Bizim TÜMOCAN 74-80 DTK ya kaçlı pulluk önerirsiniz:)

Ynt: Bizim TÜMOCAN 74-80 DTK ya kaçlı pulluk önerirsiniz:)

doganbey1 link=topic=37747.msg321265#msg321265 date=1294311460' Alıntı:
Dostlarım;
Elimizde 3 lü 8 numara ve 4 lü 8 numara yada 10 numarada olabilir:D, 2 li 24 numara pulluk var. Sizce bizim TÜMOCANdan maksimum verimi alabilmek için kaçlı pulluk kullanmalıyız.

öncelikle merhaba kardeşim , buralardan olduğun için aşağı yukarı topraklarımızı tanırız bence sen 74lüğün arkasına 4 lü 12 al hem traktörü yormamış olursun , yakıttan kazanırsın , hemde hızlı iş yaparsın ayrıca ona birde 75 lik 2li patlatma alırsan yanına değme keyfine gördüğün gibi ilk önce patlatma çekme ilk önce light 8 li ile hafiften sür toprak bir aralansın sonrada patlatmayı yapıştır çünkü patlatma çekipte tarlanın üstünde tepinmek bence akıl karı değil zaten dipten patlattığın toprağı yine yerine yapıştırıyorsun benim traktöre de 2 li 75 lik patlatma alıyorum ama kombine 24 lik goble taktırıp sonra bida bida tepinmek istemiyorum tarlanın üstünde anca sonra ekim zamanı kombine mibzerin önüne taktırılan mini goble ile girerim ayrıca pullukların malzemesi sağlamsa aralıklarıda uygunsa keşanda onların tahtalarını 12 yaptırabilirsin masraftan kurtulursun sonra patlatmaya paranı harcarsın.

Allaha emanet olun.

metehan yenioğlu link=topic=37747.msg345927#msg345927 date=1298376422' Alıntı:
öncelikle merhaba kardeşim , buralardan olduğun için aşağı yukarı topraklarımızı tanırız bence sen 74lüğün arkasına 4 lü 12 al hem traktörü yormamış olursun , yakıttan kazanırsın , hemde hızlı iş yaparsın ayrıca ona birde 75 lik 2li patlatma alırsan yanına değme keyfine gördüğün gibi ilk önce patlatma çekme ilk önce light 8 li ile hafiften sür toprak bir aralansın sonrada patlatmayı yapıştır çünkü patlatma çekipte tarlanın üstünde tepinmek bence akıl karı değil zaten dipten patlattığın toprağı yine yerine yapıştırıyorsun benim traktöre de 2 li 75 lik patlatma alıyorum ama kombine 24 lik goble taktırıp sonra bida bida tepinmek istemiyorum tarlanın üstünde anca sonra ekim zamanı kombine mibzerin önüne taktırılan mini goble ile girerim ayrıca pullukların malzemesi sağlamsa aralıklarıda uygunsa keşanda onların tahtalarını 12 yaptırabilirsin masraftan kurtulursun sonra patlatmaya paranı harcarsın.

Allaha emanet olun.
Abi bizde 9 lu ağır tip patlatma var. çizel de diyorlar. 18 li 60 lık tas goble var. yazın yerleri süreriz. sonra sonbahar kış gibi hava müsait olduğunda 9 lu çekeriz. sonra ekime yakın goble sonra aysan tırmık ve ekim yaparız. üstünede merdane çekeriz. Sen de Allahıma emanet ol Metehan abi

Hepinize kucak dolusu sevgiler......By Keşanlı....:D

eyvallah kardeşim , benim dediğim 2li 75 likler avrupa tipi onun 3lüsünü avrupada 100 hp ve yukarısı kullanıyor bunlar burdaki çizel pulluklara benzeyen dippatlatanlar gibi değil ben bile 85 hp e endişe ile düşünüyorum bu sistemi ayrıca arada sizin patlatma kaçlık kardeşim.

Allaha emanet olun.

doganbey1 link=topic=37747.msg346099#msg346099 date=1298397447' Alıntı:
Abi bizim patlatma http://img154.imageshack.us/img154/2829/s6301463ld9.jpg bu fotoğrafta görebilirsin. Bunlar 7 liydi biz sonradan 2 tane ayak koydurduk

resmi gördüm kardeşim ama dibe batırmışınız birde gece çekildiği için tam anlyamadım kaç cm dibe iniyor , kaç inç topuzlu kardeşim ve profil kalınlığının en boy ölçülerini biliyorsan söylermisin ?

doganbey1 link=topic=37747.msg346110#msg346110 date=1298398550' Alıntı:
abi boyu 75-80 cm arasıdır tahmini. Konya yapısı bacakları var. En aşağı 500 kg geçik ağırlığı var.

steyr 8073 patlatma cekerken senin ki böyle sanarsam ama ben böyle birşey düşünüyorum LANDİNİ LEGEND 125 TDİ TECHNO SERT YERDE DİP PATLATAN ÇEKİYO tabi 2 lisi 75 cm profil kalınlığı 8-14 ve çok güçlü bir dip patlatandır tavsiyem olur kardeşim.

Allaha emanet olun.

doganbey1 link=topic=37747.msg346353#msg346353 date=1298445867' Alıntı:
Çekermi ki abi:D valla bizim burda genelde hep teklisini kullanırlar ama:S

Ben kendime özel çizerek yaptırıcam kardeşim landininin çektiği bu sabit 3 lü 85 8-14 lüktü herhalde o yüzden büyük motor kullanılıyor ama sen derece kamalı 2 li 75 5-10 luk kullanırsan istediğin şekilde ayarlarsın bunun birde lemkeni var o güzel motoru fazla yormaz ama Türkiyede herzaman bulmak zor malesef.

Allaha emanet olun.

:D bunlar bizleri biraz aşar be abi:D ama dediğin gibi böyle bir şey yaptırmak gerek. yada bizim 9 lunun ayaklarını söküp de olabilir diye düşünüyorum