bölgenizde son durum

Vallaha mayis girdi gireli 2 gun gunes 3 gun yagmur 4 gun gunes 2 gun yagmur surekli yagiyor toprak artik doydu neredeyse geri kusacak suyu corak yerlerde ordekler yuzuyor tabiri caizse..
Biraz oncede 20 dk kadar şakir şakir yagdi .. Metoroloji 3, 4 gun daha yagis gostertiyor ...
Not: Buyuklerimiz kurakliktan kitlik olmaz ama yagmurdan kitlik olur derlermis..
Hayirlisi mevlam en iyisini bilir..

Dün akşam 1-2 saat çisenti oldu.Bugün hava kapalı. Poyraza dönüş var. Yarın akşam üzerinden itibaren iyi yağış görünüyor, toprak suya doyacak... Bu fırsattan istifade ayçiçeklerine 10-15 kg üre uygulanmaya başlandı.Tabii buğdaylar için ekstra bir afet durumu olmaz inşallah.

Resimler ve ekler

• hava.jpg
    hava.jpg
    56.3 KB · Görüntüleme: 84
  • Beğen
Tepkiler: şuayip bahçevan
Dün akşam 1-2 saat çisenti oldu.Bugün hava kapalı. Poyraza dönüş var. Yarın akşam üzerinden itibaren iyi yağış görünüyor, toprak suya doyacak... Bu fırsattan istifade ayçiçeklerine 10-15 kg üre uygulanmaya başlandı.Tabii buğdaylar için ekstra bir afet durumu olmaz inşallah.

Üzgünüm ama Ruslar hafif olacak diyor kardeşim. Toprağınız suya doyar mı bilmem. Bereketli olur inşallah. Bakalım hangisi bilecek.

Üzgünüm ama Ruslar hafif olacak diyor kardeşim. Toprağınız suya doyar mı bilmem. Bereketli olur inşallah. Bakalım hangisi bilecek.

Böyle bir kıyasa girmek mantıklı değil çünkü hangi ilçede hangi köye baktığımı bilmiyorsunuz.Zira yağışlar aynı ilçede köy köy değişebilmekte.
Sizce yaz döneminde 15 kg üreyi kuruya atacak kadar acemi mi görünüyorum oradan?

Böyle bir kıyasa girmek mantıklı değil çünkü hangi ilçede hangi köye baktığımı bilmiyorsunuz.Zira yağışlar aynı ilçede köy köy değişebilmekte.
Sizce yaz döneminde 15 kg üreyi kuruya atacak kadar acemi mi görünüyorum oradan?

Estağfirullah ne acemisi. Ben gübreleme, konusundan zaten anlamam. Gübrelemeyi kast etmedim. Takip ettiğim bir Rus sitesi var, en yakın onun tahminleri çıkıyor, onu vurgulamak içindi benimkisi, özür dilerim. :eek: Hani bir de konu bölümü Muhabbet - Geyik olunca bi de ondan şey ettiydim. :eek: Sizin mesajlarınızı okuyorum, ne acemisi ve sizi bir profesyonel olarak görüyorum.

• Beğen
Tepkiler: DuSTeRo
Bizim bölgede Kıraç arazide anıza aycekırdegi gibi yerine ekilen buğday lar başağı çıkaramadan kurudu bu sene yağış olmadı sayılır burda nisan başında bir kere yağdı öğündür doygun yagmadı yağlık cekırdek ekmıştim 220 dekar böyle giderse onlarda kurtulmaz hayırlısı yapacak bişeyok

bu gün ayçiçeklere tel tırmık çekip çapa yaptım yerler gayet tavlı hatta çamur diyebilirim..bölgesel kısa kısa yağmurlar yağıyor trakyada .ihtiyaç varmı bana göre yok..ot için yer biçen arkadaşlar yağmuru istemiyor.otlar kararma yapacak ...allah bilir artık neyi ne kadar ayırdıysa