beton mu taş mı tavsiyeleriniz

merhaba arkadaşlar bu üç bölgeye beton mu taş mı yapsak karar veremedim daha sonra üste sundurma yapılacak betonu kırmak gerek taşı ise yerinden çıkararak direkler dikilebilir hayvanları salmayı düşündüğümde gübreyi sıyırmak için sıyırgı soktuğumda taş kalkar mı acaba
111.jpg
222.jpg

Yemlik ve suluk kenarları 3 metre genişlikte taş döşenebilir.
Tesviye yapılıp 15-20 cm kalınlıkta kum veya mıcır serilir, silindirle çiğnenir, parke taş döşenir.
Kenarlarına beton atılarak kilitlenir.
Gübre yönetimi;
Rampa arazide alt kısma hayvan yükleme rampası gibi 2,5 m yükseklikte rampa yapılır.
1*3 metrelik saçla kenarına çıkıntı yapılır.
Altına römork çekilir, sıyırgı gübreyi rampa üzerinde direk römorkun içine doldurabilir.
Alt kenarda taş duvar biraz daha yükseltilerek rampa yapmaya kullanışlı görünüyor.
Duvarın yukarı kısmına toprak dolgu yapmak yeterli olacaktır.

Yemlik ve suluk kenarları 3 metre genişlikte taş döşenebilir.
Tesviye yapılıp 15-20 cm kalınlıkta kum veya mıcır serilir, silindirle çiğnenir, parke taş döşenir.
Kenarlarına beton atılarak kilitlenir.
Gübre yönetimi;
Rampa arazide alt kısma hayvan yükleme rampası gibi 2,5 m yükseklikte rampa yapılır.
1*3 metrelik saçla kenarına çıkıntı yapılır.
Altına römork çekilir, sıyırgı gübreyi rampa üzerinde direk römorkun içine doldurabilir.
Alt kenarda taş duvar biraz daha yükseltilerek rampa yapmaya kullanışlı görünüyor.
Duvarın yukarı kısmına toprak dolgu yapmak yeterli olacaktır.
HOCAM YALNIZ HASIR TEL TARAFI AŞAĞI TARAF DUVAR TARAFI YÜKSEK TESVİYE YAPIP TAŞ DÖŞEMEK BANA MANTIKLI GELİYOR FAKAT DİREK GÜBREYİ RÖMORKA DÖKMEM İÇİN KAZMAM GEREK BUDA KIŞIN TRAKTÖR ÇIKARMAMA İHTİMALİ VAR ACABA GÜBRE HELEZONU İŞİMİ GÖRÜRÜ MÜ

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
ALTINI VE ÜSTÜNÜ İYİ PRES YAPARSAN KALKMAZ DİYORLAR KAFAM KARIŞIK
Ne yaparsan yap alt dolgusu olmalı, ben beton tercih ederim , taş kalkardiyorum , şöyle kalkar, traktör sıyırırken ilaki sıyırgı ucu takılır, çok iyi tesfiyeli taş döşenirse olabilir, yer düz ise arası sürekli su dolar ister istemez çöker, büyük çiftlik sahibi arkadaşlar daha iyi tavsiye verecektir, ben zaten gidiciyim.

HOCAM YALNIZ HASIR TEL TARAFI AŞAĞI TARAF DUVAR TARAFI YÜKSEK TESVİYE YAPIP TAŞ DÖŞEMEK BANA MANTIKLI GELİYOR FAKAT DİREK GÜBREYİ RÖMORKA DÖKMEM İÇİN KAZMAM GEREK BUDA KIŞIN TRAKTÖR ÇIKARMAMA İHTİMALİ VAR ACABA GÜBRE HELEZONU İŞİMİ GÖRÜR MÜ
Bizdeki ahırların çoğu bu şekildedir, sıyırgı ile direk römorka dolar.Helezon kullanmadık, bir şey diyemem.Tavuk kümesinde ise çuval taşıma helezonu ile yükleme yapılıyor.
Ne yaparsan yap alt dolgusu olmalı, ben beton tercih ederim , taş kalkar diyorum , şöyle kalkar, traktör sıyırırken illaki sıyırgı ucu takılır, çok iyi tesfiyeli taş döşenirse olabilir, yer düz ise arası sürekli su dolar ister istemez çöker, büyük çiftlik sahibi arkadaşlar daha iyi tavsiye verecektir, ben zaten gidiciyim.
Silaj yeri tabanında kullanıyorum, 30*10 m alanı kapladık, sorun yok.
Beton atılacaksa içine çeşan döşemekte fayda var, beton patlama yapmaz.

• Beğen
Bizdeki ahırların çoğu bu şekildedir, sıyırgı ile direk römorka dolar.Helezon kullanmadık, bir şey diyemem.Tavuk kümesinde ise çuval taşıma helezonu ile yükleme yapılıyor.

Silaj yeri tabanında kullanıyorum, 30*10 m alanı kapladık, sorun yok.
Beton atılacaksa içine çeşan döşemekte fayda var, beton patlama yapmaz.
taşı döeyip bu şekilde bi tarafı gömsek taş hizasında

• Beğen
Ne yaparsan yap alt dolgusu olmalı, ben beton tercih ederim , taş kalkardiyorum , şöyle kalkar, traktör sıyırırken ilaki sıyırgı ucu takılır, çok iyi tesfiyeli taş döşenirse olabilir, yer düz ise arası sürekli su dolar ister istemez çöker, büyük çiftlik sahibi arkadaşlar daha iyi tavsiye verecektir, ben zaten gidiciyim.
Nere gidiyorsun hocam öyle. Ne demek bu.