaba katmamak hata olur nede olsa gayrıresmi 5 milyonlardan bahsediliyor. Şuan bütçede kara delikler ne yazık ki.

O kadar kaba taslak hesap yapmışsınız ama nurtopu gibi Suriyelilerimiz var her ay gidip Halkbankasından aybaşında para çekiyor. Doğum paralarını bile devlet karşılıyor. Suriyelileri hesaba katmamak hata olur nede olsa gayrıresmi 5 milyonlardan bahsediliyor. Şuan bütçede kara delikler ne yazık ki.

bütçe giderlerinin kalanınıda sen yaz istersen
basit bir örnek verdik sadece
bu ülke bukadar giderle gereksiz harcamalarla iyi ayakta kalıyor
satacak çok birşeyde kalmadı Allah sonumuz hayır etsin