Biraz Tavsiye Biraz Yardım(kbly)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ynt: Biraz Tavsiye Biraz Yardım(kbly)

Arkadaşlar flood yapıyorum kusura bakmayın moderatör arkadaşların yorumları birleştirmesini rica ediyorum....

Alışverişi bugün gerçekleştirdim 'Türkay 2100 Hidrolik Kaydırmalı' model rotavatörü satın aldım hiç peşinatsız ekim ödemeli 6000TL dediler vadeli,peşinatsız ve senetsiz-sepetsiz aldığım için pazarlık yapmadım yoksa 5.500TL civarlarında alınırdı
2 çeşidi varmış Türkaylarınbiri standart model diğeri ise 'Değişken Devirli' dedikleri şanzımandaki dişli gruplarının değiştirilmesiyle aynı şaft devrinde bıçak hızlarının arttırılması sağlanan bir modelmiş o modele 8000TL dediler pahalı geldi vazgeçtim standart modeli aldım...

Sırada çizel alımı var fakat bu yıl alırmıyım bilmiyorum belki önümüzdeki yıla...

Herkese yorumları ve yardımları için teşekkürler şimdilik 3-5 güne teslimat bekliyorum gelince fotoğraflarını buradan paylaşacağım....

Kubilay hayırlı uğurlu olsun, Mewlam gönlüne göre wersin...

Ali SARAÇ link=topic=81269.msg964682#msg964682 date=1422693679' Alıntı:
rotovatör hisarlar öneririm çizeli arkadaşın dediği gibi U dan birleştirilmiş al kare profil olmasın ona dikkat et alpler kare profil kullanıyo onu düşünme bence

Kafam karıştı Udan birleştirilmiş tam olarak nasıl oluyor, U ' nun awantajları neler, kare profilin sıkıntıları neler?

Hermiyas link=topic=81269.msg980737#msg980737 date=1426150938' Alıntı:
Kubilay hayırlı uğurlu olsun, Mewlam gönlüne göre wersin...

Kafam karıştı Udan birleştirilmiş tam olarak nasıl oluyor, U ' nun awantajları neler, kare profilin sıkıntıları neler?

Saolasin murat abi daha iyileri sizlerin olsun inşallah
Abi 2 tane U profili alıp üst-üste kapatarak kaynakliyorlar et kalınlığı fazla olduğundan kare profile göre daha sağlam oluyor sadece bükülme olayı kare profile göre daha az oluyor movie en giriyorum yoksa fotoğrafla anlatırdım :)

kubilay07 link=topic=81269.msg980773#msg980773 date=1426160382' Alıntı:
Saolasin murat abi daha iyileri sizlerin olsun inşallah
Abi 2 tane U profili alıp üst-üste kapatarak kaynakliyorlar et kalınlığı fazla olduğundan kare profile göre daha sağlam oluyor sadece bükülme olayı kare profile göre daha az oluyor movie en giriyorum yoksa fotoğrafla anlatırdım :)

Amin cümlemize...

Peki bi ara anlat bakalım da merak ettim şöyleki 100x100x10mm et kalınlığı olan bi kare profil nasıl aynı özellikteki Udan dayanıksız oluyor onu anlayamdım...

Hermiyas link=topic=81269.msg980775#msg980775 date=1426160695' Alıntı:
Amin cümlemize...

Peki bi ara anlat bakalım da merak ettim şöyleki 100x100x10mm et kalınlığı olan bi kare profil nasıl aynı özellikteki Udan dayanıksız oluyor onu anlayamdım...

abi şimdi devreleri yakacak soruyo sordun :)
çok net bilgim yok genel algı dayanaklı olduğu yönünde fakat çizel üreten firmalar 10mm et kalınlığı olan kare profili kullanıyolar mı ki? ben biraz araştırdım uçuk fiyatlı olmayanların birazı kare profil çoğunluğu da U kapama kullanıyor

Konu amacına ulaştığı, yani alım gerçekleştiği için başlık sahibin istegi üzerine kilitlenmistir.

Kubilay hayırlı olsun bu arada.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...