BİZİM YENİ 10 TONLUK PALAZOĞLU RÖMORK VE ARES 557 ATX 2009....!!!

Ynt: BİZİM YENİ 10 TONLUK PALAZOĞLU RÖMORK VE ARES 557 ATX 2009....!!!

erkut orkal link=topic=27138.msg225094#msg225094 date=1257020929' Alıntı:
abicim söylediklerie katılıyorum ağzından bal damlıyor.
TSEK Uzmanı gibi sormuş ali koçkaya arkadaşımız.. Hatta Tuv Türk teknisyenleri gibi de diyebiliriz.. Umarım yanlış anlamazsınız..:D

daha önce römork alan bir arkadaşımıza da buna benzer yorumlarda bulunmuştum.haksızlık olmasın dedim.ikinci durumda bir malı aldıktan kısa süre geçtikten sonra bir eksiklik olduğunu anladın mı.üretici fabikaya bunu tamamlatabiliyorsun.ancak aradan bir iki yıl geçti mi.artık bu düzeltmeleri paranla yaptırmak zorundasın.seri üretilen bir ürün zeten zamanla deneme yanılma yöntemiyle pekçok hatadan arınmıştır.ama her kullanıcının kullandığı ekipmandan özel beklenti ve istekleri de olabilir.

Yorumlar için tekrar sağolun arkadaşlar....;)

ÖZzGÜR link=topic=27138.msg225070#msg225070 date=1257016905' Alıntı:
Hayırlı olsun Erkan...Güle güle kullan yeni römorkunu, oldukça güzel bişeye benziyo...Nizamettin abi dediğin kişiyide galiba tanıyorum, bizde ondan bi kaç ekipman almıştık sanırsam...
Doğrudur Özgür. Nizamettin abinin birçok firma ile bayilik anlaşması var. Heralde büyük ihtimal almışınızdır.

ali_kockaya link=topic=27138.msg225073#msg225073 date=1257017517' Alıntı:
1,remorka tırmanmak için demir mediveni göremedim var mı?
2,su damacanısını göremedim var mı?
3,tekerlek büjonlarının civataları küçük gibi duruyor.yüklü dönüşlerde yanal atmalara dayanamayıp büjon kesebilir mi?
4,arka stop lambalarının olduğu sac yere çok yakın.çamura saplanıp dingile kadar battığında o saç toprağa saplanıp kopabilir...
5,çeki demiri çok içte görünüyor.eğer arkaya römork takıp engebeli araziden geçersen.arkadaki arabanın çeki okunu bükebilirsin.
6,arka daki yayların kamyonlardaki gibi salıncaklı oluşu.damper arka kapağının kamyonlardaki gibi oluşu.buğday akıtmak için küçük bir gözün oluşu çok güzel...on numero.
7,arka ilave hem pimli hem menteşeli on numero.
8,motordan hidrolik yağıyla çalışan remork frenini göremedim.var mı..

1. Tırmanmak için merdiveni var. Ama her yere takılan geçirmeli tarzında. O yüzden şasenin altında yerinde duruyor. Resimde gözükmüyor.
2. Su damanacası yok. Fuarlarda oluyor. Ama bayiye gelen römorklarda ne yazıkki hiç yok.
3. Bijon kesmenin olacağını sanmıyorum. Diğer birçok markalarda da aynı jant ve bijonlar kullanılıyor.
4. Bizim arazimizde o kadar çamur bir yer yok. O yüzden çamura batma problemi olmaz. Sorun olacağını düşünmüyorum.
5. Çeki demiri şase içerde olduğu için mecburen oraya konulmuş. Zaten bu römorku alan kişi genelde tek başına kullanır. Bizde öyle yapacağız. Anca uzun yola fabrikalara dane çekerken arkasına belki bir römork bağlarız. O zamanda asfaltta gideceği için problem yaratmaz diye düşünüyorum.
6. 7. Özel yapım olduğu için arkası kapak ve ilaveler biraz değişik.
8. Hidrolik fren var. Fakat hortumu bağlı değil.

