bir türlü batamayan uzel gene batmadı

Ynt: bir türlü batamayan uzel gene batmadı

Uzel aslinda batmadi , batirildi hemde bizzat sahibi onder uzel tarafindan. babasi olunce annesinden ve kardesinden mal kacirmak icin...
su anda sirketin ustunde pek cok haciz karari var ,bu son mahkeme karari ile yonetime kayyum atanacak ve hacizler isletilmeyecek ama su hali ile eski gunlere donmesi zor. dilegimiz en azindan uretime baslayip emekcilerin birikmis maaslarini ve tazminatlarini odeyip uzel ismine yarasir hale gelmesidir

nabolant link=topic=63203.msg710238#msg710238 date=1361993250' Alıntı:
Uzel aslinda batmadi , batirildi hemde bizzat sahibi onder uzel tarafindan. babasi olunce annesinden ve kardesinden mal kacirmak icin...
su anda sirketin ustunde pek cok haciz karari var ,bu son mahkeme karari ile yonetime kayyum atanacak ve hacizler isletilmeyecek ama su hali ile eski gunlere donmesi zor. dilegimiz en azindan uretime baslayip emekcilerin birikmis maaslarini ve tazminatlarini odeyip uzel ismine yarasir hale gelmesidir

önce işçisinin parasını versin.
eğer doğru düzgün, çok elektronik teferruatı istemez bizim halkımız uzelden sade ama eski traktörleri gibi sapasağlam üretim yaparlarsa, piyasada tekrar güven kazanırlarsa tutunabilirler. hatta, valtra, başak, tümosanı, john deerenin hindistan üretimlerini vs bi çok marka ile yarışabilir, sadece eskisi gibi sağlam oluca için bile bi çok insan bunların yerine tercih eder

batmasın tabi onca emek yılların tecrübesi türkiyeye kazandırdığı ekonomik yarar birsürü işçi emekçi evine ekmek götürüyor bu fabrikalar sayesinde
inşallah eskisi gibi kocaman bir marka olur :)

uzel çok büyük ve köklü bir firma alt yapısıda çok sağlam. eminim ki çok yakında üretime başlayacaktır. uzeli çiftçiler o kadar benimsedi ki şu anki pazar payının %40 ' ını çok rahat eline alır. bunu yapabilecek birikime ve teknolojiye sahipler. rakip traktör firmalarının yerinde olmak istemezdim açıkçası pastanın büyük bir dilimi gitmek üzere..

Uzel ' in bundan neredeyse 10 yıl önce piyasaya çıkardığı 100 bg üzeri yerli traktör seviyesine NH da dahil olmak üzere diğer firmalar son birkaç yıl içinde ulaştılar. 3000 serisi piyasada öncü olmuştu , eğer üretime devam etseydi birçok yeniliği yine onlarda görebilirdik.
Hala piyasada ikinci elde en hızlı MF ve NH ' lar gidiyor , milletin DNA ' sına işlemiş MF alışkanlığı , güçlü bir finansal yapı ile üretime dönebilir ve birde MF ile eski işbirliğine dönerse piyasada çok denge değişir. Piyasada MF eksliliği en başta NH sonrasında Erkunt , Tümosan sonrada Hattat gibi firmalara yaramıştı. Eğer dönerse işler çok kızışır , bundan en karlı yine bizler çıkarız hem finans hemde ürün gamı açısından.
Am bütün bu söyledikleri yapmak yönetim açısından hem çok kolay hemde çok zor , yapmaları gereken çok iş var , güzel bir üretim ekibi , satış ekibi ve arge ekipleri vardı bu başarının arkasında , binlerce isimsiz kahraman tekrar eski günlere dönmeleri için öncelikle böyle ekiplere ihtiyaç var , böyle ekipleri kurmak için zamana ihtiyaç var.

köylü link=topic=63203.msg713010#msg713010 date=1362419782' Alıntı:
geçen gün uzelden beni ardılar şuan 240 turbolu ve klimalı son aylarda da 80 hp ve üzeri satışa çıkacakmış.çok güzel yenilik ve çalışmalar var dediler.

Bu iyi haber :) 240 ta bir değişikli yapmışlar mıdır ki acaba :)

köylü link=topic=63203.msg713010#msg713010 date=1362419782' Alıntı:
geçen gün uzelden beni ardılar şuan 240 turbolu ve klimalı son aylarda da 80 hp ve üzeri satışa çıkacakmış.çok güzel yenilik ve çalışmalar var dediler.

bu gerçekten iyi haber :) inşallah 240 ' ı basit ve işlevsel çizgisinden saptırmazlar :) tabi gardener,minimax ve tarla tipleride üretimden kalkmaz inşallah :)