biz sürdükmü böyle süreriz

Ynt: biz sürdükmü böyle süreriz

evet söyledim doğru çekişmenin motorun beygir gücüyle ne alakası var ama şunuda söyliyelim jd nin ön tekerlekleri su doluydu kantara çıktılar jd 6000kg nh 6200 kg gelmişti aşa yukarı ağırlıklar denk gibiydi birde şu var 6060 çok zıplıyor o esnada tutunamıyor

evet söyledim doğru çekişmenin motorun beygir gücüyle ne alakası var ama şunuda söyliyelim jd nin ön tekerlekleri su doluydu kantara çıktılar jd 6000kg nh 6200 kg gelmişti aşa yukarı ağırlıklar denk gibiydi birde şu var 6060 çok zıplıyor o esnada tutunamıyor
zaten john deere lerin arkaları ağır önleri hafif önlerine su doldurduysa motoru dengelemiş yani motorun kaçırma durumuda yok zıplama durumuda yok 6060 da gücüne göre hafif kaldığı için zıplamış

samsunbafra link=topic=10639.msg153362#msg153362 date=1234303670' Alıntı:
bak kardeş kumsal toprak çok bıçak bitirir katılıyorum ama 150 hp ile nh nin 130 hp sini aynı katagoriye koyma lütfen yani arada 20 hp var başkasınada söleme gülerler sana bizim burda 200 same ,nh 160 132 her çeşit traktör var burda 6060-6070 nh hepsinden var ben 4 metre lazer çekiyorum nh 6070 oda 4 metre lazer çekiyo yani nasıl okadar fark atıyor senin tm130 anlamış değilim
kardeş bu tm 120 gelipte burda bunu 6lısını çekmen biraz zor bence çunku burdada var 135 var goruyoruz yani bizim buralarda bu şekil oluyo ..

samsunbafra link=topic=10639.msg154714#msg154714 date=1234590481' Alıntı:
sizin orası neresibilmem ama yöreden yöreye toprak yapısı farklı yerler arkadaş .işin kısası traktör nekadar elektronik olursa okadar dert olur gibime geliyor
alakası yok bence..
Fendt...John Deere...New Holland o kadar elktronik...nie sorun çıkmıyor....
Mancax ' a katılıyorum...o traktörle burda o pulluğu çek normal şartlar altında....burda herkez traktörünü satar ondan alır..o kadar kolay değil...gören..deneyen..bilir...Valtra T120 denemeye gelmişti....4lü 14lü Alpler pulluk ile.....

xq288 link=topic=10639.msg154738#msg154738 date=1234596208' Alıntı:
alakası yok bence..
Fendt...John Deere...New Holland o kadar elktronik...nie sorun çıkmıyor....
Mancax ' a katılıyorum...o traktörle burda o pulluğu çek normal şartlar altında....burda herkez traktörünü satar ondan alır..o kadar kolay değil...gören..deneyen..bilir...Valtra T120 denemeye gelmişti....4lü 14lü Alpler pulluk ile.....
hemşerim valtra sempatizanlığı gibi olacak ama t 120 nin sürdüğü zaman toprak ile tm 120 nin sürdüğü zamandaki toprak çok farklı..

kral39 link=topic=10639.msg154739#msg154739 date=1234596486' Alıntı:
hemşerim valtra sempatizanlığı gibi olacak ama t 120 nin sürdüğü zaman toprak ile tm 120 nin sürdüğü zamandaki toprak çok farklı..
işte bende toprak farkını anlatmak istiyorum....
burdan koy kamyona...orda farkılı pulluk çeker......burda farklı çeker....

traktör boştayken dahi toprağa 15cm gömülüyor bizim memlekette böyle çift sürmek için o traktörden 2 tane bağlaman lazım önlü arkalı ki zaten görünen toprak kum gibi

Toprak, özelliklerine ve oluşumuna göre dört tabakadan oluşur.

a) Birinci Tabaka :
Toprağın en üst tabakası, bitkisel artıkların ayrışması ile oluşmuştur ve organik madde bakımından zengindir. Genellikle koyu renklidir. Bitkiler bu tabakada tutunur ve yetişip gelişir. Bitki artıklarının toprakta birikmesiyle oluşan, koyu renkli organik maddeye humus denir. Humus, kayaların ufalanması veya ayrışmasında etkili değildir. Toprağa verimlilik kazandıran bir maddedir.

b) İkinci Tabaka :
İkinci tabaka, toprağın birinci tabakasından taşınan, kireçler, killer ve minerallerin biriktiği ham toprak tabakasıdır.

c) Üçüncü Tabaka :
Üçüncü tabaka, toprağın oluştuğu ana kayacın özelliğini taşıyan ayrışma tabakasıdır.

d) Dördüncü Tabaka :
Dördüncü tabaka, toprağın ana özelliğini belirleyen ana kayacın bulunduğu tabakadır.

TOPRAK İŞLEME NEDİR?

Yetiştiricilikte toprak işleme, su ve bitki besin maddelerinin alımında ağaçlarla rekabete giren yabancı otları elimine etmek, yağmur suyunun toprağa filitrasyonunu arttırmak, organik materyalin ve gübrelerin toprağa karışmasını sağlamak, toprağı havalandırmak amacıyla yapılır.Ancak toprağın derin ve aşırı işlenmesi özellikle bitkinin aktif köklerin zararlanmasına neden olur

ağır abi link=topic=10639.msg109400#msg109400 date=1229270377' Alıntı:
pekı muhterem kardesım admlar dip kazanı bosuna cekıyorlar madem maksat petrolcuyu zengın etmek ıcın
yerlere karpuz falan ekcemız zaman derın surerız karpuz kökü derine iner su bulmak için sen ne kadar sulasanda uzun köklerı wardır derın surmek en verımlısı oluyo

ağır abi link=topic=10639.msg109400#msg109400 date=1229270377' Alıntı:
pekı muhterem kardesım admlar dip kazanı bosuna cekıyorlar madem maksat petrolcuyu zengın etmek ıcın
Dipkazan ile pulluk arasında fark var... Dipkazan sert tabakayı kırıp suyun depolanmasını sağlıyor... Pullukta ise derinden çıkan toprak tabaka halinde çıkar ve verimsizdir... Tecrübe edilmiştir...