erkan abi bu anlattıklarından sonra bu römork daha çok ilgimi çekmeye başladı ok-*-s ok-*-s

bizim entere alalımmı bi tane napalım zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s

ya kardeşim koymayın şöyle fotolar::D sona bizimkileri gözümüz görmüo walla bunları görünce :D
bende de war 4 tonluk palazoğlu ama bunu görünce bnmki hiç oldu :D

Soru ve cvp şekli süper olmuş bea :D Tşkler
alipasalierkan link=topic=27138.msg225172#msg225172 date=1257068315' Alıntı:
Doğrudur Özgür. Nizamettin abinin birçok firma ile bayilik anlaşması var. Heralde büyük ihtimal almışınızdır.

1. Tırmanmak için merdiveni var. Ama her yere takılan geçirmeli tarzında. O yüzden şasenin altında yerinde duruyor. Resimde gözükmüyor.
2. Su damanacası yok. Fuarlarda oluyor. Ama bayiye gelen römorklarda ne yazıkki hiç yok.
3. Bijon kesmenin olacağını sanmıyorum. Diğer birçok markalarda da aynı jant ve bijonlar kullanılıyor.
4. Bizim arazimizde o kadar çamur bir yer yok. O yüzden çamura batma problemi olmaz. Sorun olacağını düşünmüyorum.
5. Çeki demiri şase içerde olduğu için mecburen oraya konulmuş. Zaten bu römorku alan kişi genelde tek başına kullanır. Bizde öyle yapacağız. Anca uzun yola fabrikalara dane çekerken arkasına belki bir römork bağlarız. O zamanda asfaltta gideceği için problem yaratmaz diye düşünüyorum.

alipasalierkan link=topic=27138.msg225172#msg225172 date=1257068315' Alıntı:

her yönüyle dört dörtlük göz dolduran bir römork diyebiliriz.alan hayrını görsün...

hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanmak nasip olsun maaşallah ölcüleri nedir bizdede 6t war aynı model 10500 kg buğday alıyor seninkide pek büyük gelmedi
ali abi alıcı gözüyle bakmamışsın fren yeride görünüyor merdivende aks ve bijonlar sağlam burda sürekli 15 19 ton da kullanan var 10 t liği 4 yıldır bir defa aks kesti

POYRAZLI SALİH link=topic=27138.msg225831#msg225831 date=1257287211' Alıntı:
güzel resinler
her ne kadar 10 tonluk olsada Aresin arkasında baya ufak kalmış

Palazoğlu' nun yeni çıkardığı 28 tonluk modelinden lâzım. Anca o Ares' e denk gelir. Ama bundan büyüğüde bizim garaj ve sarkıtmalara sığmaz...:D
http://www.palazoglu.com/tr/romork101.php

naıl_59 link=topic=27138.msg225833#msg225833 date=1257290130' Alıntı:
hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanmak nasip olsun maaşallah ölcüleri nedir bizdede 6t war aynı model 10500 kg buğday alıyor seninkide pek büyük gelmedi
ali abi alıcı gözüyle bakmamışsın fren yeride görünüyor merdivende aks ve bijonlar sağlam burda sürekli 15 19 ton da kullanan var 10 t liği 4 yıldır bir defa aks kesti

Ölçüleri 450x210x60 seninkiside 425x210x60 ölçülerinde olması lâzım. 25 cm gibi bir fark var. Bakalım tonajınıda yüklü bir işte göreceğiz...:D

alipasalierkan link=topic=27138.msg225936#msg225936 date=1257339066' Alıntı:

Palazoğlu' nun yeni çıkardığı 28 tonluk modelinden lâzım. Anca o Ares' e denk gelir. Ama bundan büyüğüde bizim garaj ve sarkıtmalara sığmaz...:D
http://www.palazoglu.com/tr/romork101.php

Palazoğluda hakkaten yapmış 28 Ton saymayla bitmez :D
ama senin aresede yakışır