Biçerdöver almayı düşünüyorum bilgilerinize ihtiyacım var

Uzun yıllardır New Holland cs serisi kullanıyoruz, common rail motor özelliğiyle yakıt gerçekten az. örneğin buğday biçimde dekarda 1.2 litre ortalama yakıt tüketiyor.
Çok iş yapsın , saatte çok daha fazla yer biçsin dersen CLAAS al ama yakıt tankerini de arkasında taşı... yakıt yüzünden satanları biliyorum
New Holland her zaman 2.elde satılabilir yedek parça ağı geniş, serviste keza yaygın.
John Deere ve Laverda hakkında yorum yapmıcam: ama çeltiğe girmiş bir makina alacaksan ilk önce bir usta görsün ve ne kadar masraf çıkar hesaplasın...
Çeltik biçen makinanın ne darbeler aldığını görsen bakmazsın bile

Üstad trakyali olan sensin orda ne tutulur bilemem ama sunu diyebilirim makine laverda güzeldir. John deere sağlam olabilir ama piyasasi yok birde parca isi cok onemlidir. Mahsul kisa zamanda kalkmali fakat bi ariza olur bazen iki gün yatarsin giden parayi biyana birakip acele olsun istersin claas da guzel makinede yakit konusunda biraz sikintili tabi ulkemizde petrol fiyatlarida belli. Bizde newholland in 5.80 i var cok memnunuz kalite olarak belki digerlerine gore alt sinifta ama common rail motoru ile bugdayda 1 litre yakar bizim burdaki buğdaylarda. Satmaya kalksan digerleri aylarca musteri bekler newholland aninda satilir heryerde servis parca bulursun.makineyi kendin ve iyi usta kullanirsa sikinti acmaz birde deutz fahr cikti bizim buralarda alman dediler aldilar ilk sene kepce ile yanasip radyator falan indirdiler hep kayis uzun uzun butun agirlik bi tarafa birikmis klasorlukleri hep bi yere toplamislar kolaylik olsun diye ama klasorluk isi oyle olmaz kasnagi cevirerek yag basacaksin uzun yazdim aslinda cok sey daha var ama kusurumuz varsa affola