BİZİMDE ARTIK BAŞAK TRAKTÖRÜMÜZ VAR :D

ARKADAŞLAR DAHA ÖNCE ÇOĞUNLUKTA 110-90 VE 80-66 DT KULLANMIŞ OLDUĞUMDAN DOLAYI TEK ÇEKER VE ÖZELLİKLE BAŞAK 2073SH ÇOK DAYANIKSIZ DURUYOR GÖZÜMDE KULLANIRKEN VE BAKIM YAPARKEN NE GİBİ ŞEYLERE DİKKAT ETMELİYİM ? FAZLA ZORLAMALARDAN ORASI BURASI DAĞILIRMI ? RÖMORKLAR FALAN BÜYÜK Bİ YERLERDE BATACAĞI KESİN ;D BATTIĞI YERDE BIRAKMALIMI YOKSA ÇIKARMAYA ÇALIŞMALIMIYIM ?

Ynt: BİZİMDE ARTIK BAŞAK TRAKTÖRÜMÜZ VAR :D

kangalli_84 link=topic=21756.msg182972#msg182972 date=1243770876' Alıntı:
L95 i naptın onun yerine mi aldın :)
YOK ANIL 80-66 DURUYO ONU SATACAZ L95 ALACAZ BAŞAĞI SATMAK YOK :D BAŞAK ÇAPA İLAÇLAMA GÜBRE SÜNE İLACI SULAMAYA GİDİP GELİRKEN VE BİÇERDÖVERE DEPO DOLDUĞUNDA ANIZDA RÖMORK ÇEKECEK BAZEN KÖYE TAŞIR AMA ONA HİÇ GÜVENMİYORUM RÖMORK BAŞAĞI BAYIR AŞAĞI İTTİRDİĞİ ZAMAN KESİN Bİ KAZA ÇIKAR :D

;D 80-66 dan aşşa bi treaktör değil başak sen 80-66 la romorkla kalırsın ama başak la çok zor doğru kendine zarar çok veriyor başak acımaz ama korkma hiç bi şey de olmaz batarsa çok iyi batar ama sana kalmış bir şey hidrolihine güven ve vur noo-*-s arkanada bakma .he bide okadar da pasif görme başak traktörü...

başakla bir yerde kalcam diye korkma, yalnız motora acaıma ki yüzünü güldürsün dağılcak diye korkma kolay kolay dağılmaz bizim 5. syter bu biz çok memnunuz.950 dönüm yeri tek motorla işliyoz.ama 4-5 senede bir sıfırını alıp devam ediyoz.

doganbey1 link=topic=21756.msg262013#msg262013 date=1268674250' Alıntı:
valla erkut başakla bayır aşağı inerken arkandaki yüke göre takviye 1 e ve vn ye takacan hafif hafif gaz verecen inersin aşağı korkma
valla kardeş anızda söylediğini yaptım rampada çok dikti çıkarken boş römorkla zor çıkmıştık 7ton buğdayı yukardan doldurup inerken seri 1e taktım motoru rampa aşağı çevirdim 10 metre gitti sonra tekerler bir kilitledi :D hem motor patlayacaktı hemde 150 metre aşağı resmen sürüklendim motoru yan kaydırıp devirecem diye ölüp ölüp dirildim :D bu rampada 110-90 dolu 2römorku çok rahat indiriyordu :D şimdi başak çekişi falan 70-56dan falan üstün ama pek dik yerlerde sıkıntıya girmeye canını tehlikeye atmaya gerek yok ;)

Tucano340&Arion520 link=topic=21756.msg262032#msg262032 date=1268675565' Alıntı:
valla kardeş anızda söylediğini yaptım rampada çok dikti çıkarken boş römorkla zor çıkmıştık 7ton buğdayı yukardan doldurup inerken seri 1e taktım motoru rampa aşağı çevirdim 10 metre gitti sonra tekerler bir kilitledi :D hem motor patlayacaktı hemde 150 metre aşağı resmen sürüklendim motoru yan kaydırıp devirecem diye ölüp ölüp dirildim :D bu rampada 110-90 dolu 2römorku çok rahat indiriyordu :D şimdi başak çekişi falan 70-56dan falan üstün ama pek dik yerlerde sıkıntıya girmeye canını tehlikeye atmaya gerek yok ;)
işte bayıra ve yükün ağırlığına göre vitese takacaksın.çok dik ve yük varsa 2 de olabilir ama gazı kesmeyeceksin kestiğin zaman dediğin gibi olur.Allal korumuş seni.bende arkamda 3 römorkla bayır anızdan indim.ama ne inmek.aşağısı çeltik tarlaları.STEYR ı seri 2 ye taktım verdim coşkuyu baktım motor uçacak yapıştım frenlere kazıta kazıta zor durdum:D

ya ardaşlar bu yukarda başagın firenlerinin alehine konuşan abimizin frenler yaglı disk fren degil herhalde benim başak frenler kuru balata mf frenlerini aratmıyo hemde çok kullanışlı.mf lerde firene basmak ayak kası ister.frenlerin eşek gibi anırmasıda işin cabası

doganbey1 link=topic=21756.msg262013#msg262013 date=1268674250' Alıntı:
valla erkut başakla bayır aşağı inerken arkandaki yüke göre takviye 1 e ve vn ye takacan hafif hafif gaz verecen inersin aşağı korkma
hayri sen hiç dağda odun indirmedin galiba :D motoru bayır aşa takviye aldığın gibi kendini aşada bulursun :D alıcan seri 1 e aşa doğru o zaman rahat inersin.ama komprösörü sağlam olması lazım.bnm dedem takviyeyle motoru devirmiş birkere.odun indirirken takviye takıyor aşa doğru 2 tekerli romork motoru katmış önününe sonra motor dönüp oku kitlemiş ve devrilmiş.allahtan bişiy olmamış fırlamışlar motorun üzerinden.dedem kontağı kapatmak için motorun altına girmeye çalışıomş amcamda dedemi çekmeye çalışıomş aga bişiy oldumu die :D şimdi artık hiç takmaz takviye ye.saten hiç alışkanlık yok bizde :D 640 tada öle td de öle takviyesiz bizim motorlar :D

ben de var başak 2073sh 2 araba buğdayı rahat rahat çekiyorum. yokuştan inmek falan hiç problem değil. frenler harika yağlı disk fren. tak vn2 ye tıngır mıngır in yavaş yavaş . hatta 3 araba buğdayda çektik hem de alt çekisinde.

ama keşke başak yerine ferguson 266g 277g bişey alsaydın veya ikinci el john deere ler var 5615 çok sağlam traktörler var. başak malzeme yapısı zayıf traktör, çok dikkat etmen gerek kollaman gerek. ben yeni aldığımız sene bi kere motor contasını yaktım.

dikkat et hararet yaptırma.

bir başak 2073sh kullanıcısı olarak dürüst olmak gerekirse önermiyorum kimseye. kullanılmaz mı kullanılır. iş görür

yo sen kullanmayı bilirsen bişey olmaz ben 10 senedir kullanıyorum hiçbir eksikligini görmedim (kaporta hariç) ayrıca 266 gold veya 277 ye sakın yaklaşma pişman olursun traktörler hem salam deil hem çekiş yok hemde yedek parçası çok pahalı